Абай облысы Жарма ауданы бойынша білім бөлімінің «К.Шакенов атындағы орта мектебі» КММ
Білім беру ұйымының атауы
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
|
Бөлім: 10.4А Туындының қолданылуы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә.: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Функцияның кесіндідегі ең үлкен және ең кіші мәндері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.4.1.34 функцияның кесіндідегі ең үлкен және ең кіші мәндерін табу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты / Бағалау критерийлері: |
Функцияның кесіндідегі ең үлкен және ең кіші мәндерін табу алгоритмін қолданып есептер шығарады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылрының деңгейі: |
Қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдеседі. Зейінін сабаққа шоғырландырады. Психологиялық жағымды ахуал тудыру үшін: «Шаттық шеңбері» әдісін пайдаланады Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызып, бір-біріне жақсы сөздер айтып, сабақты жақсы көңіл-күймен бастауға шақырады. «Вагондар»әдісі арқылы оқушыларды үш топқа бөледі Үй тапсырмасын тексеру «Досыңды бағала» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексереді Үй тапсырмасының шеімдері слайдта көрсетіледі №51.6
|
Мұғаліммен сәлемдеседі Шеңбер бойымен тұрып бір-біріне жақсы сөздер айтады. Оқушылар қима қағаздарды таңдау арқылы «Плацкард», «Купе», «Люкс» үш топқа бөлініп отырады. Бірге отырған оқушылар дәптерлерін өзара алмастырып, үй тапсырмасының жауабын слайдта көрсетілген жауаппен салыстырады. Бірін-бірі бағалайды Үй тапсырмасының жауабы: №51.6
Екі қосылғыштың көбейтіндісі
болады.
Жауабы: 12,5; 12,5
Екі қосылғыштың квадраттарының қосындысы
болады.
Жауабы: 8; 8 |
«+/-» арқылы бағаланады. Оқушының сабаққа деген ынталарын арттыру үшін «Жарайсың!» «Жақсы!» деген ынталандыру сөздері |
Қима қағаздар Алгебра және анализ бастамалары Әбілқасымова А.Е. т.б. Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстаны-математика бағытындағы 10-сыныбына арналған оқулық. 2-бөлім. 122-бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жеке жұмыс 10 мин |
«Штрих код» әдісі Plickers бағдарламасы арқылы функцияның кесіндідегі ең үлкен және ең кіші мәндерін табуға берілген есептер беріледі Тест тапсырмалары:
2.
3.
4.
5.
6.
|
Оқушылар берілген есептерді шығарып өздеріне берілген штрих код арқылы есептің дұрыс жауабын көрсетіп отырады. Тест тапсырмасының жауаптары:
Жауабы:
2.
Жауабы:
3.
Жауабы:
4.
Жауабы:
5.
Жауабы:
6.
Жауабы: |
Дескриптор: -Берілген функцияның туындысын табады; - сындық нүктелерін табады және оның берілген аралыққа тиістіліген анықтайды; - сындық нүктедегі және кесіндінің ұштарындағы функцияның мәндерін табады; -табылған мәндерді салыстыру арқылы функцияның ең үлкен және ең кіші мәндерін анықтайды. Бағалау:
|
Plickers бағдарламасы интернет желісінде еркін қолданыста. Штрих код Кеспе қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс
15 мин |
«Сый табақ» әдісі арқылы әр топқа топпен жұмыс жасауға арналған функционалдық сауаттылықтарын дамытуға бағытталған, функцияның кесіндідегі ең үлкен және ең кіші мәндерін табуға беілген қолданбалы есептер беріледі «Плацкард» тобына арналған есеп: Асан өзен жағасынан 800 м2 жерді қоршап картоп екпекші. Қоршауға кететін шарбақты үнемдеу мақсатында, ол суреттегідей тіктөртбұрыш пішінді жердің бір қабырғасы өзен жағасы болатындай үш қабырғасын ғана қоршамақшы.
Қаршауға кететін шарбақтың (ені тұрақты) 1м-і 1500тг болса, ең аз дегенде қанша теңге төлеуі керек?
«Купе» тобына арналған есеп:
Асан периметрі 24м болатын тіктөртбұрыш пішінді жерді қоршап картоп салмақшы. 1 м2 жерден 9 кг картоп алуды жоспарлап отыр. Асан осы жерден барынша көп өнім алу үшін жер телімінің өлшемдерін қалай алуы тиімді?
«Люкс» тобына арналған есеп:
Асан өз бөлмесінің бір қабырғасына төмендегідей үлгіде өзінде бар 6 м лентаны жиегіне қиып жапсырып қоятындай етіп сурет салмақшы.
Сурет
Асан суреттің алатын ауданы ең үлкен болуы үшін лентаны қандай өлшемде қиып алған тиімді?
|
«Плацкард» тобына арналған есептің шешімі:
Қоршалатын жердің периметрі ең
кіші болса, оған кететін ақшада ең аз болады. Қоршаудың
ұзындығын Жердің үш жағын ғана қоршайтындықтан оның жалпы ұзындығы:
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бақыт ГүлжанШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Функцияның кесіндідегі ең үлкен және ең кіші мәндері
Тақырып бойынша 28 материал табылды
Функцияның кесіндідегі ең үлкен және ең кіші мәндеріМатериал туралы қысқаша түсінік
Функцияның кесіндідегі ең үлкен және ең кіші мәндері
Материалдың қысқаша нұсқасы Абай облысы Жарма ауданы бойынша білім бөлімінің «К.Шакенов атындағы орта мектебі» КММ Білім беру ұйымының атауы Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



























































