|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Қысым Мектеп: №38 мектеп-лицей Күні: 06.03.2019 Сыныбы: 7 «ә» Мұғалімнің аты-жөні: Джакимбаева Н.Ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Газдардың, сұйықтар және қатты денелердің молекулалық құрылымы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.1.1 – заттардың молекулалық құрылысы негізінде газдардың, сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Заттардың молекулалық құрылысы негізінде газдардың, сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Атом – атом – atom Молекула – молекула – molecule Корпускула – корпускула – corpuscule Диффузия – диффузия – diffusion Кристалл – кристалл – kristall Аморф дене – аморфные тела – amorphous bodies Қатты дене – твердое тело – solid Сұйық – жидкость – liquid Газ – газ – gas Химиялық элемент – химический элемент – chemical element. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10мин |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
І. Ұйымдастыру кезеңі а) сәлемдесу,сабаққа дайындығын тексеру б) ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Оқушылар бүгінгі көңіл күйлерініңіз қалай? Барлығымыз стол үстіндегі смайликтен дәл қазіргі сәттегі көңіл күйімізді көрсетеміз. Жарайсыздар, бүгін менің де көңіл-күйім жақсы , сіздерге де күні бойы жақсы көңіл күйде бар ынтаңызбен жұмыс жасауларыңызды тілеймін. |
үлестірмелі қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20мин |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
НЕНІ БІЛУ КЕРЕК:
«Түртіп алу» әдісі арқылы оқушылар видеороликтен көргендерін түртіп алады, тәжірибелік құралдар беріліп диффузия құбылысының заттың 3 күйінде берілуін байқайды. Топтық жұмыс «Графикалық органайзер» әдісі арқылы қорғайды І – топ: Қатты денелердің молекулалық құрылымына сипаттама беру және олардағы диффузия құбылысының ерекшеліктерін түсіндіру ІІ- топ: Сұйықтардың молекулалық құрылымына сипаттама беру және сұйықтардағы диффузия құбылысын тәжірибе негізінде түсіндіру; ІІІ –топ:Газдардың молекулалық құрылымына сипаттама беру және газдардағы диффузия құбылысын тәжірибе негізінде түсіндіру;
«Фишбоун» әдісі арқылы топтық жұмыс жасайды
Кері байланыс: 1.Топта бірлескен жұмыс жасауда не үйрендіңіз? 2.Топтық жұмыста кімнің идеясы ұнады? Неліктен? Топтар бірін – бірі «Жұлдызшылар» әдісі арқылы бағалайды .
Жұптық жұмыс: «Адасқан сөйлемдер» әдісі бойынша берілген сөздерді сәйкестендіреді.
Жұп оқушылар жұмысты орындап болған соң, көрші жұппен алмастырады. Дайын үлгі жауабы арқылы өзара«Бас бармақ»арқылы бағалау
Өте жақсы жақсы орташа «Сүзгі» әдісі арқылы сабақты қортындылаймын Оқушылар сүзгінің ішінен бүгінгі сабақта кездескен сөздерді сүзіп алады. Кері байланыс жасалынып оқушылар «Мадақтама» сөздер арқылы марапатталады. Жеке жұмыс: « Аяқталмаған кестені толтыр»
Оқушылар өздерін тексеріп «Өзін – өзі бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
компьютер, проектор, слайд, плакаттар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үш шапалақ әдісі арқылы бағалайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ІІІ. Қорытындылау |
Бір айналым сөйлесу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Білім теңізіне кеме жіберу» әдісі арқылы сабақты аяқтаймын. Тақырыпты жақсы меңгердім деген оқушылар кемелерін теңізге орналастырады,өзіне сенімсіздер жағаның шетінде қалады |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
үлестірме қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу. «Бүлдірген теру» әдісі арқылы жұмыс жасау |
Тақырыпқа байланысты 10 сұрақтан тұратын тест, |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтағы жылдамдық (темп) бойынша саралау, Нәтиже немесе жауап бойынша саралау |
Қалыптастырушы бағалау (жежұлдызша, үш шапалақ, смайликтер) |
Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Газдардың, сұйықтар және қатты денелердің молекулалық құрылымы
