Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімніңаты-жөні: Байбосынов Кажымухан Абдихалыкович
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Геометриялық фигуралар туралы түсінік |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
8.3.1.3. Параллелограмм анықтамасын білу; 8.3.1.4. Параллелограмм қасиеттерін қорытып шығару және қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақмақсаттары |
Параллелограммды ажыратады. Параллелограмм қасиеттерін қорытады. Параллелограмм қасиеттерін есептер шығаруда қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Параллелограмм анықтамасы арқылы сыза алады. Параллелограмм қасиеттерін есеп шығаруда қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология: параллелограмм, диагонал, параллель, табаны - |
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер -қандай төртбұрыш параллелограмм ..... -параллелограмм биіктігі...... -Қарама-қарсы қабырғалары... |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды Қазақстандық патриотизм және адамгершілік жауапкершілікке баулу; ынтымақтастыққа бірін –бірі сыйлауға, құрметтеуге , сын тұрғысынан ойлауын қалыптастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Информатика, физика |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Төртбұрыш, қөпбұрыш, ішкі бұрыштар қосындысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 15 минут |
1.Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеймін. Жағымды психологиялық ахуал :«Күлкі сыйла» әдісі -оқушылар, бір-біріне қарап күлімсіреңдер;-бір-біріне жақсы тілек тілеңдер;- енді маған қараңдар: мен сендерге бүгінгі сабақ барысында тату болып, ұйымшылдықпен, жақсы көңіл-күймен жұмыс жасай отырып өмірлеріңде пайдалы жаңа білім алуларыңды тілеймін дей отырып, сабаққа мотивация беремін.«Сиқырлы қобдиша» әдісі –оқушылар ішінен төрт тапсырма жазылған стикерлерді алуы арқылы төрт топқа біріктіремін: 2. Жеке жұмысты сабаққа белсенділіктерін арттыру мақсатында ширату сұрақтарын беруден бастаймын. Оқушылар «Қағып ал» әдісі арқылы доптың бетіне жабыстырылған сұрақтарға жауап беру арқылы өткен сабаққа шолу жасайды. Тез әрі дұрыс жауап қатқан оқушыларды мадақтаймын, ал қате кетсе, түзету енгіземін. «Қол сигналдары» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргіземін. |
А4 форматы тапсырмалар жазылған парақтар, АКТ,
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
ортасы 20 минут |
3
жаңа сабақты меңгеруге ықпал жасаймын.
Топта Графикалық органайзерді
көрнекі түрде ақпарат алуды, оқушылардың пікірлерін тыңдай
жүріп, сабақты дұрыс меңгеруге
бағыттаймын.«Балық қаңқасы» графикалық органайзерге топ бойынша
анықтамасын, қасиеттерін жазып, топта
талқылайды.
Жұптық жұмыста оқушылар бір-біріне үйрету, үйрену қағидаты бойынша жұмыс жасайды. А деңгейі №52 С деңгейі №74 В деңгейі № 63.
Есепті дұрыс шығарған жұптарды қол соғып мадақтаймын, қате жауаптарға түзетулер енгіземін. Сабақты қорытындылау жеке жұмыс- технологиялық картаны толтыру арқылы іске асырылады.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Бес саусақ» әдісі арқылы оқушылар өздеріне рефлексия жасайды. 1.«Бас бармақ»- басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды? 2. «Балалы үйрек»- бірлесу. Қалай жұмыс жасадым, кімге көмек бердім, кімді риза жасадым? 3. «Ортан терек»- ойлану. Мен бүгін білім мен тәжірибе алдым? 4. «Шылдыр шүмек»-шынайылық. Сабақмаған ұнадыма? Неліктен? 5 «Кішкентай бөбек»-көңіл-күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім. Кері байланыс. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Графикалық органайзердегі тізбектің реттілігін қолдана отырып, қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға параллелограмм сызбасын салуды, және қасиеттерін үйретеді. Ширату жаттығулары арқылы, жұптық және топтық жұмыстарда диалог арқылы бағыт- бағдар көрсетуді жоспарладым. . |
Бағалау критерийлері арқылы оқушылар өзін-өзі және өзара бағалау жүргізіп отырады. «қол сигналдары» әдісін, қол соғып мадақтауды қолданамын. |
АКТ –мен және сыныпта жұмыс жасағанда оқушылардың қауіпсіздігін сақтауын үнемі назардан тыс қалдырмаймын. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия :Не тиімді болды? Не нәтижелі болды? Нені өзгертер едім?
