Материалдар / Электрқыздырғыш құралдар. Қысқа тұйықталу.Сақтандырғыш құралдар.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Электрқыздырғыш құралдар. Қысқа тұйықталу.Сақтандырғыш құралдар.

Материал туралы қысқаша түсінік
Қыздырғыш құралдар, қысқа тұйықталу ,балқымалы сақтандырғыш тақырыбында өтілген сабақ. Мұнда топтық,жеке,жұптық жүмыстар қамтылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Наурыз 2024
61
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымыныңатауы

А.Назарбеков атындағы №87 ЖОББМ

Бөлімі:

Тұрақты электр тогы

Педагогтіңаты-жөні:

СатыбалдинаГүлжазираҚұлмаханбетқызы

Күні:

21.02.2024ж

Сыныбы: 8 г

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Электрқыздырғыш құралдар, кыздыру шамдары, қысқа тұйықталу, балқымалы сақтандырғыштар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.4.2.17 – қысқа тұйықталудың пайда болу себептерін және алдын алу амалдарын түсіндіру;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Қыздырғыш приборлар параметрлерінің тәуелділігін біледі.

Көптеген оқушылар істей алады: Шам кедергісін табуға қатысты дұрыс есептеулер жүргізеді (кедергі тәуелді болатын шамалардың бірін табу үшін формуланы өзгерте алады).

Кейбір оқушылар істей алады: Қысқа тұйықталу жайлы біледі,балқымалы сақтандырғыштар қолдану мақсатын түсінеді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин





«Gazmath.net платформасы»

топқа бөлу





























«Сөйле микрофон» әдісі

Жұптық жұмы

5 мин.









«Миға шабуыл» әдісі

2 мин.








Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Сабаққа дайындығын тексеру

Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/Gazmath.net платформасы арқылы бөлу: Оқушылардың аты-жөнін үтір арқылы теріп үш топқа бөлу:

Абдрайм Мөлдір, Абилхайыр Кенесары, Аман Мерей, Анарбай Ерасыл, Әбсатар Алима, Әлібек Аяулым, Баймахан Кәусар, Ералы Бибол, Ералы Дарын, Жақып Әділет, Жасұзақ Мерей, Жолдыбай Ұлдана, Жұмабек Аяулым, Жұмаш Дінмұхаммед, Илес Бекболат, Камардин Мадияр, Қаппар Аружан, Нысан Нұрбақыт, Олжабай Алиасқар, Оралбай Елнұр, Пернебай Кәусар, Түймебай Аружан, Шаймерден Сабина

1-топ: Қыздырғыш құралдар

2-топ: Қысқа тұйықталу

3-топ: Балқымалы сақтандырғыш

Бағалау парағын үлестіру

Үй тапсырмасын сұрау:

«Сөйле микрофон» әдісі арқылы арқылы үй тапсырмасын сұрау. Бір оқушы сұрақ қойып,екінші оқушы жауап береді:

1.Металдардың электр кедергісі температураға қалай тәуелді болады?

2.Тәуелділік формуласын қалай жазамыз?

3.Асқынөткізгіштік дегеніміз не?

4.Асқынөткізгіштіктің қолданылуы
















Топқа бөлініп, тізім бойынша орындарына отыру



















Үй тапсырмасындағы сұрақтарға жауап береді?





Суреттерді сипаттап ортақ ұғымды табады




















Бағалау шкаласы



















Дескриптор:

Металдардың электр кедергісінің температураға тәуелділігі туралы біледі:

Асқынөткізгіштік туралы айта алады;

Балл 1



Дескриптор:

Сурет бойынша ортақ мағынаны таба алады;

Балл-1








Презентация

Слайд

https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/





Топтың атын

Бағалау «асықтарды жылжыту»















Слайд







Микрафон











Сурет










Сабақтың ортасы

Топтық жұмыс



«Зерттеушілік конференциясы» әдісі











Топтық жұмыс

«Тәжірибелік алаң» әдісі









Жеке жұмы















Жеке жұмы

1-тапсырма: «Зерттеушілік конференциялық» әдісі арқылы топтық жұмыста жаңа сабақ мағынасын ашу үшін оқушыларға тақырыпқа байланысты сұрақтар қою:

1-топ: Қыздырғыш құралдар. Олар қандай металдан жасалады? Кімдер ашқан?

2-топ: Қысқа тұйықталу

3-топ: Балқымалы сақтандырғыштар

2-тапсырма

«Тәжірибелік алаң» әдісі арқылы топтық жұмыс. Әр топқа құралдар беріледі сол құралдарды сурет бойынша жинап,токтың қуатын және жұмысын есептейді

1-топ: Тізбекті жинап,токтың қуаты мен жұмысын табады.

2-топ: Тізбекті жинап токтың қуаты мен жұмысын табады.

3-топ:Phet программасы арқылы токтың қуатын анықтайды





Сергіту сәті: Leorning apps

ЕБҚБ

https://learningapps.org/watch?v=p0zyt3krj24





3-тапсырма

Quizziz/com https://quizizz.com/admin/quiz/65d4e8040206a7574d998173/edit?source=admin&trigger=quizPage




Әр топ білетін мәліметтерін айтып өтеді











Дәптерлеріне есептеулерді жазады



Құралдарды жалғап,шамалардың көрсетуін анықтайды



Сәйкестендіруді кезекпен тақтада орындайды



Оқуушы орнында орындайды





Ұялы телефон арқылы жеке орындайды

Дескриптор:

Қыздырғыш құралдар туралы түсіндіре алады;

Қысқа тұйықталу туралы ажаратып айта алады;

Балқымалы сақтандырғыш туралы айта алады;

Балл 2

Дескриптор:

Сурет бойынша тізбекті жинай алады;

Құралдардың көрсетуін анықтай алады;

Токтың қуаты мен жұмысын табады;

Балл 3

Дескриптор:

Сәйкестікті орындай алады;

Балл 1

Дескриптор:

Тест сұрақтарына жауап бере алады:

Балл 2



Суреттер плакат маркер т.б



Слайд







Қауіпсіздік техника ережесін естеріне түсіру:



Амперметр,вольтметр,жалғағыш сымдар,кілт,батарея

https://phet.colorado.edu/

интербелсенді тақта

https://learningapps.org/watch?v=p4nye7z5v24

интербелсенді тақта

https://learningapps.org/watch?v=p0zyt3krj24


Сабақтың соңы.

5 мин



Рефлексия


Қорытынды:

Рефлексия

«Білім қоржын»

Мұғалімнің кері байланысы

Оқушылардың жинаған балына байланысты бағалау.

Сабақта белсенділік танытқан топты бағалау.

Оқушылар өздерінің сабақ барысында үйренген , қиын болған нәрселерді асықтарға піікірлерін жазып қоржынға салу


Оқушыларды 10 балдық жүйемен бағалау










338тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!