Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Функция және функцияның берілу тәсілдері. Функциялардың графиктерін түрлендіру.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: |
Шыңғырлау колледжі |
|||||
Күні: 1.09.2020ж |
Мұғалімнің аты- жөні: Нурмуканова Л.М |
|||||
Курс: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Функция және функцияның берілу тәсілдері Функциялардың графиктерін түрлендіру. |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (Оқубағдарламасына сілтеме) |
10.4.1.1 - функция анықтамасын және берілу тәсілдерін білу; 10.4.1.2 функция графиктерін түрлендіруді орындай алу |
|||||
Сабақтыңмақсаты |
- функция анықтамасын және берілу тәсілдерін меңгерту - функцияның графигін координаталар осьтері бойымен параллель көшіру,сығу және созу түрлендіруін берілген функцияға қолдану машығын қалыптастыру; - қарастырылатын есепке мақсат қою, оның орындалу шарттарын нақтылау, сызба жұмысын дұрыс жүргізу; - есеп шығаруда кездесетін қателіктерді жою және тиімді тәсілмен шығару жолдарын таба білуге үйрету; |
|||||
Бағалау критерийлері |
|
|||||
Тілдікмақсат |
Оқытудың тілдікмақсаты Оқушылар:
Бөлімбойынша лексика мен терминология
Диалогқа/жазылымғақажеттітіркестер
|
|||||
Құндылықтардыдарыту |
Еңбек және шығармашылық Оқушылар өз сыныптастарымен диалогқа, әсіресе жұппен жұмыс істегенге қатысты, сол сияқты сыныппен талқылауға коммуникативтік дағдыларын дамытып, қатысады. Жұптық жұмыста оқушылар әріптесіне қарап, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренді. Тапсырмаларды орындағанда академиялық әділдік принциптеріне сүйенеді. Экономия мен ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
|||||
Пәнаралық байланыстар |
Геометрия, Сызу |
|||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта мүмкіндіктері, bilimland.kz https://learningapps.org/447363 |
|||||
Алдыңғымеңгерілгенбілім |
Сызықтық, квадраттық, кері пропорционалдық тәуелділік және y= функцияларының қасиеттері, графиктері. |
|||||
Сабақбарысы |
||||||
Сабақтыңкезеңдері |
Сабақтаорындалатыніс-әрекеттер |
Оқытуресурстары |
||||
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен амандасу. «Бағдаршам» стратегиясын қолданып, жағымды психологиялық ахуал туғызу. Жасыл түс – көңіл-күйім керемет Сары түс – көңіл-күйім жақсы Қызыл түс – көңіл-күйім онша емес.
|
|
||||
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабаққа кіріспе:
Мақсаты: Оқушылардың білімдеріне сүйене отырып, жаңадан қандай түрлендіру орындалғанын сипаттап айту және оны қорытындылау. (Мынадай сұрақтар қоюға болады: 1) Графигі берілген функция қалай аталады және графигі қандай түрлендіру арқылы салынған?)
Мақсаты: Жазықтықта берілген функцияның қандай функцияның графигінен алынғанын өткен білімдеріне сүйене отырып, айтуға жетелеу.
Тапсырма 1 Топтық жұмыс Мақсаты: оқушыларды функцияның берілу тәсілдері бойынша теориялық материалды практикада қолдану дағдысын жетілдіру Тапсырма 2 Жұппен жұмыс
Тапсырма 3 Қосымша 4.
Оқушы өзін-өзі « Басбармақ» әдісі бойынша бағалайды |
Қосымша1 Слайд 4-10 Қосымша2 Слайд 11 Қосымша3 Слайд 12 Қосымша4 Слайд 13 |
||||
Сабақтың соңы |
Рефлексия Білемін … Білдім.... Білгім келеді.... |
|
||||
Қосымша ақпарат |
||||||
Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларғақандайміндеттерқоюды? |
Бағалау – Оқушылардыңбілімінқалайтексересіз? |
Пәнаралықбайланыс, Қауіпсіздікережелері АКТ-ніқолдану, Құндылықтарменбайланыс (тәрбиеэлементі) Топтықжұмысжасаудақауіпсіздікережелерінескеру. Интерактивтітақтамүмкіндіктерінқолдану Жергіліктіжердегіақпараттыққұралдардыңкөмегіменоблысжетістіктерінхабарлау |
||||
Бірлескенжұмысбұлтыңғылықтыжоспарланғанжұмыс, себебісенімділігі аз оқушыларөздеңгейіндегісенімділігіаздарменжұмысістейді. Серіктестерарасында диалог біруақыттаоқиды. Бір-бірінетәуелдіболмайды |
|
Құндылықтар: Оқушылартеңдікүшінконтекстердіесепкеалыпбірегейболады, бірлескенжұмысжағдайындақолдайтынжәнесындарлыболады. Олардакоммуникативтіқасиеттеріндамытыпмұғалімменжәнеөзтұстастарымен диалог жасаумүмкіндігіболады. |
||||
Рефлексия Сабақмақсаты/оқумақсатықаншалықтыжүзегеасты? Бүгіноқушыларненіүйренді? Оқытуортасықандайболды? Дифференциациялапоқытуөзмәніндежүзегеастыма? Өзуақытымдыұтымдыпайдаланаалдым ба? Жоспарымақандайөзгерістеренгіздімжәненеліктен? |
|
|||||
Қорытындыбағалау Еңжақсыөткенекітапсырманыатапкөрсетіңіз (оқытуғажәнеүйренугеқатысты). 1: 2: Қандайекінәрсенемесетапсырмасабақтыңодан да жақсыөтуінеықпалынтигізереді (оқытуғажәнеүйренугеқатысты)? 1: проблемалықоқытуғаоқушылардыикемдеу 2: Интерактивтітақтаныңмүмкіндіктерінжоғарыдеңгейдеқолдану Осы сабақтыңбарысындабарлықсыныпнемесежекелегеноқушылартуралыменіңкелесісабағымақажетболуымүмкінқандайақпараттыбілдім? |