Халық географиясы 7 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Халық географиясы 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жас мамандарға әдістемелік көмек
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Халық географиясы

Мұғалімнің аты-жөні: Жетписова. А.Ж



Сынып: 7 Қатысқандар: 21 Қатыспағандар


Сабақтың тақырыбы

Ұлтаралық және дінаралық келісім

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

7.4.1.4 ұлтаралық және дінаралық келісімнің қажеттілігін дәлелдейді және қалыптастыру жолдарын ұсынады (қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде)

Сабақтың мақсаты

  1. Оқушылар ұлтаралық және дінаралық келісім шарт түрлерін біліп, түсінеді;

  2. Ұйымдардың мақсаты, атқаратын қызметтері мен қажеттіліктерін саралайды;

  3. Қазақстандық компоненттерді қамти отыра қалыптасыру жолдарын зерделеп ұсынады.

Бағалау критерийі

Түсіну – терминдерді түсінеді, келісім шарт қажеттілігін саралайды.

Қолдану, талдау – таңдаған әдіс-тәсіл және акт-ны тиімді қолдану арқылы келісім шарттарды зерделейді.

Бағалау – қажеттіліктері бойынша салыстырмалы талдау жасайды, бағалайды.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар ұлтаралық және дінаралық келісімдегі ұйымдардың не мақсатта құрылғанын және оны ары қарай қалыптастыру жолдары мен ұсыныстарын білдіреді, ойларын жеткізеді.

Тақырып бойынша терминдер: конфессия, митрополит, ксенофобия, антисемитизм.

Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын терминдер:

Дүниежүзілік келісімдер қажеттілігі ................... деп санаймыз.

Біздің топтың талдауынан ............... .

Қазақстан үшін ........................................ тиімді болады.

Құндылықтарға баулу

Ынтымақтастық – оқушылар ұлттар және діндер арасындағы келісімнің маңыздылығын түсініп ынтымақтастық құндылығын өз бойына сіңіреді. Азаматтық жауапкершілік – келісім ұйымдарының мақсат әрекеттерін саралай отырып өз мемлекетінің қауіпсіздігі мен болашағы үшін азаматтық жауапкершіліктері артады.

Құрмет – өзге ұлт және діндерді сыйлау, құрметтеу дағдылары қалыптасады.

Пәнаралық байланыс

Тарих – дүниежүзілік ұйымдар, құқық негіздері – заң негізіндегі бекітілген конвенциялар, олардың құқықтары.

Алдыңғы бөлім

Дүниежізі халықтары, діни құрамы, дамушы/дамыған мемлекеттер туралы біледі.


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Мин.

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Дереккөздер, ресурстар

Сабақтың басы

0-5

Сәлемдесу. Оқушыларды әлеуметтендіру мақсатында дүниежүзілік ұйымдар бойынша топтастыру 1-топ БҰҰ, 2-топ ЕҚҰ, 3-топ ЮНЕСКО. Неліктен бұлай топтастырғанымды сұрау арқылы тақырыпты негіздеу. Оқушылардың эмоционалдық аймағын арттыру мақсатында сергіту сәтін ұйымдастыру.

Қағаз қиындылары.

Сабақтың ортасы

5-15







15-25







25-45

ШТ. Мәтінді әр топқа бөліп беру - БҰҰ, ЕҚҰ, ЮНЕСКО ұйымдары келісімдердің мақсаты, атқарылған жұмыстары және қажеттіліктерін саралау тапсырмасы

7-сыныпқа арналған оқулық.


Т. визуальді көру арқылы есте ұзақ сақтау мақсатында бейнеролик көрсету: дүниежүзі ұлтаралық және дінаралық ұйымдардағы Қазақстанның рөлі. Әр топ өз ұйымдары бойынша Қазақстанның мүше болуы туралы ақпараттарды жазып алады - 10 минут.

Интербелсенді тақта, дәптер,




Т. Дананың кілттері стратегиясы бойынша әр топ өзінің келісімдерін 5 кілтпен ғана талдап қорғайды, келісімнің қажеттілігін және сандық/сапалық көрсеткіштерін зерделейді, құндылықтарын бағалайды. – 20 минут.

Таратпа материалдар, кілттер

Сабақтың соңы

Қорытындылау. Бағалау. Рефлексия «Құндылықтар спектрі» арқылы

Стрикерлер


Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздің техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану

Барлық оқушылар білетін болады: ұлтаралық және дінаралық келісім қажеттіліктері мен қалыптастыру жолдарын түсінеді;

Оқушылардың көпшілігі:

келісім қажеттіліктерін дәлелдей отырып ойларын негіздеп қорытындылайды;

Кейбір оқушылар: ұлтаралық және дінаралық келісімнің қажеттілігін дәлелдейді, қалыптастыру жолдарын ұсынады.

Құндылықтарды бағалаудағы салыстырмалы талдау жасай алулары бағаланады.

Оқушылардың жас ерекшелігін ескере отырып АКТ құралы интербелсенді тақтаны денсаулыққа зияндылығын және нормативке сай 10 минут қолдану.

Нәтиже

Сабақтың/оқу міндеттері шынайы болды ма?

Бүгін оқушылар нені жаттады?

Оқу атмосферасы қандай болды?

Менің жоспарлаған дифференциация дұрыс болып шықты ма?

Мен регламентті сақтадым ба? Менің жоспарымда қандай өзгерістер болды және олар қандай


Төмендегі бос орынды сіздің сабағыңызды сипаттауға пайдаланыңыз. Сол жақтағы бағанда берілген сабақтың сапасы туралы сұрақтардың ең маңыздыларына жауап беріңіз


Жалпы бағалау:

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) ?

1.



2.



Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ?

1.



2.



Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

































































































































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.06.2018
1000
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі