Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ғаламтор тарихы 7-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
САБАҚ:Ғаламтор тарихы |
|||||||
Бөлім:Ғаламтор және әлеуметтік желілер |
|||||||
Күні: 08.01.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7. Т/А5 Проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау. 7. ӘТН2 Сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолдану |
||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: жай сұрақтарға мәтіннен деректер келтіре отырып, жауап береді, сөйлеу тіліндегі интонация, кідірістің мәнін түсініп қолданады |
||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: жоғары дәрежедегі сұрақтарға мәтіннен деректер келтіре отырып, жауап береді, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырады, сөйлеу тіліндегі интонация, кідірістің, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолданады. |
|||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап береді, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырып талқылайды, сөйлеу тіліндегі интонация, кідірістің, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолданады. |
|||||||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар орындай алады:
|
||||||
Тілдік мақсат |
Нақты тақырыпқа арналған сөздік қор мен терминология: Ғаламтор, әлеуметтік желі, компьютер |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: Ғаламтор қандай мақсатта, қай елде пайда болды? Қазіргі таңда ғаламторды қанша адам пайдаланады? Диалог құруға/шығарма жазуға пайдалы тіркестер: Менің ойымша, себебі, «Оны мен ... деген деректермен, мысалдармен дәлелдей аламын» |
|||||||
Құндылықтар |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият құндылығы |
||||||
Алдыңғы оқу |
«Музыка өнері және қазақтың домбырасы» бөлімі |
||||||
Жоспар |
|||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 3 мин |
Қызығушылықты ояту Tagul.com мәтіндік редакторы арқылы жасалған суреттермен топқа бөліну
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Tagul.com мәтіндік редакторы |
|||||
Сабақтың ортасы 5 мин |
Тыңдалымалды тапсырмасы С «Атаулар туралы 3 сұрақ» әдісі (Ғаламтор, әлеуметтік желі, компьютер)
Тыңдалым тапсырмасы Қазақ тілі үнтаспасынан «Ғаламтордың шығу тарихы» мәтінін тыңдау Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап бер.
Тыңдалымарты тапсырмасы Ж «Түймедақ сұрақтары» әдісі. Мәтін бойынша сұрақтар дайындау. 1. Жай сұрақ. (Кім? Қашан? Қалай? Қайда?) 2. Нақтылау сұрақ. ( .... дұрыс түсіндім бе?) 3. Түсіндірмелі сұрақ. (Не үшін?) 4. Шығармашылық сұрақ. (.... не өзгерер еді, не болар еді?) 5. Бағалау сұрақ. (...жақсы ма әлде жаман ба? Не себептен?) 6. Тәжірибе сұрақ. (... не болар еді? ... не істер едің?) Топтар түймедақты алмастырып, сұрақтарға жауап жазады. Әр топ өз сұрақтарының жауаптарын талдайды. Өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырып талқылайды. Бағалау критерийі Дескриптор: |
«Қазақ тілі» диск «Атамұра» 2017 жыл |
|||||
Сабақтың соңы 5 мин |
Мәтіндегі ақпараттар бойынша өз пікіріңді дәлелде. ТЖ Попс формуласын «Айналмалы бекет» әдісі арқылы орындату Бірінші сөйлем. «Менің ойымша...» Екінші сөйлем. «Себебі, мен оны ... деп түсіндіремін». Үшінші сөйлем. «Оны мен ... деген деректермен, мысалдармен дәлелдей аламын». Соңғы сөйлем. «Осыған байланысты мен ... деген шешімге келдім». Қорғау барысында сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолдану керек. |
|
|||||
Үйге тапсырма 2 мин |
|
|
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау - оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау - оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс, Қазақ әдeбиeті, сурет, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс: -Шығармашылық және сын тұрғысынанойлау; - қарым-қатынас жасау қабілеті; - өзгелердің мәдениетіне жәнекөзқарастарына құрметпен қарау; - жауапкершілік; - өмір бойы оқуға дайын болу. (тәрбие элементі) |
|||||
|
|
|
|||||
Рефлексия |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланасыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
||||||
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындады ма? Оқушылар бүгін не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
||||||
Қорытынды бағалау |
|||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? Оқыту мен оқу барысында қай әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз? Сабақ барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? |