|
Қысқа мерзімді жоспары |
|
||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мурат Ботакоз |
||
|
Күні |
13.11 |
||
|
Сынып 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Электронды кестелерде мәліметтер қорын құру |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.2 электронды кестеде мәліметтер қорын құру |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлығы: Екі өлшемді, құрылымды кестелерді, мәліметтер формасын ұғымын біледі, түсінеді қолданды; Басым бөлігі: Екі өлшемді, құрылымды кестелерді, мәліметтер қорып қолданады; Кейбірі: Мәліметтер қорында форманы қолданып кестедегі жазбаларды қосу, өзгерту, жоюға жинақтайды. |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Сыныпта жағымды ахуал орнату үшін «Өзіңе тілек» тренингін ұйымдыстыру. «Өз орныңды тап» әдісі бойынша топқа бөлу арқылы өткен білімін еске түсіру үшін.оқушыларға қима қағаздарда сұрақтар мен жауаптар дайындалып оқушыларға таратылады Мақсаты:оқушыларды топтастыру арқылы қарым-қатынас жасау қабілетін ынтымақтастығын арттыру. 1-топ.Жазба 3-тен 12-ге дейінгі жолдар.....деп аталады. Мәліметтер қоры жазбасы дегеніміз не? Әрбір .....өрістердегі мәндердің жиынтығынан тұрады. .........мәліметтер қорының өрістерінде орналасқан белгілі бір сипат мәндерінің жиынын қамтитын кесте жол. 2-топ.Өріс .....белгілі бір сипаталған мәндерді қамтитын кесте бағаны. Кестенің бағандары....деп аталады. Мәліметтер өрісі дегеніміз не? A2:F12 аймағындағы....деп аталады. |
Әр оқушы түрлі түсті стикерлердің біріне өзіне арнап тілек жазады да ұшақ түрінде бүктеп, бір-біріне жібереді. Олар қолына келіп қонған тілекті кезектесіп оқиды. Оқушыларға қима қағаздарда жазылған сұрақтар мен жауаптарды таңдап алады да өз сұрақтарының жауабын тауып топтың атауына байланысты топтасады. |
ҚБ: Бір-біріне кері байланыс береді |
«Диалог және қолдау көрсету» оқушыларға алдыңғы білімін еске түсіруге бағыт беремін. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Серпілген сауал» әдісі бойынша тақырыпты ашу. Мақсаты: Бүгінгі сабақ тақырыбын ашу. Проблемалық ахуалды туғызу арқылы сабақтың тақырыбы ашылады (ашық сұрақтар): Мәліметтер қорын қайда құрамыз? Мәліметтер қорын қай түрде бейнелейді? Кесте неше өлшемді болады? Екі өлшемді кесте қандай жазбалардан тұрады? Өрістің жиынтығы нені құрайды? |
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып сабақ тақырыбын ашады. |
ҚБ: Бір-біріне кері байланыс береді
|
«Диалог және қолдау көрсету» тәсілін барлық тапсырма барысында, көмек немесе қолдау көрсеткен жағдайда қолданамын. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ТЖ.1-тапсырма. «Өкіл» әдісі. Мақсаты: Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында келесі ресурстар топқа ұсынылады:
Топен жұмыс. Бірлесіп жұмыс істеу мақсатында интеллек картаcын жасау Мindomo.com. № 2 –тапсырма. Оқушылар компьютерге отырып Bilimlend kz сайтынан жаттығулар орындайды «Үштік» әдіс жұптық жұмыс. Мақсаты: оқушылардың есте сақтау қабілеті (мұқият тыңдалым) сақталады. Өз ойын ашық айта алады. Оқушылардың оқылым, айтылым, тындалым, жазылым дағдылары қалыптасады. 1.1-жаттығу
1.2-жаттығу
|
Оқушылар топта берілген ресурстарды бөліп алып жаңа білімімді менгере отырып БББ кестесін жеке толтырады
Топ бірігіп Мindomo.com ресурсын қолданып интеллект картасын жасайды. Оқушылар жұпен берілген сілтемені қолданып жұмыс жасайды.
|
ҚБ:Өзара бағалау. ҚБ:Өзін-өзі бағалау. «Бағдаршам» әдісі |
Дереккөздер Oқулықты және интернет желісіндегі ақпаратты пайдаланy
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ж.№ 3 -тапсырма А – деңгей Қазақстан қорықтарының құрылған жылы, көлемі, орналасқан жері бойынша мәліметтер қорын айтыңыз
Жазбаның мәліметтерін қалай толтырамыз? Берілген кесте қандай өлшемді? Кестенің құрылымы қандай? Форманың қандай түрлері қолдандық?
|
Оқушылар тапсырмаларды орындайды. |
ҚБ:Дескрипторлар арқылы өз жұмысын бағалайды және бір –біріне бағалайды. |
«Тапсырма», «қарқын». Тапсырманы бере отырып, әрбір баланың түсінуін, тапсырманы орындауға ат салысуын бақылау. Топтағы қарқынды оқушының басқа топ оқушыларына көмектесуге бағыттау.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B – деңгей Қазақстан қорықтарының құрылған жылы, көлемі, орналасқан жері бойынша мәліметтер қорын құрыңыз.
|
Оқушылар жұптаса отырып, бір-біріне көмектесіп, мәліметтерді компьютерге кіргізеді.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Мурат БотакозШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Электронды кестелерде мәліметтер қорын құру
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Электронды кестелерде мәліметтер қорын құруМатериал туралы қысқаша түсінік
Барлығы: Екі өлшемді, құрылымды кестелерді, мәліметтер формасын ұғымын біледі, түсінеді қолданды;
Басым бөлігі: Екі өлшемді, құрылымды кестелерді, мәліметтер қорып қолданады;
Кейбірі: Мәліметтер қорында форманы қолданып кестедегі жазбаларды қосу, өзгерту, жоюға жинақтайды
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














