Сабақтың тақырыбы:Ғарышқа саяхат |
|
Күні: | Оқытушының аты-жөні: Таурбаев А.Р. |
СЫНЫП: 1 сынып | Қатысушылар саны: АӘ Б | Қатыспағандар:АӘ Б |
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Материалдар және шығармашылық жұмысты орындау техникалары |
Сабақтың мақсаттары | 1.2.2.1 Қарапайым әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану, тәжірибе жүргізу1.2.3.3 Қарапайым тәсілдерді қолданып, шығармашылық жұмысты аяқтау |
Жетістік критерийлері | Оқушы саяхат түрлерін және көлік түрлерін ажырата алады;- оқушы өз идеясын, ойын іске асыруда әр-түрлі материалдарды қолданады;- әр түрлі материалдармен жұмыс жасай алады |
Тілдік мақсат | Өз қолымен жасаған жұмыстарын қайсысы жақсы жасалғанын, қайсысын жақсартуға болатынын сипаттай отырып, ауызша баға беру |
| Талқылауға арналған сұрақтар • Сіз ... бейнесін қалай жасай аласыз?• Сіз қандай құрал-саймандарды қолданатын боласыз?Тірек сөздер• форма (пішін), бүктеу;• қию, сурет салу, тесу, желімдеу, жабыстыру, ерекшелік; • көлік, құрылым, ұқсас, карта, қарындаш; |
Алдыңғы оқу | Оқушы түрлі түсті қағазбен, ермексазбен, қайшы, желіммен жұмыс жасай алады. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт
Басталуы 5-7 минут
Ортасы 17-22минут
Аяқталуы 3-6 минут
| Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)
Ғарышқа саяхат
Ұйымдастыру бөлімі1. Сәлемдесу./сәлем,здраствуйте,hello/2. Оқушыларды түгендеу (С, К) Сабақтың басында оқушыларға ғарыш туралы суреттерді қарап шығуларын ұсынамын. Осы сабақта олардың қайда сапар шегетіндіктері жайлы сұраймын.Оқушыларға Күннің, Жердің өлшемі жайлы айтыңыз. Жер - Күн жүйесіндегі үшінші планета. Егер Күнді қарбыз деп елестетсек, онда Жер бұршақ тәрізді.(Ө) Оқушыларға өздігінен бесжұлдыз салуды ұсыныңыз. Жұлдызды салудың кезеңдерін көрсетіңіз. Оқушылардан басқа әдіспен жұлдызды қалай салуға болатындығын сұраңыз.(Ө, Қ) Оқушыларға болашақ аппликация үшін шашырату арқылы фон жасау керектігін түсіндіріңіз.1. Оқушылар ақ қағаз бетіне екі жұлдызды, екі дөңгелекті салып, қиып алады.2. Қиып алынған пішіндерді қара парақтың бетіне орналастырады.3. Әрі қарай тіс щеткасын бояуға батырып, саусақпен қылшықтарын өзіне қарай үйкейді.4. Бояу кепкен соң, уақытша орналастырылған пішінді алып тастау керек.5. Осы пішіндерді әр түрлі түстермен безендіреді.6. Өткен сабақтағы таңғажайып көлікті жабыстырады.
Сергіту сәті..Жұмыс істегенде абай бол!Іске сәт! Жұмыс уақытын белгілеуСабақ сонында әр топ өздері жасаған жұмыстарымен таныстырады. Жұмыстар басқа оқушылармен талқыланады,бағаланадыТалқылауға арналған сұрақтар: • Сіз бұл жұмыстарды қалай орындадыныз?• Сіз қандай материал қолдандыныз? Рефлексия:Бүгін не үйрендің?Қандай қиыншылықтармен кездестің?Не қызықты болды? | Ресурстар
Ғарыштың фотосы
Дөңгелекпен қозғалатын ойыншықтардың фотосуреттері
Альбомдар
Жұмыс істеуге арналған құралдар мен материалдар: түсті қатырма қағаз, газет, түрлі түсті қағаз, борлар, фломастерлер, желім, гуашь, қайшы, су құятын ыдыс.
|
Қосымша ақпарат |
Саралау – Көбірек қолдаукөрсетуді қалайжоспарлайсыз?
| Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексеруді қалайжоспарлайсыз?
| Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелері |
Үлгіменкөмектесу | Смайликтер,Рефлексия:Сұрақ-жауап | ДүниетануИнтернет-ресурстар |
РефлексияБүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары сəтті болды ма?Мен берілген уақыт ішіндеүлгердім бе?
| Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынғажазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардыңарасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
| Қарапайым материалдармен жұмыс істеу, кейбір материалдардың қасиеттерін зерттеуді білдіОқушылар өте белсенді, қызығушылығы жоғары болдыУақыт жағынан жетіспеушілік білінеді |
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?1.2. |