Материалдар / "Ғаламтордағы қауіпсіздік" ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Ғаламтордағы қауіпсіздік" ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
5 сынып оқушыларына арналған ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Ақпан 2021
343
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: Амангелді атындағы ж о м

Күні: 21.02.2019 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Абишева Э.З

Сынып: 3 Е

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы


Ғаламтордағы қауіпсіздік

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.1.1. мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді жүзеге асыру;

3.3.1.1. нақты сұрақтарға жауап табу үшін ғаламторды қолдану;


Сабақ мақсаттары

Барлығы: интернеттен сенімді мәлімет алуды және алынған мәліметті мәтіндік құжат ретінде сақтауды үйрету;

Желіде ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру;

Ғаламтор желісіндегі қажетсіз байланыстың қаупін түсіндіру.

Басым көпшілігі: аватарка, никнейм туралы толық мәлімет алу

Кейбіреуі: интернет желісінен келетін қауіптен сақтануды білу.

Бағалау критерийлері

Интернеттен керекті мәліметті алуды және оны сақтауды біледі.

Жеке мәліметті не үшін жариялауға болмайтынын түсінеді.

Ғаламтордағы қауіпсіздік ережелерін айтады.

Ойлау дағдылары

Білу,түсіну,қолдану, талдау

Тілдік мақсаттар


Пәнге тән лексика мен терминология:

Ғаламтор( интернет, internet)- ақпартар алмасу үшін біріктірілген бүкіләлемдік желі.

Модем(modem)- сандық сигналдарды аналогтық сигналдарға айналдыратын және керісінше амал жасайтын электрондық құрылғы.

Браузер(browser)- веб беттерін көрсететін қолданбалы программа.

Вирус(virus)- компьютерге зиян келтіретін кішкентай программа.

Аватар(avatar)-қолданушының графикалық көрінісі

Никнейм(nickname )-лақап ат

Құндылықтарды дарыту




Ынтымақтастық – тапсырмалар орындау барысында.

Сыйластық – жұптық, топтық жұмыстарда.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану -шынайы өмірдегі қоғамды танып білу.

АКТ қолдану дағдылары

Алынған ақпаратты компьютерге сақтап алуды;

Интернет желісінен мәлімет алуды;

Ғаламтордағы қауіптен сақтану жолдарын жасауды дағдыландыру.

Бастапқы білім


Мәтіндік құжатпен жұмыс жасай алады;

Интернеттен мәлімет іздеуді біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланғанкезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

5 мин






Топтарды сабаққа дайындау (оқушылар санына қарай топтарға біріктіру). Көңіл-күйлерін жаттығу арқылы көтеру.

«Менің ойымша, » әдісі бойынша

оқушылармен берілген сұрақтарға өз ойларын, түсінгендерін айтады:

Интернет деген не?

Интернет желісінен керекті ақпаратты қалай алуға болады?

Алынған мәліметті қалай компьютерге сақтаймыз?

Сұрақ-жауап негізінде ауызша кері байланыс жасап, сыныпқа сабақ тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерилерін хабарлаймын.




(Қосымша сұрақтарды қосуға болады.)



(Смайликтер арқылы бағалау. Әрбір оқушы жауабына байланысты смайлик алады. )


10 мин



5 мин







4 мин














6 мин




















5 мин

«ДЖИГСО» әдісі арқылы топтық жұмыс жүргізіледі, «Ғаламтордағы қауіпсіздік» тақырыбы бойынша талқылау жүргізіледі. Постер қорғалады.


Мұғалім сабақты видео-файлды көрсетуден бастайды. Жаңа сабаққа түсінік береді.

Видеода көрсетілген мәліметке байланысты ойларын тыңдалады.

Смайликтер арқылы бағалау



63-беттегі «Ойлан» тапсырмасы

Мәлімет тасымалдаудың ұсынылған тәсілдерінің қайсысы Интернет желісінде жоқ?

Дескриптор:

  1. Мәлімет тасымалдау тәсілдерін талдап, салыстырады және Интернет желісінде жоғын табады.

  2. Топ мүшелері түсінгендерін айтады.

Смайликтер арқылы бағалау

«Жәрдемші» әдісі

Балалар мәтіндік редакторда Интернетте қауіпсіз мәлімет алмасу ережелері жайлы нұсқаулық, яғни жадынама құрастырады.

Дескриптор:

  1. Мәтіндік редакторда мәтін тереді.

  2. Өздері қауіпсіз мәлімет алмасу ережелерін құрады.

  3. Жылдам орындаған оқушы үлгермеуші досына жірдем береді.

  4. Жалпы топта құрастырылған жадынаманы қорғайды.

Смайликтер арқылы бағалау


«Ол не үшін керек?»әдісі

Аватар және никнейм не үшін керек?

Дескриптор:

1.Аватарка және никнеймнің қызметін оқулықты немесе желіні қолданып, анықтап береді.

2. Аватарканы және никнеймді оқушы қалай құруға болатынын түсіндіреді.

2,1 Мысалдар келтіреді(кейбір оқушылар)

Ауызша тиімді кері байланыс жасаймын


Смайликтерді пайдаланып бағалау.

(Мұғалімнің екі топқа үлестірме таратады.)


(Смайликтер арқылы бағалау. Әрбір оқушы жауабына байланысты смайлик алады. Сілтеме бойынша видео – файл қарау:

https://www.youtube.com/watch?v=lnOF_6C8bes

(Смайликтер арқылы бағалау. Әрбір оқушы жауабына байланысты смайлик алады. )



Оқулықпен жұмыс «Алматы мектеп» баспасы

(Талдап салыстырады).

(Топтық жұмыс)



(Смайликтер арқылы бағалау. Әрбір оқушы жауабына байланысты смайлик алады.)









(Жеке және топтық жұмыс болады. )

(Әр оқушы өзі нұсқаулық құрып, компьютерге тереді. Ұқсас ережелерді топпен шығарады және қорғап береді).








Сабақтың соңы

4 мин

«БББ» әдісі арқылы кері байланыс орнатамын.

Үйге тапсырма: 66 бет, 6,5 тақырыпқа дайындалып келу.

Кесте тарату

Білетін едім

Білдім

Білгім келеді






Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



«Менің ойымша, »әдісі

«Жәрдемші»әдісі

«Джигсо»әдісі

«Ол не үшін керек?»әдісі

«Ойлан» тапсырмасы Жекелеген оқушыларға таңдалған әдістер арқылы саралау жүргіземін. Әр тапсырманы орнау барысында оқушыны қолдап отырамын.Түсінбеген, не қиналған кезде бағыт-бағдар беремін.



Смайликтер арқылы бағалау. Әрбір оқушы жауабына байланысты смайликтер беру.

«БББ» әдісі

  1. Жауапты тексеру үшін

2. Тақырыпты түсінгенін немесе түсінбегенін білу үшін



Сабақ барысында көзге арналған жаттығуларды орындатамын, егер сабақ регламенті сақталса.

Қауіпсіздік ережелерін сақтау бойынша ескертпе жасап отырамын.

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өзпікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілгенсұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!