Қысқа мерзімді жоспары
|
Мектеп |
№71 мектеп-лицейі |
|||
|
Бөлім 3 |
Деректер базасы. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Байшугулова Бакытгуль Кадырмендиновна |
|||
|
Күні : 26.11.24 |
|
|||
|
Сынып 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электрондық кестеде деректер базасын құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.2 - электронды кестеде деректер базасын құру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Excel бағдарламасында Электронды кесте, дерекқор ұғымын анықтау. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Электронды кестені деректер базасы ретінде қолдану. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Электронды кестеде деректер базасы құрылымының қажеттілігін түсіндіру. |
||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||
|
ЕБҚ бар балалар үшін |
- Сөйлеу тілінің бұзылыстары бар балаларға мұғалім педагогикалық –психологиялық көмек көрсету арқылы сөйлеуге мүмкіндік беру. - Оқушының ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру. (немесе жазбаша , практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) -Көзі нашар көретін оқушыны алдыңғы орынға отырғызып, аудио тыңдату арқылы жұмыс жасау. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгелдеу, жағымды ахуал туғызу. Топқа бөлу: «Өз орныңды тап» әдісі бойынша топқа бөлу арқылы өткен білімін еске түсіру үшін оқушыларға (бір-бір фишка таңдау арқылы, алған суреттерді сәйкестендіру арқылы топқа бөлінеді) ұйымдастыру. 1 – топ «ГЛАВНАЯ» 2 – топ «ДАННЫЕ» 3– топ «ФОРМУЛЫ» |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
фишка 1 балл |
|
|
5 минут |
Үй тапсырмасын тексеру wordwall.net/resource/38905619 |
|
фишка 1 балл |
https://wordwall.net/resource/38905619 Информатика 9 сынып |
|
Сабақтың ортасы 7 минут |
Жаңа тақырып түсіндіру Видео арқылы Бүгін сіздер сабақта электронды кестеде қалай деректер базасын құру қолдануға болатынын үйренесіңдер. |
|
|
Г.И. Салғараева К.А. Калымова Ж.А.Орынтаева Арман –ПВ. 2019 жыл |
|
15 минут 2 минут |
Практикалық тапсырма. Компьютерде оқулық бойынша тапсырма орындаймыз. Дескриптор
Сергіту сәті. Оқушылармен бірлескен түрде көз жаттығуларын жасаймыз |
|
фишка 1 балл |
|
|
5 минут |
Топтық жұмыс
Бағалау. Мұғалім. «Жарайсың!, «Жақсы!», «Өте жақсы!» ынталы сөздер айту арқылы сабаққа қызығушылығын арттырады. |
|
Бағалау. Мұғалім. «Жарайсың!, «Жақсы!», «Өте жақсы!» ынталы сөздер айту арқылы сабаққа қызығушылығын арттырады. фишка 1 балл |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Қорытындылау Сабақтың соңында «Excel картошка фри» әдісі арқылы сұрақты талдап ойларымен бөлісіу.
Бағалау: Мұғалім. Ауызша бағалау. Жарайсың, Керемет. Ғажап. 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Tik Tok» әдісі |
Өзара талқылап, ойларымен бөлісіп, стикерге ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды. |
фишка 1 балл |
|
|
Үй тапсырмасы
|
§ 11. Оқу МS Ехсеl бағдарламасында өздерің оқыған кітаптарынның деректер базасына үлгісін жасаңдар. Дәптерге орындаймыз. |
Kundelik.kz бағалау |
|
Kundelik.kz |


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электрондық кестеде деректер базасын құру
Электрондық кестеде деректер базасын құру
Қысқа мерзімді жоспары
|
Мектеп |
№71 мектеп-лицейі |
|||
|
Бөлім 3 |
Деректер базасы. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Байшугулова Бакытгуль Кадырмендиновна |
|||
|
Күні : 26.11.24 |
|
|||
|
Сынып 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электрондық кестеде деректер базасын құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.2 - электронды кестеде деректер базасын құру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Excel бағдарламасында Электронды кесте, дерекқор ұғымын анықтау. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Электронды кестені деректер базасы ретінде қолдану. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Электронды кестеде деректер базасы құрылымының қажеттілігін түсіндіру. |
||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||
|
ЕБҚ бар балалар үшін |
- Сөйлеу тілінің бұзылыстары бар балаларға мұғалім педагогикалық –психологиялық көмек көрсету арқылы сөйлеуге мүмкіндік беру. - Оқушының ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру. (немесе жазбаша , практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) -Көзі нашар көретін оқушыны алдыңғы орынға отырғызып, аудио тыңдату арқылы жұмыс жасау. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгелдеу, жағымды ахуал туғызу. Топқа бөлу: «Өз орныңды тап» әдісі бойынша топқа бөлу арқылы өткен білімін еске түсіру үшін оқушыларға (бір-бір фишка таңдау арқылы, алған суреттерді сәйкестендіру арқылы топқа бөлінеді) ұйымдастыру. 1 – топ «ГЛАВНАЯ» 2 – топ «ДАННЫЕ» 3– топ «ФОРМУЛЫ» |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
фишка 1 балл |
|
|
5 минут |
Үй тапсырмасын тексеру wordwall.net/resource/38905619 |
|
фишка 1 балл |
https://wordwall.net/resource/38905619 Информатика 9 сынып |
|
Сабақтың ортасы 7 минут |
Жаңа тақырып түсіндіру Видео арқылы Бүгін сіздер сабақта электронды кестеде қалай деректер базасын құру қолдануға болатынын үйренесіңдер. |
|
|
Г.И. Салғараева К.А. Калымова Ж.А.Орынтаева Арман –ПВ. 2019 жыл |
|
15 минут 2 минут |
Практикалық тапсырма. Компьютерде оқулық бойынша тапсырма орындаймыз. Дескриптор
Сергіту сәті. Оқушылармен бірлескен түрде көз жаттығуларын жасаймыз |
|
фишка 1 балл |
|
|
5 минут |
Топтық жұмыс
Бағалау. Мұғалім. «Жарайсың!, «Жақсы!», «Өте жақсы!» ынталы сөздер айту арқылы сабаққа қызығушылығын арттырады. |
|
Бағалау. Мұғалім. «Жарайсың!, «Жақсы!», «Өте жақсы!» ынталы сөздер айту арқылы сабаққа қызығушылығын арттырады. фишка 1 балл |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Қорытындылау Сабақтың соңында «Excel картошка фри» әдісі арқылы сұрақты талдап ойларымен бөлісіу.
Бағалау: Мұғалім. Ауызша бағалау. Жарайсың, Керемет. Ғажап. 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Tik Tok» әдісі |
Өзара талқылап, ойларымен бөлісіп, стикерге ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды. |
фишка 1 балл |
|
|
Үй тапсырмасы
|
§ 11. Оқу МS Ехсеl бағдарламасында өздерің оқыған кітаптарынның деректер базасына үлгісін жасаңдар. Дәптерге орындаймыз. |
Kundelik.kz бағалау |
|
Kundelik.kz |


шағым қалдыра аласыз



