Газдардың, сұйықтар және қатты денелердің молекулалық құрылымы
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Қысым Мектеп: №38 мектеп-лицей Күні: 06.03.2019 Сыныбы: 7 «ә» Мұғалімнің аты-жөні: Джакимбаева Н.Ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Газдардың, сұйықтар және қатты денелердің молекулалық құрылымы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.1.1 – заттардың молекулалық құрылысы негізінде газдардың, сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Заттардың молекулалық құрылысы негізінде газдардың, сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Атом – атом – atom Молекула – молекула – molecule Корпускула – корпускула – corpuscule Диффузия – диффузия – diffusion Кристалл – кристалл – kristall Аморф дене – аморфные тела – amorphous bodies Қатты дене – твердое тело – solid Сұйық – жидкость – liquid Газ – газ – gas Химиялық элемент – химический элемент – chemical element. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10мин |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
І. Ұйымдастыру кезеңі а) сәлемдесу,сабаққа дайындығын тексеру б) ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Оқушылар бүгінгі көңіл күйлерініңіз қалай? Барлығымыз стол үстіндегі смайликтен дәл қазіргі сәттегі көңіл күйімізді көрсетеміз. Жарайсыздар, бүгін менің де көңіл-күйім жақсы , сіздерге де күні бойы жақсы көңіл күйде бар ынтаңызбен жұмыс жасауларыңызды тілеймін. |
үлестірмелі қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20мин |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
НЕНІ БІЛУ КЕРЕК:
«Түртіп алу» әдісі арқылы оқушылар видеороликтен көргендерін түртіп алады, тәжірибелік құралдар беріліп диффузия құбылысының заттың 3 күйінде берілуін байқайды. Топтық жұмыс «Графикалық органайзер» әдісі арқылы қорғайды І – топ: Қатты денелердің молекулалық құрылымына сипаттама беру және олардағы диффузия құбылысының ерекшеліктерін түсіндіру ІІ- топ: Сұйықтардың молекулалық құрылымына сипаттама беру және сұйықтардағы диффузия құбылысын тәжірибе негізінде түсіндіру; ІІІ –топ:Газдардың молекулалық құрылымына сипаттама беру және газдардағы диффузия құбылысын тәжірибе негізінде түсіндіру;
«Фишбоун» әдісі арқылы топтық жұмыс жасайды
Кері байланыс: 1.Топта бірлескен жұмыс жасауда не үйрендіңіз? 2.Топтық жұмыста кімнің идеясы ұнады? Неліктен? Топтар бірін – бірі «Жұлдызшылар» әдісі арқылы бағалайды .
Жұптық жұмыс: «Адасқан сөйлемдер» әдісі бойынша берілген сөздерді сәйкестендіреді.
Жұп оқушылар жұмысты орындап болған соң, көрші жұппен алмастырады. Дайын үлгі жауабы арқылы өзара«Бас бармақ»арқылы бағалау
Өте жақсы жақсы орташа «Сүзгі» әдісі арқылы сабақты қортындылаймын Оқушылар сүзгінің ішінен бүгінгі сабақта кездескен сөздерді сүзіп алады. Кері байланыс жасалынып оқушылар «Мадақтама» сөздер арқылы марапатталады. Жеке жұмыс: « Аяқталмаған кестені толтыр»
Оқушылар өздерін тексеріп «Өзін – өзі бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
компьютер, проектор, слайд, плакаттар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үш шапалақ әдісі арқылы бағалайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ІІІ. Қорытындылау |
Бір айналым сөйлесу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Білім теңізіне кеме жіберу» әдісі арқылы сабақты аяқтаймын. Тақырыпты жақсы меңгердім деген оқушылар кемелерін теңізге орналастырады,өзіне сенімсіздер жағаның шетінде қалады |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
үлестірме қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу. «Бүлдірген теру» әдісі арқылы жұмыс жасау |
Тақырыпқа байланысты 10 сұрақтан тұратын тест, |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтағы жылдамдық (темп) бойынша саралау, Нәтиже немесе жауап бойынша саралау |
Қалыптастырушы бағалау (жежұлдызша, үш шапалақ, смайликтер) |
Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














