Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ХХ ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық – саяси үдерістер
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Бекітемін»__________
Сыныбы: 9 |
Күні: 05.09.2015жыл. |
|
|||
Сабақтың тақырыбы |
§1. ХХ ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық – саяси үдерістер |
|
|||
Мақсаты |
ХХ ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық – саяси үдерістер туралы түсіну. |
|
|||
Күтілетін нәтижелер |
А. ХХ ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық – саяси үдерістер туралы біледі. В. ХХ ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық – саяси жағдай туралы ой түйіп, маңызын анықтайды. С.ХХ ғасырдың бас кезіндегі өзгерістер ұлттық сананың дамуына жол ашқанын талдап, бағалайды . |
|
|||
Керекті жабдықтар |
Оқулық, флипчарт, ақ парақ, қалам сап, әдістемелік құрал, ресурс парақтары, бланкілер және фламастер, Бейне роликтер, карта, тірек- сызба,карта,интербелсенді тақта. |
|
|||
Тапсырмалар: |
2,3,4,5,6,7,8 |
|
|||
Сабақ барысы: |
|
||||
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||
Кіріспе |
5мин |
Ұйымдастыру. Амандасу. Топқа бөлуде жаңа сабақтағы негізгі ұғымдарды пайдалану; «Коктейль таяқшасы» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұрау . |
Топқа бөлуде жаңа сабақтағы негізгі ұғымдарды пайдалану, «Коктейль таяқшасы» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұрау. Оқушылар коктейль таяқшасын алып, үй тапсырмасын жұптасып, болмаса үштікте бір-біріне айтады. Өз білімінің қаншалықты деңгейде екенін «Ғажайып сызғыш» әдісі арқылы біліп, өзін өзі бағалайды. |
||
Тұсаукесер |
5 мин
|
Табыс критерийлері: А. ХХ ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық – саяси үдерістер туралы білу. В. ХХ ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық – саяси жағдай туралы ой түйіп, маңызын анықтау. С.ХХ ғасырдың бас кезіндегі өзгерістер ұлттық сананың дамуына жол ашқанын талдап, бағалау . Электрондық оқулық; |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады. |
||
Негізгі бөлім |
25мин
|
«Өкіл» әдісі арқылы жаңа сабақты өздігінен меңгеру. Бағалау критерилерін тарату. Бағалау критерийлеріне сүйене отырып «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бағалату. |
Топтар оқулық материалы, видео роликтен алған мәліметтерін оқып, бір өкіл келесі топқа барып бөліп берілген материалдарды меңгеріп, топқа келіп айтады. Әр топ сағат тілімен бағыттала отырып, бағалау критерийлеріне сүйеніп «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» беру арқылы өз ара бағалайды. |
||
Қорытынды |
10 мин |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. «Блоб ағашы» арқылы кері байланыс жасау. |
Оқушылар берілген тапсырмалар бойынша жауап береді. Табыс критерийлері: табыс критерийлері арқылы өзін-өзі бағалау. Сабақтан алған әсерлері жайында рефлексия парағын толтырады. |
Өзін –өзі бағалауда басшылыққа алатын табыс критерийлері
Табыс критерийлері |
Ұпайлары (егер сұрақты ашпасаңыз- 0-ді, егер сұрақ толығымен ашылса 5-ті айналдыра сызыңыз) |
Жалпы ұпай |
А. ХХ ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық – саяси үдерістер туралы білдім. |
0 1 2 3 4 5 |
. |
В. ХХ ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық – саяси жағдай туралы ой түйіп, маңызын анықтадым. |
0 1 2 3 4 5 |
|
С.ХХ ғасырдың бас кезіндегі өзгерістер ұлттық сананың дамуына жол ашқанын талдап, бағалай аламын . |
0 1 2 3 4 5 |
|
Ұпай |
0-5 |
6-9 |
10-12 |
13-15 |
Баға |
2 |
3 |
4 |
5 |
«Бекітемін»__________
Сыныбы: 9 |
Күні: 08.09.2015жыл. |
|
|||
Сабақтың тақырыбы |
§2. Қазақстандағы 1916 жылғы ұлт- азаттық қозғалыс, бірінші дүниежүзілік соғыс. |
|
|||
Мақсаты |
Қазақстандағы 1916 жылғы ұлт- азаттық қозғалыс, бірінші дүниежүзілік соғыс туралы білімді меңгеру. |
|
|||
Күтілетін нәтижелер |
А. Қазақстандағы 1916 жылғы ұлт- азаттық қозғалыс, бірінші дүниежүзілік соғыс туралы біледі. В. 1916 жылғы ұлт- азаттық қозғалыс және бірінші дүниежүзілік соғыс жағдайымен етене танысып, әсерін анықтайды, картамен жұмыстанады. С. Ұлт- азаттық қозғалыс пен бірінші дүниежүзілік соғыстың әсерін талдап, ұлт батырларының ұлы азаттық жолындағы ерліктерін бағалайды. |
|
|||
Керекті жабдықтар |
Оқулық, флипчарт, ақ парақ, қалам сап, әдістемелік құрал, ресурс парақтары, бланкілер және фламастер, Бейне роликтер, карта, тірек- сызба. |
|
|||
Тапсырмалар: |
2,3,4,5,6,7,8 |
|
|||
Сабақ барысы: |
|
||||
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||
Кіріспе |
5мин
|
Ұйымдастыру. Амандасу. «Бір шаңырақ астында» әдісі арқылы топқа бөлу, «Сұрақты ұстап ал!» әдісімен үй тапсырмасын сұрау. АББҚ бар оқушыларға Бағдар картаны таратып, орындалуын бақылайды |
«Бір шаңырақ астында» әдісі арқылы топқа бөлініп, ынтымақтаса отырып бірлесе жұмыстанады. «Сұрақты ұстап ал!» әдісімен берілген деңгейлік сұрақтарға жауап бере отырып, үй тапсырмасына дайындығын көрсетеді. «Ғажайып сызғыш» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды АББҚ бар оқушылар Бағдар картаны алып жұмыстанады. |
||
Тұсаукесер |
5мин
|
Табыс критерийлері: А. Қазақстандағы 1916 жылғы ұлт- азаттық қозғалыс, бірінші дүниежүзілік соғыс туралы білу. В. 1916 жылғы ұлт- азаттық қозғалыс және бірінші дүниежүзілік соғыс жағдайымен етене танысып, әсерін анықтай отырып, картамен жұмыстану. С. Ұлт- азаттық қозғалыс пен бірінші дүниежүзілік соғыстың әсерін талдап, ұлт батырларының ұлы азаттық жолындағы ерліктерін бағалау. Электрондық оқулық; Ой қозғау сұрақтары қойылады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады. |
||
Негізгі бөлім |
25мин
|
«Жұптасып-ойланып-бөліс» әдісі арқылы жаңа сабақты өздігінен меңгеру . Постер шығару. Жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін жеке оқуға уақыт беру. Оқып болғаннан кейін әр топқа флипчарт таратып, тақырыпты ашу. Бағалау критерилерін тарату. Постер қорғау. Бағалау критерийлеріне сүйене отырып «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бағалату. Постерді бағалау критерилері: Тақырып мазмұнының ашылуы Безендірілуі Шығармашылығы |
Топтар оқулық материалы, видео роликтен алған мәліметтерін қосып постер құрады. Дайындап болғаннан кейін басқа топтардың алдында қорғайды.Әр топ сағат тілімен бағыттала отырып, бағалау критерийлеріне сүйеніп «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» беру арқылы өз ара бағалайды. |
||
Қорытынды |
10 мин |
«Автор орындығы» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. Табыс критерийлер арқылы өзін-өзі бағалату; «3:2:1» арқылы кері байланыс жасау |
Табыс критерийлер арқылы өзін- өзі бағалайды. Сабақтан алған әсерлері жайында рефлексия парағын толтырады. |
Өзін –өзі бағалауда басшылыққа алатын табыс критерийлері
Табыс критерийлері |
Ұпайлары (егер сұрақты ашпасаңыз- 0-ді, егер сұрақ толығымен ашылса 5-ті айналдыра сызыңыз) |
Жалпы ұпай |
А. Қазақстандағы 1916 жылғы ұлт- азаттық қозғалыс және бірінші дүниежүзілік соғыс туралы білдім. |
0 1 2 3 4 5 |
|
В. 1916 жылғы ұлт- азаттық қозғалыс және бірінші дүниежүзілік соғыс жағдайымен етене танысып, әсерін анықтай отырып, картамен жұмыстандым. |
0 1 2 3 4 5 |
|
С. Ұлт- азаттық қозғалыс пен бірінші дүниежүзілік соғыстың әсерін талдап, ұлт батырларының ұлы азаттық жолындағы ерліктерін бағаладым. |
0 1 2 3 4 5 |
|
Ұпай |
0-5 |
6-9 |
10-12 |
13-15 |
Баға |
2 |
3 |
4 |
5 |
«Бекітемін»__________
Сыныбы: 9 |
Күні: 12.09.2015жыл. |
|
|||
Сабақтың тақырыбы |
§3. 1917 жылғы революциялар аралығындағы Қазақстан. |
|
|||
Мақсаты |
1917 жылғы революциялар аралығындағы Қазақстанның жағдайымен етене таныса, білімді меңгеру . |
|
|||
Күтілетін нәтижелер |
А. Революциялар аралығындағы Қазақстан туралы біледі. В. 1917 жылғы революциялар аралығындағы Қазақстандағы жағдаймен таныса, сол аралықтағы өзгерістерді талдап, маңыздылығын анықтайды. С. 1917 жылғы ақпан және қазан төңкерістері аралығында саяси сананың өсіп, түрлі саяси партиялардың құрылуын, ұлттық мемлекет құру жолындағы қадамдарын бағалайды. |
|
|||
Керекті жабдықтар |
Оқулық, флипчарт, ақ парақ, қалам сап, әдістемелік құрал, ресурс парақтары, бланкілер және фламастер, Бейне роликтер, карта, тірек- сызба. |
|
|||
Тапсырмалар: |
2,3,4,5,6,7,8 |
|
|||
Сабақ барысы: |
|
||||
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||
Кіріспе |
5мин
|
Алаш зиялылары «Әлихан», «Ахмет» және «Міржақыптың» есімдері арқылы топқа бөлу. «Шынжыр» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. |
Алаш зиялылары «Әлихан», «Ахмет» және «Міржақыптың» есімдері арқылы топқа бөлініп, ынтымақтаса отырып бірлесе жұмыстанады. «Шынжыр» әдісімен берілген тапсырмаларға жауап бере отырып, үй тапсырмасына дайындығын көрсетеді.. «Ғажайып сызғыш» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. |
||
Тұсаукесер |
5мин
|
Табыс критерийлері: А. Революциялар аралығындағы Қазақстан туралы білу. В. 1917 жылғы революциялар аралығындағы Қазақстандағы жағдаймен таныса, сол аралықтағы өзгерістерді талдап, маңыздылығын анықтау. С. 1917 жылғы ақпан және қазан төңкерістері аралығында саяси сананың өсіп, түрлі саяси партиялардың құрылуын, ұлттық мемлекет құру жолындағы қадамдарын бағалау. Бейне фильмнен үзінді көрсету. Ой қозғау сұрақтары. |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады. |
||
Негізгі бөлім |
25мин
|
«Өкіл» әдісі арқылы жаңа сабақты өздігінен меңгеру. Бағалау критерилерін тарату. Бағалау критерийлеріне сүйене отырып «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бағалату. |
Топтар оқулық материалы, видео роликтен алған мәліметтерін оқып, бір өкіл келесі топқа барып бөліп берілген материалдарды меңгеріп, топқа келіп айтады. Әр топ сағат тілімен бағыттала отырып, бағалау критерийлеріне сүйеніп «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» беру арқылы өз ара бағалайды. |
||
Қорытынды |
10 мин |
АББҚ бар оқушыларға Бағдар картаны таратып, орындалуын бақылайды. Венн диаграммасымен жұмыстанып, талдап, қорытындылату. «Блоб ағашы» арқылы кері байланыс, Табыс критерийлер арқылы өзін-өзі бағалату; рефлексия парағы |
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |