Сабақтың тақырыбы: ХХ ғ. екінші жартысы – ХХІ ғ. басындағы Батыс елдері дамуының негізгі бағыттары
| Мектеп: Н.Тілендиев атындағы облыстық мектеп-интернат |
Күні: | Мұғалімнің есімі: Қабылбекова М. |
Пән: Дүниежүзі тарихыСынып: 11 «А» | Қатысқандар саны:
| Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | ХХ-ХХІ ғ. ғылыми-техникалық прогрестер мен ҒТР-дің алғашқы толқыны туралы біледі. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Батыс қоғамында соғыстан кейінгі жылдарда мемлекеттік-саяси құрылымның қандай қағидаларға орнап, бекітілгені жөнінде біледі. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Әл-ауқаттылық мемлекеттің негізгі белгілерін атайды. Жаңа консервативтік толқын, оның себептері мен нәтижелерін атап, дәптерге түсіреді. |
| Кейбір оқушылар: |
| 90-жылдары қандай геосаяси өзгерістер болғандығын сипаттап жазады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар:... (істей) алады. |
| Негізгі сөздер мен тіркестер:Геосаяси, «Жасыл революция», реформизм, демократиялық социализм, скандинавиялық |
|
|
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
| Талқылауға арналған тармақтар: |
| Жасыл революция |
| Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|
|
| Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|
|
Алдыңғы оқу | Кіріспе |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт(кезеңдері) | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
І. Ұйымдастыру
| 1) Оқушылардың сабаққа қатысуы қадағаланады2) Оқушылардың жабдықтарын тексеру
|
|
Үй тапсырмасы | Блиц сұрақтарын құрастыру
|
|
ІІІ. Жаңа сабақ | Кітаппен жұмысБерілген мәтінді оқидыМазмұнын өзара талқылайды |
|
ІҮ. Бекіту | Салыстыру кестесіӨткен жылғы оқиғалар мен биылғы оқиғаларды салыстырады. |
|
Ү. Қорыту | Түрлы деңгейдегі сұрақтарды құрастыру
|
|
ҮІ. Кері байланыс | «Бес саусақ»
|
|
ҮІІІ. Үйге тапсырма | ХХ ғ. екінші жартысы – ХХІ ғ. басындағы Батыс елдері дамуының негізгі бағыттары
|
|
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағы байланыс |
Түрлі деңгейдегі сұрақтар | Бес саусақБағдаршам | География
|
РефлексияСабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
| Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|