Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
министрлігі
«-------------------------
орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді
жоспар
Дүниетану 7-сабақ
Бөлім:
|
Демалыс мәдениеті.
Мерекелер
|
Мұғалімнің
аты-жөні
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 3
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қазақстан
халықтарының мейрамдары
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.1.6.1 зерттеулер негізінде
Қазақстан халықтарының ұлттық мерекелерін шығармашылық түрде
ұсыну
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық
оқушылар: Қазақстан халықтарының ұлттық
мерекелерін атай алады.
Көптеген
оқушылар: Қазақстандағы ұлт өкілдерін
атап, ұлттық, мемлекеттік, кәсіби,
діни мерекелерді ажыратып әңгімелей
алады.
Кейбір
оқушылар: өзіне ұнайтын мереке түрлерін
атайды, ерекше есте қалған оқиғасын әңгімелей
алады.
|
Сабақтың
барысы
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру,
өзін
–
өзі
тексеру
5
мин
|
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру ширату
жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа
шолу:
-
Бір-біріңе өткен тақырыпқа
қатысты сұрақтар қойыңдар және жауап
алыңдар.
Оқу
материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы
жүреді:
-Берілген әріптер арасынан
мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты
шығарыңдар.
РаэлищнтҚазақстанбгвдпщхалықтарыныңсіпдппкқлиужпдмейрамдарылищн
- Қандай сөйлем
шықты?
-Мейрам дегенді қалай
түсінесіңдер?
-
Неліктен бүгінгі тақырыбымыз «Қазақстан
халықтарының мейрамдары»
деп
аталады?
Сабақ мақсаты жария
етіледі.
Топқа
бөлу «Санау» әдісі арқылы
жүреді.
|
Жаттығу
жасайды.
Сұрақтар қояды, оларға жауап
береді.
Тақырып
ашады.
Топқа
бірігеді.
|
Оқу тапсырмасын орындаған
оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру,
тиімді кері байланыс жасау.
|
|
Жаңа
білім
15
мин
2 мин
Бекіту
18
мин
|
(Ұ)
1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс
болады.
А) Сөздік
жұмысы.
Мереке-праздник-feast
Достық-дружба-friendship
Ә)
Ойбөлісу.
-Біздің елімізде қандай
мерекелер атап өтіледі?
-Мереке күндері адамдар немен
айналысады?
-Мереке сөзін естігенде
ойларыңа не түседі?
Б) Мәтінмен
жұмыс.
Саралаудың
«Тапсырма» тәсілі жүзеге
асады.
Кейбір
оқушыға:
-Өзіңе ұнайтын мереке түрлерін
ата, ерекше есте қалған оқиғасын әңгімеле.
Сергіту сәтінде «Көңілді
күн» әнін айтып билету.
(Т) 2-тапсырма -«Ойлан,
жұптас, талқыла» әдісі:
Ә) Әңгіме
құрау.
–Мерекелер қалай атап өтілетіні
туралы әңгіме құрастырыңдар.
В)
Сұрақ-жауап:
-Діни мерекелер туралы
әңгімелеңдер.
-
Қазақстанда өмір сүретін ұлт
өкілдерін ата.
-Олар туралы не
білесіңдер?
-«Қазақстан халықтары-тату
отбасы» дегенді түсіндіріңдер.
-«Толеранттылық» (төзімділік)
дегенді қалай түсіндіресіңдер?
|
Билеп
сергиді.
Сұрақтарға жауап
беріп, тапсырма орындайды.
|
Дескриптор:
Мереке күндері адамдар немен
айналысатынын әңгімелейді-1балл.
Дескриптор:
-Мерекелер қалай атап
өтілетіні туралы әңгіме құрастырады-2балл.
Діни мерекелер туралы
әңгімелейді-2балл.
-«Қазақстан халықтары-тату
отбасы» дегенді түсіндіреді -2балл,
-«Толеранттылық»
(төзімділік) дегенді қалай түсіндіреді
-1балл.
|
Оқулық,
дәптер
|
Кері
байланыс
5
мин
|
Кері
байланысты «Шеринг»
әдісі арқылы береді. Оқушылар
шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы
талдайды.
Оқу
тапсырмасы: мәтінді түсініп
оқу.
|
Кері байланыс
жасайды.
Оқу тапсырмасын жазып
алады.
|
ҚБ
қойылады.
|
|
Бұл ҚМЖ-ны
өзгелерге таратуға болмайды, авторлық
құқықты сақтаңыз. Егер осындай дайын ҚМЖ
немесе БЖБ, ТЖБ алғыңыз келсе,
+77764531215 нөміріне
ватсапқа жазыңыз.
2-тоқсанға 5 пәннен БЖБ,
ТЖБ 2 нұсқада алуға болады.
Оның
ішінде:
математикадан 3 бжб,1
тжб
қазақ тілінен 2 бжб, 1
тжб
әдебиеттен 2 бжб, 1
тжб
дүниетанудан 1
бжб
жаратылыстанудан 1 бжб, 1 тжб
болады.
БЖБ-лардың мақсаты,
дескрипторымен балл қою кестесі, рубрикасы
болады.
ТЖБ-лардың тапсырма
сипаттамасы, дескрипторымен балл қою кестесі
болады.
БЖБ, ТЖБ-лар биылғы курста
берілген жаңа шаблонда жасалады және ЖБ алатын уақытқа қарай
почталарыңызға жіберіледі.