Сабақ: сауат ашуТақырыбы: Мен және табиғат. Ии дыбысы мен әрпі 87-сабақ | Мектеп: №34 ОМ |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Жасаганбергенова А.Н |
Сынып:1 «ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.2.1 Мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсіну.1.1.6.1 Сөйлеу барысында сипаттау /салыстыру сөздерін, вербалды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл, дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасындағы кідірісті) қолдану.1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар білуге тиісті : Мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсінеді |
| Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Сөйлеу барысында сипаттау қарым-қатынас құралдарын қолдана алады |
| Кейбір оқушылар білуге тиіс: әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жаза алады |
Жетістік критерийлері | Сөйлеу барысында сипаттау қарым-қатынас құралдарын қолдана аладыәріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жаза алады |
Тілдік мақсаттар | Ие икем |
Ойлау дағдыларының деңгейлері | Білу және түсіну |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу |
Пәнаралық байланыстар | Көркем еңбек |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. |
Бастапқы білім | Ии дыбысы мен әрпі |
Сабақтың барысы |
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы
| Қуан шаттан алақай,Қуанатын күн келді.Қайырлы күн!Қайырлы таң!Күліп шықты күн бүгін.Бір - бірімізге күннің жылуын үрейік. | Шаттық шеңбері
|
Сабақтың ортасы
| Тұмсығына жібін байлапСүңгіп батып, сүңгіп батып, бұл мықты,Бүтіндейді жыртықты. (ине)
И дыбысы дауысты, жіңішке.Инелік сөзіне дыбыстық талдау жасауТыңдалым.Оқушыларға и дыбысынан келетін сөздер ойлату И дыбысы сөздің басында, ортасында, аяғында кездеседі.ОқылымК.Баянбайдың «Керек» өлеңін сөз сызбаларымен оқыту. И әрпі кездесетін сөздерге буындық дыбыстық талдау жасау.Ие керек иткеИне керек жіпкеИкем керек іскеИық керек жүккеИ әрпі кездесетін сөздерге буындық дыбыстық талдау жасау3.Фильм не туралы?-Өрт шыққан үйде кім қалып қойды?-Ит қайтті?Ит өрт ішінен қалай алып шықты?-Иесі итіне деген ризашылығын қалай білдірді?- «Ит –адамның досы» дегенді қалай түсінесін?Сергіту сәтіҚолдарына сергіту сәті:1, 2, 3Жинап алып күш.Қаламсапты аламыз,Әдемі етіп жазамыз.Дәптермен жұмысБас әріптер мен кіші әріптерді бір-бірімен дұрыс байланыстыру. Көркем жазу.Жеңілден ауырға қарай бастырып жазу. |
Түрлі тапсырмалар
Аудио үнтаспа
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Сергіту сәтіне арналған жинақ
дәптерлер. |
Сабақтың соңы
| РефлексияОқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді.Бұл сабақта оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді деп ойлаймын. |
|
Саралау | Бағалау | денсаулық және қауіп сіздік техникасының сақталуы |
Мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсінеді | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуі -не тәрбиелеу. |
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексияСабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?Жеткізбесе неліктен?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?2:Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|