Материалдар / «Есептерді шығаруда жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдану»
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

«Есептерді шығаруда жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдану»

Материал туралы қысқаша түсінік
«Есептерді шығаруда жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдану»
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Қараша 2020
779
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Математика

Мектеп: №47 ЖОББМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Кисметова Г.И

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

«Есептерді шығаруда жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдану»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.4.1.3- есептерді шешу үдерісінде жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдану

Күтілетін нәтижелер

Барлық оқушылар:

Есептерді шешу барысында жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін білетін болады.

Көптеген оқушылар:

Есептерді шешу барысында жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдануды білетін болады.

Кейбір оқушылар:

Жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдану арқылы шешілетін есептерді құрастыруды білетін болады.

Жетістік критерийлері

  • Белгісіз шаманы, қозғалысты сипаттайтын шамалардың өзара

  • байланысына қарап, есептеп табады.

  • Есептерді шешу барысында жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолданады

  • Көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындайды

Тілдік мақсаттар

Жиындардың қиылысуы-


Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Əдебиеттік оқу, музыка.

Алдыңғы білім

Жиын туралы түсінік. Жиындар арасындағы қатынас

Сабақтың барысы

Сабақтың

Жоспарлан-ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3мин

«Кездесу» ойыны

Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады.

Жаңа топ құру

(Ұ) «Сиқырлы қапшық»

Қапшыққа салынған саны бірдей қызыл,сары,жасыл дөңгелектер таңдап алуды ұсынамын. Осы түстер бойынша оқушыларды 3 топқа бөлемін:

1-топ: «Мергендер» (қызыл түсті)

2-топ: « Ептілер » (сары түсті)

3 Топ: « Жүйріктер» (жасыл түсті)басшысын сайлайды. Топтың ережесін құрастырады.

ЕРЕЖЕ

Т – талқылаймыз; О – ортақ шешімге келеміз;

П – пікірлесеміз; Т – тыңдаймыз; А – ақылдасамыз.

Жұмыс ережесін келісу

Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта, ұжымда)



Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер.


Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.


Сабақтың ортасы

32мин

































































1мин

(ТЖ) Оқушылар жылдамдыққа қатысты есептерді шығарады. Белгісіз шаманы, қозғалысты сипаттайтын шамалардың өзара

байланысына қарап, есептеп табады. s,v,t шамаларының өзара байланысының үшбұрышын қолдануға болады.

А) 30 : 6 = 5 cағ жаяу жүргіншіге қажетті уақыт

Б) 4 х 600 = 2 400 км ұшақтың ұшып өткен арақашықтығы

Бағалау критерийі

Дескриптор

балл

Белгісіз шаманы, қозғалысты сипаттайтын шамалардың өзара

байланысына қарап, есептеп табады.

Белгісіз шаманы, қозғалысты сипаттайтын шамалардың өзара байланысын анықтайды

1

s,v,t шамаларының өзара байланысының үшбұрышын қолданады

1

Есептеп табады.

1

Барлығы

3

ҚБ: «Бағдаршам» арқылы бағалау

(ЖЖ) 5а) тапсырмасында оқушылар қалдықпен бөлуді

орындап, алдын ала қалдықпен бөлу барысындағы

тексерудің орындалу ережесін естеріне түсіріп,

тексеруді орындайды. (Бөліндінің мәнін бөлгішке

көбейтіп, оған қалдықты қосады).

А)

4 328 : 5 = 865,6

1 487 : 9 = 165,2

3 501 : 2 =1750,5

2 529 : 6 =421,5

6 958 : 8 = 869, 7

41 765 : 4 =10441,2

5ә) тапсырмасында есептеулерді, көптаңбалы

сандарды біртаңбалыға бөлу алгоритмі бойынша

орындайды.

50 120 : 2 = 25060

360 918 : 9 = 40102

35 714 : 7 = 5102

42 042 : 7 = 6006

180 240 : 6 = 30040

421 022 : 2 = 210511

Бағалау критерийі

Дескриптор

балл

Көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындайды

толымсыз бөліндіні анықтайды;


1

қалдықты табады;

1

Қалдықпен бөлуді тексеруді

орындайды.

1

Барлығы

3

ҚБ: «Бағдаршам» арқылы бағалау

Сергіту жаттығуы

Төртбұрышты қолданып, үшбұрышты қолданып, (Ауада төртбұрыш, ұшбұрышты сызу)

Үй жасаймыз көріңіз, жаңа қоныс, (Үйдің шартыры сияқты жасау)

Жаңа үйге, қуанышпен кіріңіз. (Бір-біріне күліп қарап,қолдарын жайып отырғызу)

(ӨЖ) Оқушылар, жиындардың қиылысу операциясының

ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін

өрнектейтін теңдіктерді толықтырып жазады:

М ∩ К =

(М ∩ К) ∩ Т =


Бағалау критерийі

Дескриптор

балл

Жиындардың қиылысу опера-циясының

Ауыстырымды-лық және терім-ділік қасиеттерін

өрнектейтін тең-діктерді толық-тырып жазады:

Жиындардың қиылысу операциясының ауыстырымдылық қасиетін біледі

1

Жиындардың қиылысу операциясының

терімділік қасиеттерін біледі

1

теңдіктерді толықтырып жазады:

1

Барлығы

3

ҚБ: «Бағдаршам» арқылы бағалау



Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.




Белсенді оқу тапсырмалары.















Оқулық

Жұмыс

дәптерлері,

Оқулық






























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!