Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Электр сүзгілерін талдауды, синтездеуді және есептерін орындау
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітемін
Директордың өндірістік – оқу
істері жөніндегі орынбасары
Балтабекова А
__________________
Сабақ жоспары
Күні: |
Курс: |
ІІ |
Топ:204 |
|||||
Мамандығы: |
1306022-«Телефон байланысының электромонетры» |
|||||||
Пән: |
Өндірістік сабақ |
|||||||
Модульдің атауы: |
|
|||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Электр сүзгілерін талдауды, синтездеуді және есептерін орындау |
|||||||
Ұзақтығы: |
7 сағат |
|||||||
Өткізу орны: |
Каб №4 |
|||||||
Сабақтың мақсаттары: |
-білімділік: Студенттерге электр сүзгілерін талдау және синтездеу туралы білімін арттыру, ойлау қабілетін кеңейту, өз мамандығына деген ынтасын арттыру. |
|||||||
-дамыту: оқушылардың есте сақтау, жүйрік ойлау қабілеттерін дамыту, мамандыққа деген қызығушылықтарын арттыру; |
||||||||
-тәрбиелік: ұлт жандылыққа, жауапкершілікке, әдептілікке тәрбиелеу. |
||||||||
Күтілетін нәтижелер: |
1.Студенттер негізгі қауіпсіздік ережелерімен танысады. 2. Төтенше жағдайларда алғашқы көмек көрсете алады. 3. Практикалық дағдыларды меңгереді. 4. Командамен жұмыс жасауға дағдыланады. 5. Өз ойын еркін білдіре алады. |
|||||||
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|||||||
Пәнаралық байланыс: |
Арнайы технология |
|||||||
Студенттердің өзіндік жұмыстары: |
Тақырып бойынша практикалық жұмыстар жасайды |
|||||||
Оқыту әдістері, пед.технологиялары: |
Баяндау, әңгіме жүргізу, сұрақ-жауап алмасу, презентация, тәжірибелік жұмыстар. Модульдік құзіреттіліктер |
|||||||
Қажетті құрал-жабдықтар: |
нұсқау карталары, плакаттар, құрал-саймандар, интерактивті тақта, арнайы жұмыс киімі. |
|||||||
Пайдаланған әдебиет (қосымша мағлұмат): |
А.П. Полонский «ҚТЖ линиялық кабельдік жабдықтарды құрастыру» |
|||||||
Оқытушы туралы мәлімет: |
||||||||
Т.А.Ә. |
Дошанова К |
Қолы: |
|
|||||
Тел: |
87784157202 |
Эл.пошта: |
Doshanova72@mail.ru |
Сабақ барысы: |
|
|||
Сабақтың кезеңдері: |
Оқытушының әрекеттері: |
Студенттердің әрекеттері: |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (10 минут): |
1.Студенттермен сәлемдесу. 2. Әнұран орындау. 2.Студенттердің қатысымын белгілеу. 3.Студенттердің сабаққа дайындығын және жұмыс киімдерін тексеру. 4.Сабаққа қажетті құрал-саймандарын тексеру. 5.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын баяндау. |
1. Оқытушымен сәлемдеседі. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен танысады. 3. Психологиялық жағынан табысты жұмыс жасауға іштей дайындалады. |
|
|
Кіріспе нұсқау ( 30 минут): |
|
Өткенді қайталайды, сұрақтарға жауап береді. |
|
|
Электр Сүзгі: Түрлері, Мақсатыэлектр түріне Сүзгілер (түзеткіштер) кіріс кернеуі тұрақтандыру үшін түрлі құрылғыларда қолданылады. өте төмен жиілікте салынған құрылғылардың жұмыс істеу принципі. стандартты моделі контроллер, резисторлар, және тетродов кіреді. Байланыс адаптері арқылы өзгерістерді жалғау. модификациядағы негізгі параметрлері тиеу шегі, жұмыс кернеуі мен демалыс импеданс қамтиды.
ҚҰРЫЛҒЫЛАРДЫҢ ТҮРЛЕРІ Бүгінгі күні, электр сүзгілерін түрлі түрлері бар. Біріншіден, олар операциялық жиілігі сәйкес бөлінеді. Төмен жиілікті құрылғылар бірнеше кедергілер бар дайындалған және төмен өткізгіштігі бар. Контроллерлер жиі конденсаторлар бірге қолданылады және орнатылған түрін толқындық. Жоғары жиілікті түрлендірулер жинаушы адаптерлері жасалған. кернеу индикаторы модельдері құрылысына сәйкес 200 В орта есеппен осы түрі бар керамикалық сүзгілер, пьезоэлектрического және полосовой болып табылады. Сонымен қатар, онда bandstop модификациясы. қауіпсіздік үшін және белсенді сырғанай құрылғыны секретировать.
