Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Бөлім 3 А: Электротехника және электроника негіздері | Мектеп: №2 орта мектеп |
Күні: 28.02.2018ж | Мұғалімнің аты-жөні: Нарембаев Таңат
|
Сынып: 9Г | Қатысқандарсаны:
| Қатыспағандарсаны:
|
Сабақ тақырыбы | Электротехниканың халық шаруашылығының дамуы үшін маңызы. Электротехникалық материалдың жіктелуі |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Электротехниканың халық шаруашылығының дамуы үшін өткізгіштік материалдар мен жартылай өткізгіштік материалдар туралы толық мағлұмат ала отырып әр түрлі конструкциялық, заманауи электр аспаптарымен жабдықтары мен таныса отырып оларды қолдану тәсілін жетік. Электр тогымен жұмыс жасау кезінде техникалық қауіпсіздік ережелерін, электр тогының әсер еткендегі зардаптарымен танысады және тақырыпты толық түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады |
Сабақ мақсаттары | Терминімен танысу және электр жабдықтарымен тәжірибе жасау;Электр аспаптары мен жабдықтары мен және олардың жұмыс жасау принциптері мен танысу; |
Бағалау критерийлері | Оқушы мақсатқа жетті, егер:Электротехниканың халық шаруашылығының дамуы үшін өткізгіштік материалдар мен жартылай өткізгіштік материалдар туралы толық мағлұмат алды. Әр түрлі конструкциялық, заманауи электр аспаптарымен жабдықтары мен танысты. Электр тогымен жұмыс жасау кезінде техникалық қауіпсіздік ережелерін білді. Электр тогының әсер еткендегі зардаптарымен танысты |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:Конденсатор диот дегеннің не екенін білді. Өткізгіштік материалдар, жартылай өткізгіштер, оқшаулағыштар, диэлектрик, манометр, амперметр, волтьметр, трансформатор, генератор туралы мағлұматтар алады.
|
Құндылықтарды дарыту
| Сыйластық, көмек.Өмір бойы білім алу.
|
ЖаҺандық азаматтыққа тәрбиелеу | Тану және бағалау айырмашылықтарды және сәйкестілік түрлі факторларды және біздің ортақ адамзат тиесілі және әлемде өмір дағдыларын алу қабілетін дарыту.
|
Пән аралық байланыстар | Физика, химия, технология, тарих, сызу. |
Түп нұсқалық оқыту | Сабақ барысында арнайы терминология, оқыту бейне баян пайдаланылады. |
АКТ қолдану дағдылары | АКТ қолдану : таныстырылым, веб ресурстар.
|
Бастапқы білім
| Электротехниканың халық шаруашылығының дамуы үшін өткізгіштік материалдар мен жартылай өткізгіштік материалдар туралы толық мағлұмат алды. Әр түрлі конструкциялық, заманауи электр аспаптарымен жабдықтары мен таныса отырып оларды қолдану тәсілін жетік меңгерді. |
Сабақ барысы: |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар |
Сабақтың басы(2 мин)
(3-6 минут)
Сабақтың ортасы(7-17 минут)
(18-32 минут)
33-35мин
Сабақтың соңы( 36-40мин) | Қызығушылықты ояту.Әр түрлі асықтар арқылы 3 топқа бөлу.«Қызыл» асық«Сары» асық«Көк» асықДайындықтарын тексеру.Жуан және жіңішке сұрақтар стратегиясы.
Электр тогы дегеніміз не?Электр тогы несімен қауіпті?Трансформатор деген не?Генератор деніміз не?Ток түрі нешеге бөлінеді?Токты өлшейтін аспаптар? Олардың түрлерін ата.Ток ұрған адамға алғашқы көмек?Токтың формуласын жазЭлектр энергиясын қайдан аламыз?Мағынаны тану. Жаңа тақырып бойынша оқушылар постер қорғау. Тарихқа үңілсек элект тогының пайда болуы туралы қызықты деректерге кездесеміз.Bilimland бойынша видео роликтер Сарамандық жұмыс.1-топ. Электр сұқпа орналастыру әдісі2-топ. Патронды жалғау3-топ кабельді ұштауХалық шаруашылығының дамуына электро-техниканың маңыздылығы.
Оқушылармен сабақтың соңында атқарылған жұмысқа талдау жасау.
Сергіту сәті.Гитарамен өлең айту
Кері байланыс Орындық артына жапсырылған стикерлері бар оқушыларға сұрақтар қою.
Конденсатор дегеніміз не?Диод дегеніміз?Жартылай өткізгіштік дегеніміз не?
Рефлекция: ББҮ стратегиясы БББ кестесі
Бағалау Асықтар арқылы бағалау. | Таныстырылым, оқу жоспары
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Практикалық жұмыс жасы және жеке ерекшеліктері ескеріле отырып жүзеге асырылады. | Зерттеуші парағын қолданып өзін-өзі және бірін-бірі бағалау өткізу жоспарланған Т = топтық жұмысҚ = қалыптастырушы бағалауС=сыныппен жұмыс | Денсаулықпен қауіпсіздікке байланысты нормаларды сабақтың әр кезеңінде ұстанады.
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: 2:Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|