Материалдар / Есеп шығару. Ақшаны қалай төлейміз?2 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Есеп шығару. Ақшаны қалай төлейміз?2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
,Монетаақша,купюра, теңге туралы ұғымдарды қалыптастыру.Түрлі елдердің ақшаларымен таныстыру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Ақпан 2023
299
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Оқу ісінің меңгерушісі: ___________


Сабақ тақырыбы:

Есеп шығару. Ақшаны қалай төлейміз?

Мектеп: О.Жандосов

Еңбекшіқазақ ауданы

Нұра ауылы

Күні : 13.04.2017


Мұғалімнің есімі: КошакаеваАйгуль

СЫНЫП: 1-сынып

Қатысқандар саны: 24


Қатыспағандар саны:

Оқу мақсаты:

бір санның екінші саннан қанша бірлік артық немесе кем екенін анықтауға берілген есептерді талдайды, шығарады және кері есеп құрастыра біледі;

1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг теңгелік монеталарды таниды, белгілі бір соманы монеталармен төлейді және ұсақтай біледі;

сандарды, заттарды, тауар бағаларын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдаланады.

Барлық оқушылар:

Оқушылардың басым бөлігі:

Кейбір оқушылар:

Ресурстар:

Шарты”, “Сұрағы”, “Шешуі”, “Жауабы” деп жазыл­ған есептің құрамдас бөліктерінің атаулары бар парақшалар;

Постер,маркер,әмияндар,монеталар. Тағам мен сусын суреттері,Сиқырлы таяқша ,қораптар. Есептің құрамдас бөліктері жазылған жадынама;­

Парақ беттеріне жазылған есеп мәтіні.Ас мәзірі жазылған қағаз

Тірек сөздер

Есеп шығару. Ақшаны қалай төлейміз?

Сабақтың мақсаты:

Монеталарды қолдану негізінде “есеп” ұғымын және онымен байланысты терминдер­ді­ бекіту, есептің шартын таңдау, модельдеу, есептерді­ шығару үшін тірек сызбаға сүйену дағдыларын қалыптастыру.

Сабаққа байланысты деректі материалдар


Сабаққа қатысты ескертпелер


Сабақтың басы











Сабақтың ортасы


















1.Ұйымдастыру кезеңі

-Сәлеметсіңдер ме балалар!

Бүгін бізде ашық сабақ,сыныптағы қонақтармен амандасып алайық.(үш тілде)

2.Таңғы шеңберге тұру.

«Сиқырлы таяқпен тілек»

3.Топқа бірігу.

Төрт түрлі әмиянның көмегімен,ішіне қараңдар.(Әмиянды бос беруге болмайды,теңге салып қою ырымы)

-Балалар,біліп отырған шығарсыңдар бүгін қандай сабақ өтетінімізді? (Ақша,монета, теңге ) жайлы білгендерін сұрау.

Монеталармен төлеу,ұсақтау.

12теңге, 10, 60

Қалыптастырушы бағалау

Есеп шығару.Ақшаны қалай төлейміз?

Есептің екі нұсқасын беру, қайсысы есеп болады?

Есеп және оның құрамдас бөліктері туралы сұрау,талдау.

Оқулықпен жұмыс.

Есеп. Ретін ілу

1.Шарты: Назым асханадан тоқаш пен бір стақан сүт сатып алды.Тоқаштың бағасы 20 теңге.Бір стақан сүттің бағасы 30 теңге.

2.Сұрағы: Назым қанша ақша жұмсады?


3.Шешуі:

Прямая соединительная линия 1 20 теңге(бөлік) 30теңге(бөлік)

Выгнутая вверх стрелка 1 Выгнутая вверх стрелка 2

Минус 1

Выгнутая вниз стрелка 1

?теңге(бүтін)

20+30=50(тг)

4.Жауабы: Назым 50 теңге жұмсады.

Топтық жұмыс.

Шығарып көр.

Төрт топқа төрт түрлі есеп ұсыну. Сызбасын сызып,шығару,жауабын жазу.

Сергіту жаттығуы.

Дәптермен жұмыс


Топта ойын өткізу. «Есеп»

Әртүрлі тапсырмалардың ішінен есепті тауып салу.

«Біздің кафеде» ойыны

Стол үстіне ас мәзірін қоямыз.Даяшыға қонақтар тапсырыс береді.Ақшамен қалай төлейтінін көреміз.Сахналық көрініс ретінде.

Соңы











Кері байланыс



Оқушылар сабақ соңында:

есеп” ұғымын және “есеп” ұғымымен байланысты­ терминдермен танысады;

қосу амалымен берілген жай есептерді шығарып үйренеді;

есептің сызбасы туралы мағлұмат алады.

«Ыстық орындық» әдісі арқылы 4 топ басшысын шығарып сұрақтар қоямыз

есептің басқа тапсырмалардан қандай айыр­ айырмашылығы бар?

Есептің негізгі бөліктерін атаңдар.

Есептің сұрағы деген не?

Сұрағы жоқ есеп бола ма? Жұмыс дәптеріндегі “Жетістік баспалдағы” бойынша өзін-өзі бағалайды

«Пантомима» .

Қолдарын жоғары көтерсе –сабақ жақсы өтті, басы төмен-қанағаттанған жоқ, беттерін қолымен жауып алса –ұнамады









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!