|
Бөлім: |
Электрмагниттік құбылыстар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Раймбек Майра Нұржанқызы |
|
|
Күні: |
15.03.2023ж |
|
|
Сынып: 8 ә , в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электромагттік индукция, генераторлар. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.3.7 – Электромагниттік индукция қубылысын түсіндіру; 8.4.3.8 – Қазақстанда және дүние жүзінде электр энергиясын өндірудің мысалдарын келтіру |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: Электромагниттік индукция құбылысын біледі Көптеген оқушылар: М.Фарадей тәжірибесін түсінеді Кейбір оқушылар: Қазақстанда және дүние жүзінде электр энергиясын өндірудегі генераторлардың жұмыс істеу принципін біледі. |
|
|
Бағалау критерийлері:
|
– Электромагниттік индукция қубылысын біледі – М.Фарадей тәжірибесін түсінеді – Қазақстанда және дүние жүзінде электр энергиясын өндірудегі генераторлардың жұмыс істеу принципін біледі. |
|
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
Ерекше білім беру қажеттілігі бар балалардың жеке ерекшеліктерін қажетке алу |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну. Қолдану. Жоғары ойлау дағдылары(талдау, жинақтау, бағалау) |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Өткен тақырыптарды қайталау аясында «Сәттілік фартунасы» ойынын ойнатады
|
Оқушылар таблеткаларды алады
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
Оқушыларға ақыл,күш табандылық әсер етуін қалыптастырады Мұғалім оқушылардың жауаптарына кері байланыс жасайды. |
Сурет қиындылары Слайд 2 |
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Жаңа тақырып: Электромагттік индукция, генераторлар. Мұғалім оқушыларға проблемалық сұрақтар қояды: 1. Токтың айналасында магнит өрісі бар екені белгілі болған соң, магниттің көмегімен ток алуға бола ма? 2. Фарадей қандай тәжірибе жасады? 3. Электр энергиясын алыс қашықтыққа қалай жеткізуімізге болады Мұғалім слайд арқылы тақырыпты түсіндіреді
«Постер»әдісі арқылы оқушыларды топтастырып тақырыпты талдап өтеді
|
Оқушылар проблемалық сұрақтарға жауап береді • -Оқушылар Электромагниттік индукция құбылысын біледі – М.Фарадей тәжірибесін түсінеді – Қазақстанда және дүние жүзінде электр энергиясын өндірудегі генераторлардың жұмыс істеу принципін біледі.
Оқушылар: 1.Электромагниттік индукция құбылысын; 2. М.Фарадей тәжірибесін; 3.Қазақстанда және дүние жүзінде электр энергиясын өндірудегі генераторлардың жұмыс істеу принципін қорғауды - |
Оқушылар Проблемалық сұрақтарға жауап іздеу арқылы сабақты түсінеді - Мұғалім: Электромагниттік индукция құбылысын , – М.Фарадей тәжірибесін, – Қазақстанда және дүние жүзінде электр энергиясын өндірудегі генераторлардың жұмыс істеу принципін оқушылармен талдай отырып түсіндіреді Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Оқушылар жаңа сабақты түсінеді,егерде сұрақтары болса мұғәлімнен сұрайды
|
Слайд 11 Қағаз Түрлі түсті қаламдар |
|
Сабақтық соңы 5 минут |
Кері байланыс: Оқушылармен кері байланыс жасау үшін «Транспортир» әдісі арқылы бағалатады
|
Оқушылар транспортир арқылы өзін-өзі сабақты түсіну деңгейін 1-4 түсінбедім, 5-7 орташа түсіндім, 8-10 өте жоғары деңгейде түсіндім деп бағалайды |
Мұғалім бағалау транспортирі арқылы кері байланыс алады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электрмагниттік индукция ,генераторлар
Электрмагниттік индукция ,генераторлар
|
Бөлім: |
Электрмагниттік құбылыстар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Раймбек Майра Нұржанқызы |
|
|
Күні: |
15.03.2023ж |
|
|
Сынып: 8 ә , в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электромагттік индукция, генераторлар. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.3.7 – Электромагниттік индукция қубылысын түсіндіру; 8.4.3.8 – Қазақстанда және дүние жүзінде электр энергиясын өндірудің мысалдарын келтіру |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: Электромагниттік индукция құбылысын біледі Көптеген оқушылар: М.Фарадей тәжірибесін түсінеді Кейбір оқушылар: Қазақстанда және дүние жүзінде электр энергиясын өндірудегі генераторлардың жұмыс істеу принципін біледі. |
|
|
Бағалау критерийлері:
|
– Электромагниттік индукция қубылысын біледі – М.Фарадей тәжірибесін түсінеді – Қазақстанда және дүние жүзінде электр энергиясын өндірудегі генераторлардың жұмыс істеу принципін біледі. |
|
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
Ерекше білім беру қажеттілігі бар балалардың жеке ерекшеліктерін қажетке алу |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну. Қолдану. Жоғары ойлау дағдылары(талдау, жинақтау, бағалау) |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Өткен тақырыптарды қайталау аясында «Сәттілік фартунасы» ойынын ойнатады
|
Оқушылар таблеткаларды алады
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
Оқушыларға ақыл,күш табандылық әсер етуін қалыптастырады Мұғалім оқушылардың жауаптарына кері байланыс жасайды. |
Сурет қиындылары Слайд 2 |
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Жаңа тақырып: Электромагттік индукция, генераторлар. Мұғалім оқушыларға проблемалық сұрақтар қояды: 1. Токтың айналасында магнит өрісі бар екені белгілі болған соң, магниттің көмегімен ток алуға бола ма? 2. Фарадей қандай тәжірибе жасады? 3. Электр энергиясын алыс қашықтыққа қалай жеткізуімізге болады Мұғалім слайд арқылы тақырыпты түсіндіреді
«Постер»әдісі арқылы оқушыларды топтастырып тақырыпты талдап өтеді
|
Оқушылар проблемалық сұрақтарға жауап береді • -Оқушылар Электромагниттік индукция құбылысын біледі – М.Фарадей тәжірибесін түсінеді – Қазақстанда және дүние жүзінде электр энергиясын өндірудегі генераторлардың жұмыс істеу принципін біледі.
Оқушылар: 1.Электромагниттік индукция құбылысын; 2. М.Фарадей тәжірибесін; 3.Қазақстанда және дүние жүзінде электр энергиясын өндірудегі генераторлардың жұмыс істеу принципін қорғауды - |
Оқушылар Проблемалық сұрақтарға жауап іздеу арқылы сабақты түсінеді - Мұғалім: Электромагниттік индукция құбылысын , – М.Фарадей тәжірибесін, – Қазақстанда және дүние жүзінде электр энергиясын өндірудегі генераторлардың жұмыс істеу принципін оқушылармен талдай отырып түсіндіреді Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Оқушылар жаңа сабақты түсінеді,егерде сұрақтары болса мұғәлімнен сұрайды
|
Слайд 11 Қағаз Түрлі түсті қаламдар |
|
Сабақтық соңы 5 минут |
Кері байланыс: Оқушылармен кері байланыс жасау үшін «Транспортир» әдісі арқылы бағалатады
|
Оқушылар транспортир арқылы өзін-өзі сабақты түсіну деңгейін 1-4 түсінбедім, 5-7 орташа түсіндім, 8-10 өте жоғары деңгейде түсіндім деп бағалайды |
Мұғалім бағалау транспортирі арқылы кері байланыс алады |
|
шағым қалдыра аласыз

