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Геометриялық фигуралар туралы түсінік
Геометриялық фигуралар туралы түсінік
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімніңаты-жөні: Байбосынов Кажымухан Абдихалыкович
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Геометриялық фигуралар туралы түсінік |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
8.3.1.3. Параллелограмм анықтамасын білу; 8.3.1.4. Параллелограмм қасиеттерін қорытып шығару және қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақмақсаттары |
Параллелограммды ажыратады. Параллелограмм қасиеттерін қорытады. Параллелограмм қасиеттерін есептер шығаруда қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Параллелограмм анықтамасы арқылы сыза алады. Параллелограмм қасиеттерін есеп шығаруда қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология: параллелограмм, диагонал, параллель, табаны - |
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер -қандай төртбұрыш параллелограмм ..... -параллелограмм биіктігі...... -Қарама-қарсы қабырғалары... |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды Қазақстандық патриотизм және адамгершілік жауапкершілікке баулу; ынтымақтастыққа бірін –бірі сыйлауға, құрметтеуге , сын тұрғысынан ойлауын қалыптастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Информатика, физика |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Төртбұрыш, қөпбұрыш, ішкі бұрыштар қосындысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 15 минут |
1.Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеймін. Жағымды психологиялық ахуал :«Күлкі сыйла» әдісі -оқушылар, бір-біріне қарап күлімсіреңдер;-бір-біріне жақсы тілек тілеңдер;- енді маған қараңдар: мен сендерге бүгінгі сабақ барысында тату болып, ұйымшылдықпен, жақсы көңіл-күймен жұмыс жасай отырып өмірлеріңде пайдалы жаңа білім алуларыңды тілеймін дей отырып, сабаққа мотивация беремін.«Сиқырлы қобдиша» әдісі –оқушылар ішінен төрт тапсырма жазылған стикерлерді алуы арқылы төрт топқа біріктіремін: 2. Жеке жұмысты сабаққа белсенділіктерін арттыру мақсатында ширату сұрақтарын беруден бастаймын. Оқушылар «Қағып ал» әдісі арқылы доптың бетіне жабыстырылған сұрақтарға жауап беру арқылы өткен сабаққа шолу жасайды. Тез әрі дұрыс жауап қатқан оқушыларды мадақтаймын, ал қате кетсе, түзету енгіземін. «Қол сигналдары» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргіземін. |
А4 форматы тапсырмалар жазылған парақтар, АКТ,
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
ортасы 20 минут |
3
жаңа сабақты меңгеруге ықпал жасаймын.
Топта Графикалық органайзерді
көрнекі түрде ақпарат алуды, оқушылардың пікірлерін тыңдай
жүріп, сабақты дұрыс меңгеруге
бағыттаймын.«Балық қаңқасы» графикалық органайзерге топ бойынша
анықтамасын, қасиеттерін жазып, топта
талқылайды.
Жұптық жұмыста оқушылар бір-біріне үйрету, үйрену қағидаты бойынша жұмыс жасайды. А деңгейі №52 С деңгейі №74 В деңгейі № 63.
Есепті дұрыс шығарған жұптарды қол соғып мадақтаймын, қате жауаптарға түзетулер енгіземін. Сабақты қорытындылау жеке жұмыс- технологиялық картаны толтыру арқылы іске асырылады.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Бес саусақ» әдісі арқылы оқушылар өздеріне рефлексия жасайды. 1.«Бас бармақ»- басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды? 2. «Балалы үйрек»- бірлесу. Қалай жұмыс жасадым, кімге көмек бердім, кімді риза жасадым? 3. «Ортан терек»- ойлану. Мен бүгін білім мен тәжірибе алдым? 4. «Шылдыр шүмек»-шынайылық. Сабақмаған ұнадыма? Неліктен? 5 «Кішкентай бөбек»-көңіл-күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім. Кері байланыс. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Графикалық органайзердегі тізбектің реттілігін қолдана отырып, қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға параллелограмм сызбасын салуды, және қасиеттерін үйретеді. Ширату жаттығулары арқылы, жұптық және топтық жұмыстарда диалог арқылы бағыт- бағдар көрсетуді жоспарладым. . |
Бағалау критерийлері арқылы оқушылар өзін-өзі және өзара бағалау жүргізіп отырады. «қол сигналдары» әдісін, қол соғып мадақтауды қолданамын. |
АКТ –мен және сыныпта жұмыс жасағанда оқушылардың қауіпсіздігін сақтауын үнемі назардан тыс қалдырмаймын. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия :Не тиімді болды? Не нәтижелі болды? Нені өзгертер едім?
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