ТАҒАЙЫНДАУ МОДЕЛЬДЕРІ Электр төменгі жиіліктердің фильтрін әдетте, айнымалы ток бар желілерде қолданылады. ол электр жабдықтар үшін нашар қолайлы болып табылады. Жоғары жиілікті сүзгілер конвейерлерге және машиналарда орнатылған. Олар ағымдағы айнымалы бар желісінде пайдалануға болады. Керамикалық және полосовой құрылғы бокалдарды ұйымдастыру отыр. Олар сондай-ақ желдету жүйелерінде табуға болады. Дегенмен, ол сорғы станциялары үшін белсенді құрылғылар қолданылады атап өту маңызды. Шуыл сүзгісін электр жетекті пайдаланылады. MODELS ТӨМЕН ЖИІЛІКТІ конвейер құрылғыдағы жақында жиі қойылатын Сүзгілер төмен жиілікті түрі. Тікелей адаптері арқылы жүзеге асырылады өзгерістерді жалғаңыз. Транзисторлар модельдер 120 және 200 V. орнатылған бірден операциялық жиілігі 20 Гц айналасында болып табылады сүзеді. модельдер диск пойыз үшін қолайлы емес. Бұл конденсаторлар әр түрлі құрылғыларда қолданылады екенін атап, сондай-ақ маңызды болып табылады. Орта есеппен, 5 пФ тең олардың әлеуетін шектейді. Сіз Сарапшылардың пікірі сенімді болса, модель үшін тумблеры тиісті емес. модификациядағы төмен жиілігі өткізу деңгейі өте жоғары емес. Олар болат корпуста шығарылады. екі-шығатын модификациясы өте сирек кездеседі. ЖОҒАРЫ ЖИІЛІКТІ ҚҰРЫЛҒЫЛАРДЫ ҚОЛДАНУ Жоғары өткізу сүзгісін электр бокалдарды үшін үлкен болып табылады. Контроллерлер сияқты толқын ретінде құрылғылар пайдаланылады. Осы түрдегі бірден жиілігі сүзгі максималды 55 Гц жетті. модельдер жаман желдету жүйелері үшін қолайлы болып табылады. айнымалы ток бар тізбектегі сүзгілерін орнату тыйым салынады. конденсаторлар 3 өте сирек пФ құрылғылар. Демалыс коннекторларды ең жиі үш-терминал түрін пайдаланылады. таратушы түрін ғана пайда триггерлер. компараторов арқылы диск модельдер жалғау. орташаланған сүзгісінен шығыс кернеуінің 230 V. Бұл жағдайда сезімталдығы индексі резисторлар байланысты. конвейерлік диск қосылу варистора арқылы жүзеге асырылады. элементі жиі бірнеше адаптерлер қолданылады деді. Жоғары өткізу сүзгісін жақсарту үшін кернеу стабилизаторы бар.
|
Жаңа білімді игереді |
Презентация, Оқулық, Сызбалар, Интерактивті тақта, Құрал-саймандар |
||
Ағымдағы нұсқау Негізгі бөлім ( 4 сағат 30 минут) |
1.Студенттерді орындалатын тапсырманың мазмұнымен таныстыру. 2. Нұсқау-технологиялық карталарды тарату. 3. Еңбек және қауіпсіздік техникасының ережелерін қайталап, бекіту. 4. Студенттерді жұмыс орындарына орналастыру. 5.Студенттердің жұмысын бақылау. |
Оқытушының тапсырмасын орындайды. |
Құрал-саймандар және жабдықтар |
|
І мақсатты айналым. Студенттерді айналып өтіп, еңбек қауіпсіздігі ережелерінің сақталуын қадағалау, тапсырманы орындау дұрыстығын қадағалау. |
Құрал-саймандар және жабдықтар |
|||
ІІ мақсатты айналым. Студенттердің тапсырманы орындауына жәрдем беру |
Құрал-саймандар және жабдықтар |
|||
ІІІ мақсатты айналым. Студенттердің тапсырманы дұрыс орындауына көңіл бөліп, қажетті жағдайда көмектесу. |
Құрал-саймандар, оқытушы сөзі |
|||
ІV мақсатты айналым. Студенттердің жіберген қателіктерін анықтау және оларды жою амалдарын түсіндіру. |
Оқытушы сөзі |
|||
Сергіту сәті (10минут) |
Бір – біріне жылдамдық сұрақтар қою. |
|
Студенттердің денсаулығы |
|
Рефлексия. Сабақты қорытынды лау. (8минут) |
1.Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? 2.Бүгін студенттер не үйренді? 3.Сабақ қандай деңгейде өтті? 4.Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) 5.Оқу уақыты тиімді пайдаланылды ма? |
Сабақ өту барысы туралы өз пікірлерімен бөліседі |
|
|
Студенттерді бағалау: (15 минут) |
Сабақта көрсеткен білімі мен орындаған жұмысына қарай критериалды жүйемен бағалау және бағаларға түсінік беру |
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |