Пән: География. Сынып: 9
Күні: 28.09.2017. Бекітемін:
Сабақтың
тақырыбы: Халықтың құрамы. Жыныстық
және жас құрамы.
Сабақтың
мақсаты: Халықтың құрамы мен құрылымы
ұғымдарына түсініктеме беру, Қазақстан халықының жыныстық және жас
құрамдарын, еңбек ресурсын, қартаю коэффициенті, еңбек нарығы
ұғымдары туралы көзқарастарын
қалыптастыру.
Сабақ
түрі: Аралас
сабақ.
Сабақты жүргізу
әдіс-тәсілдері: Миға шабуыл, Фишбоун, РАФТ,
Өрмекшінің торы әдіс-тәсілдері.
Құрал-жабдықтар: Қазақстанның
саяси-әкімшілік картасы, интерактивті тақта,
слайдтар.
Негізгі
ұғымдар: Халықтың жыныстық және жас
құрамы, қартаю коэффициенті, еңбек ресурсы, еңбек нарығы, кәсіби
және әлеуметтік құрылым.
Номенклатура: Солтүстік Қазақстан
облысы, Павлодар облысы, Ақтөбе
облысы, Батыс Қазақстан облысы, Қарағанды облысы, Жамбыл облысы,
Оңтүстік Қазақстанң облысы, Маңғыстау облысы, Шығыс Қазақстан,
Ақмола, Қостанай, Қызылорда, Астана, Алматы, Атырау
облыстары.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңде-рі
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
1.Ұйымдасты-ру кезеңі
(3 мин)
|
Оқушылармен амандасу.
Түгендеу. Сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық дайындығын
тексеру.Топқа бөлу.
|
Орындарынан тұрып мұғаліммен
амандасу. Сабақта кім жоқ екенін анықтау. Сабаққа
дайындалу.
|
2.Үй жұмысын тексеру:
3.Жаңа сабақты түсіндіру:
4. Жаңа тақы-рыпты бекіту
кезеңі
|
Келген қонақтармен
таныстыру (Көші-қон комитеті төрайымы,
репатрант, гастарбайтер.)
1-Тапсырма:
«Шешуін
тап».
Шарты:
1+2-3=? есебінің жауабын
тауып, мәнін ашу;
2-Тапсырма:
әрбір
топқа беріледі.
Сабақтың
тақырыбы: Халықтың құрамы. Жыныстық
және
жас
құрамы.Түсіндіру.
Рефлексия:
«Еі
жұлдық. Бір тілек» әдісі
арқылы
|
Өздерін таныстырады.
Топқа бөлініп 1 тапсырманы
орындайды.
2.Фишбоун тапсырмасын
орындайды.
Топ болып тыңдайды.Сұрақтар болса қояды.Кітаппен
жұмыс.
-
РАФТ стратегиясы.
-
Роль-Қайрат,Ляззат.
-
Адрес-КСРО басшысы
М.С.Горбачевке.
-
Формасы –
хат.
-
Тақырыбы – 1986 жылғы
желтоқсан көтерілісі.
-
Бұл тапсырманы барлық топқа
беремін. Топта талқылап әр топтан бір оқушы ортаға шығып
қорғайды.
|
|
|
|
5. Бағалау
кезеңі
|
сабақ барысындағы
жиынтық бағалаудың тиімді
тәсілі.
|
Сабақты қалай меңгергендігін өздері
дәлелдейді,бағалары айқын көрінеді.
|
6. Үйге тапсырма беру
кезеңі
|
|
РАФТ стратегиясын қолданып 9 тақы-рыпты орындап
келу.Тақырып соңындағы тапсырмаларды орындау.
|