Материалдар / Электронды кестелер элементтерін пішімдеу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Электронды кестелер элементтерін пішімдеу

Материал туралы қысқаша түсінік
Электронды кестенің негізгі элементтері туралы түсіндіру; - - Электронды кесте элементтерін пішімдеуді үйрету; - Электрондық кестелердің негізгі элементтері және пәшімдеу туралы айтады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Желтоқсан 2022
393
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлімі

III-бөлім Электронды кесте арқылы есеп шығару

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Жусупкалиева А.М.

Күні:

22.11.2022

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Электронды кестелер элементтерін пішімдеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.2.2.2- электронды кестенің элементтерін пішімдеу.

Сабақтың мақсаттары:

  • - Электронды кестенің негізгі элементтері туралы түсіндіру;

  • - Электронды кесте элементтерін пішімдеуді үйрету;


Бағалау критерийлері

-Электронды кестенің негізгі элементтерін қолданады.

- Электронды кесте элементтерін пішімдейді.


Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

0-10 мин


I. Ұйымдастыру кезеңі

Мұғалім оқушылармен амандасады, түгендеу.

«Гүлмен тілек» әдісі арқылы бір-бірімен амандасып, тілек тілейді және топқа бірлеседі.


ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы «Интерактивті» тақтадағы сұрақтарға жауап беру.Жауап беру үшін «Wheel of names» платформасы арқылы анықтаймыз оқушыны.

1. Кесте деген не?

2. Ұяшық деген не?

3.Мәтіндік құжатта кесте құру үшін қандай мәзір жолағын таңдаймыз?

4. Жиектеу тобы қандай қызмет атқарады?

5.Макет жапсырмасының Түзету тобының атқаратын қызметі қандай?

Саралау әдісі:Топтастыру

Оқушылар гүлді алақандарына салып тұрып амандасады, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топқа біріктіріледі








Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.



















ҚБ:Мадақтау Жақсы! Жарайсың!





Қағаздан жасалған гүл



Сабақтың ортасы

10-35 мин
























































































































ІІІ. Жаңа тақырыпты ашуда «Миға шабуыл?» әдісіарқылы оқушыларға түрткі сұрақ беріледі.

Қолдарыңыздағы гулдің артында не себепті кесте, пішім деп жазылды деп ойлайсыздар? Бүгінгі тақырып қандай деп ойлайсыздар?

Сабақтың тақырыбын айтып, мақсатымен таныстыру.

Топтық жұмыс:

Жаңа сабақты меңгеру үшін екі топқа электронды кесте және элементтерді қалай пішімдеу керек екенін оқу тапсырылады. Алдымен оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысады, электронды кестенің негізгі нелер жататынын қажетті ақпараттарды түртіп алады және кесте элементтерін пішімдеуді қолдану қызметін талқылайды.

Әрі қарай тақырыптарды қалай меңгергендерін анықтау үшін «Джигсо» әдісі қолданылады.

Тапсырма:Оқулықтағы мәтінмен танысып, мына сұрақтар төңірегінде әңгімелеңіз.

1. Microsoft Excel қандай қызмет атқарады?

2.Жұмыс кітабы дегеніміз не?

3.Жұмыс парақтары неден тұрады?

4. Бір жұмыс парағында қанша жол және қанша баған бар?

5.Ұяшық дегеніміз не?

6. Ауқым деген не және қалай белгілейміз?

7. Ұяшықты пішімдеу терезесін қалай ашамыз және пішімдеу терезесі неше бөліктен тұрады?

Саралау әдісі: Диалог және қолдау көрсету әдісі

Жұптық жұмыс:

«Сәйкестендіру» әдісі арқылыlearning.apps платформасында

Электрондық кестенің негізгі ұғымдарын анықтамаларымен сәйкестендіреді.

  • .


Сергіту сәті: Менің достарым.





Жеке жұмыс. «Мағынаны табу» әдісі арқылы практикалық тапсырма орындайды.

Кітапта берілген Компьютерде орындайық тапсырмасын орындайды.

  • .





Оқушылар жауаптары талқыланып, сабақ мақсатын болжайды, күннің жадысын тақырыпты дәптерге жазады.










Оқулықтағы мәтінді оқиды, тақырыпты топта талқылайды, термин сөздерді түртіп алады.










Дөңгеленіп отырып жаңа сабақты әңгімелейді.



















Электрондық кестенің негізгі элементтерін анықтамаларымен сәйкестендіреді.









Интерактивті тақтадан видеоны қарап сондағы жаттығуларды қайталайды.



Оқушылар «Компьютерде орындайық» айдарының тапсырмаларын орындайды




















ҚБ:Қошаметтеу арқылы топпен бағалау


Дескриптор. Білім алушы.

  • Электрондық кестелердің негізгі элементтері және пәшімдеу туралы айтады


















Дескриптор. Білім алушы.

Электрондық кестенің негізгі ұғымдарын анықтамаларымен сәйкестендіреді


ҚБ: От шашу әдісі жұлдызшалармен














Дескриптор. Білім алушы.

  • Оқушылар Microsoft Excel редакторын іске қосады;

  • C4 ұяшығына мектеп атауын жазады;

  • D4 ұяшығына сыныптастарының аты-жөнін жазады;

  • E4 ұяшығына өзінің аты-жөнін жазады;

  • Ұяшықты пішімдеу терезесін ашады;

  • Мәтін бағдарын өзгертеді;

  • Ұяшықтағы мәтіндерді басқа ұяшықтарға көшіреді;

  • Ұяшықтарды біріктіреді;

Кесте жиегінің қалыңдығымен мен түстерін өзгертеді


ҚБ: Бағдаршам әдісі арқылы





























































Ко

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!