Материалдар / Ең қарапайым геометриялық фигуралармен танысу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ең қарапайым геометриялық фигуралармен танысу

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып мұғалімдеріне дайын материал
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Қазан 2018
520
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін: Бисенова А.Т. 12.02.2018ж.

Математика 4 - сынып
Тақырыбы:
Өткенді пысықтау

Мақсаты: Үш таңбалы сандарға көбейту дағдысын тиянақтау, есептеу дағдысын қалыптастыру; салыстырып, талдай отырып өздігінен жұмыс істеуге баулу.Сыныпта ынтымақтастық орната отырып пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

Күтілетін нәтиже: Үш таңбалы сандарды көбейте алады. Есептеу дағдылары қалыптасып, өзбеттерімен жұмыстануға қызығушылықтары артады. Ынтымақтастық атмосферасын құрады. Алған білімдерін өмірде пайдалана алады.
Әдістер: сұрақ-жауап, есептер, логикалық есептер шығару, «Ыстық картоп» , «Ой толғау», «Миға шабуыл» әдістері

Көрнекіліктер: Дидактикалық материалдар, слайд

Сабақтың барысы:

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

1

Психологиялық ахуал

(шаттық шеңберде тұрады)

Қол алысып, қане ,біз,

Достасайық бәріміз

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге

Қандай жақсы бір жүру!

Достарыңмен бір болу

Бірігеміз бәріміз

Қиындықты жеңеміз,

Есептерді шешеміз.

2

Өткенді қайталау: «Ыстық картоп» әдісі бойынша сұрақтарға жауап алу.


-Математика пәнінде қандай амалдарды пайдаланамыз?

-Қозғалысқа қатысты есептерде нені табамыз?

- Жылдамдықты қалай табамыз?
-Уақытты қалай табамыз?
-Қашықтықты қалай табамыз?

3

Оқулықпен жұмыс:

Picture 1

Оқушылар көбейтінділердегі айырмашылықтарды айтады.

1-мысал баған түрінде жазып, есептеледі.

Әр жағдайда неше толымсыз көбейтінді бар , неліктен екенін ауызша түсіндіреді.

4

Ой толғау:

-Математика пәніндегі шамалар?

-Уақыт өлшем бірліктерін кему ретімен ата

-Масса өлшем бірліктерін өсу ретімен ата

-Ұзындық өлшем бірліктерін өсу ретімен атап бер.

8-логикалық тапсырманы түсіндіру

Күндізгі 1-ден түнгі 12-ге дейін 11 сағат уақыт бар.

Әр жарты сағат сайын 1 рет соғатын болса, 11 сағатта неше рет соғады?

(оқушылар өзбеттерімен орындайды)

86кг+1ц15кг=...ц....кг

2апта-12тәул=...тәул

1т-3ц45кг=...ц...кг


11•2=22 рет соғады.

5

Оқулықпен жұмыс:

Өрнектердің мәнін тапқанда орындалу тәртібін кім айтады?

2-өрнектердің мәнін табады:

1-қатар:

43070+7140:51•506=113910

2-қатар:

78050+94500:630•608=169210

3-қатар:

(7368:24+145)•27=12204

Тақтадағы оқушы:

(3090:15+219)•37=15725

6

Сергіту сәті:

Ал, балалар, тұрайық.

Алақанды ұрайық

Оңға қарай иiлiп

Солға қарай иiлiп

Бiр отырып, бiр тұрып,

Бойымызды созайық

Белiмiздiжазайық.

Оңға-оңға түзу тұр

Солға-солға түзу тұр

Жоғары-төмен қарайық

Қолымызды созайық

Бойымызға күш жинап

Бiр шынығып алайық.

(қимылмен айтады)

7

Есеп дегеніміз не?

Есептің өзі нешеге бөлінеді?

-Қозғалысқа қатысты есептердің өзі қалай бөлінеді?

Ауылдан бір уақытта бір бағытта велосипедші мен жаяу жүргінші шықты. Велосипедшінің жылдамдығы сағатына 16км/сағ, ал жаяу жүргіншінің жылдамдығы одан 4 есе аз. 4сағат өткенде олардың бір бірінен арақашықтығы қандай болды?


4-есеп бойынша теңдеу құрастырып, шығарту.

3-есептің мазмұны бойынша оқып, шартын жазып, тақтада орындайды.

Ш:34000:8•26=110500

Ж: 1 қап қант 4250 тг, 26 қап қант 110500 тг тұрады.



-бір-біріне қарама –қарсы бағытқа қозғалу

-бір-бірінен қарама қарсы бағытқа қозғалу

-қуып жету қозғалысына

-қалып қою қозғалысына

Есептің мазмұнын ауызша талдап, өзбеттерімен шығарады?

(тақтада оқушылар орындап, ауызша талдайды)

Ш:16:4=4 16•4-4•4=48

Ж: 4 сағат өткенде бір-бірінен арақашықтығы 48 км болады.


А)1кг+х=3кг+2кг Ә)500г+х=3кг

Ж: қауын: 4кг Ж: ірімшік 2кг 500г

8

Қорытынды:

7-тапсырма ауызша орындалып, талданады.

Геометриялық фигураларды ата

Аудан мен периметрдің формуласын жаз

Шеңбер мен үшбұрыштың ауданын қалай есептейміз?

Оқушылар көлемнің формуласын жазады.

Шеңбер, радиус, диаметр туралы айтып естеріне түсіреді.

Радиусы 4см шеңбердің диаметрі неше см болады?

Диаметрі 9см шеңбердің радиусы неше см болады?

9

Миға шабуыл:



10

Үйге тапсырма: №5-6, 57 бет.



Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды мадақтап, бағалау


Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алып, бағалаын қойдыртады.







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!