Сабақтың
тақырыбы:
Халықаралық Астана
әуежайы
|
Мұғалімнің
аты-жөні:Тасимова Мираш
Күні: 10.11.18
|
СЫНЫП: 6
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
0
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
6.3.4.1 эссе
тақырыбынан ауытқымай, абзац түрлерін жүйелі құрастырып, көтерілген
мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазу
(«келісу, келіспеу» эссесі);
6.4.3.1 неологизм, термин,
диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата
білу
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Барлық оқушылар орындай
алады:Эссе тақырыбы мен даму желісін
біледі;неологизм,термин сөздер туралы
біледі.
Оқушылардың көпшілігі
орындай алады: Тақырыптан ауытқымай абзац
түрлерін жүйелеп жаза алады;неологизм сөздер мен термин сөздерді
қолданады.
Кейбір оқушылар
орындай алады: Тақырыпқа байланысты
көтерілген мәселеге келісу,келіспеу себептерін айқындап
жазады;неологизм сөздер мен термин сөздерді түсініп,ажыратып
қолданады.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Неологизм,термин,халықаралық,әуежай,ұшақ
|
Бағалау
критерийі
|
-келісу не келіспеу эссесін
жазады;
-неологизм, термин, диалект
сөз, кәсіби сөздердің қажеттісін
қолданады;
- дәлелді пікірлерді
ажыратады;
- мәтіннен мысалдар
келтіреді.
|
Құндылыққа
баулу
|
Туған жерін, елін
қорғауға баулу, Отансүйгіштікке
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
География
|
Тақырып бойынша
алдыңғы білім
|
Астана-болашақтың
қаласы
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Ұйымдастыру.
Жағымды психологиялық ахуал
қалыптастыру үшін
Астана Халықаралық
әуежайын 2 мин. көрсетемін. Оқушылар өздері көрген әуежайдың
әсемдігін талқылайды.
|
http://go.mail.ru/redir?via_page=1&type=sr&redir=eJzLKCkpKLbS1y8vL9erzC8tKU1K1UvOz9UvTyxJzrAvs_XzD0jz9Ym0dAwpZmAwNDUxNLcwMTc0YPheyHS3_snz8gnBS_YezhTkAACmPRou
|
Сабақтың
ортасы
|
Мәтінді оқып,
көтерілген мәселені
анықтаңыз.
Нұрсұлтан Назарбаев Атындағы Халықаралық
Астана Әуежайы Қазақстандағы халықаралық әуежай. Ол Астана
орталығынан 14 км қашықта орналасқан
Әуежай өз тарихын 1931 жылдан
бері бастайды. Сол жылы бірінші әуе алаңы құрылып, 1948 жылдан
бастап ауыр ұшақтарды қабылдай алатын болды. 1956 жылдан бастап
әуежай тәулік бойы жұмыс істей
бастады. Астана қаласының бас
жоспары бойынша 2030-жылға дейін күніне 1200 адам жылына 7
миллион жолаушыға қызмет көрсететін жалпы аумағы 1000 шаршы метр
тағы бір халықаралық әуежай салынады. Әуежай шамамен қаладан 35
шақырым қашықтықта орналасады. Оның құрылысы Көкшетау тас жолы
бойындағы Шортанды не Қарағанды тас жолында орналасқан Аршалы
аймағында бой көтереді. Қазіргі әуежай ішкі бағыттармен жұмыс
істеуге көшетін болса, жаңа әуежай халықаралық бағыттарға қызмет
көрсететін болады.
Астана Халықаралық әуежайына
Нұрсұлтан Назарбаевтың есімі
берілді. ҚР Үкіметінің бұл
туралы қаулысы "Казахстанская правда" газетінде
жарияланды.
Тыңдалым
тапсырмасынан,бейнебаяннан кейін «Сөздер банкасы» әдісімен Екі
банканың біріне неологиз,біріне термин сөздерді теріп
жазады.
Сергіту
сәті «Сезімтал
жан» тренингі
«Әуежай» атты тақырыпта неологизм мен термин сөздерді қатыстырып
шағын эссе жазу.
|
|
Сабақтың
соңы
|
Рефлексия:
«Бес жолды
өлең» стратегиясы арқылы сабақты
қорытып, қағаз бетіне түсіреді.
1. Зат есім 2. Сын
есім 3.
Етістік 4.
Сөйлем 5.
Синоним
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау –Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау
көрсетпексіз?
Сіз басқаларға
қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма лар
бересіз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
Қабілетті оқушылармен
жұмыс: «Төрт сөйлем» әдісі арқылы
тапсырма орындау
1.Пікір
2.
Дәлел
3.
Мысал
4.
Қорытынды
Үлгерімі төмен
оқушылармен жұмыс: Кез келген тапсырмада тиімді
кері байланыс ұсыну
|
Қалыптастырушы
бағалау
«Қол сигналдары» арқылы
бағалау
|
Сергіту:
«Сезімтал жан » тренинг
жұмысын ұйымдастыру
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы
ма? Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?
Мен
жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен
берілген уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен өз
жоспарыма
қандай түзетулер енгіздім жəне
неліктен?
|
|
Жалпы
бағалау
Ең жақсы
өткен екі
нəрсе (оқыту мен оқуға
байланысты?)
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақтың
бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|