|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
IDE мен танысу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.2 IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Программалау тілі» ұғымын түсініп, қарапайым программаларды жаза білу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Бейнеролик арқылы сабақ барысы түсіндіріліп, edpuzzle платформасында сұрақтар қойылады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Оқушылар жаңа тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді |
Бонустар арқылы бағалау +2 балл |
https://edpuzzle.com/media/63c6a6c1897e3041025988f0 |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 20 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Процессор программалау тілінде жазылған программаларды тікелей қабылдамайды. Ол үшін программаларды процессор тіліне аударатын трансляторлар қажет. Транслятор түрлері:
Компилятор мен интерпретатор екеуі де программа. Программа құрудың интеграцияланған ортасына C++, Paskal, Java, Python сияқты программалар жатады. Солардың арасынан Python программалау тілімен танысуды бастайық. Әлемдегі мыңдаған кәсіпқой программалаушылар Американың Ұлттық ғарыш агенттігі NASA мен Google – дың қызметкерлері өз программаларын Python тілінде жазған. Программаны іске қосу үшін Пуск – Все программы – Python командасын орындаймыз. Программа қазақ тілін оқымайды. Латын тілінде жазылады. Жеке жұмыс. 1 – тапсырма Төменде берілген сөздерден біріккен сөздерді алу программасын құр alty, ak, taldy, baqan, qala, qorgan Дескриптор: -Python программаны іске қосады; -берілген терминдерден жаңа сөздерді алу программасын құрады 2 – тапсырма Еліміздің, қаламыздың атауын 3 реттен баспаға шығар Kazakhstan, Kazakhstan, Kazakhstan, Atyrau, Atyrau, Atyrau, Дескриптор: -Python программасында нәтижені шығару операторын қолданады.; - Қарапайым программаларды жазады.. 3-тапсырма. Python программасының көмегімен төмендегі фигураларды экранға шығар Баспалдақ Тіктөртбұрыш **** ****** ****** ****** ******** ****** ********** ****** Дескриптор: -Python программаны іске қосады; -фигураларды экранға шығарады. |
Мұғалімді тыңдайды «программалау тілі» анықтамасын дәптерге жазады «Транслятор түрлері» анықтамасын дәптерге жазады
Оқушылар компьютерде қарапайым программаларды жазады Компьютерде программа орындайды 3-тапсырманы орындайды
|
+2балл
+2балл +2балл
|
Иентербелсенді тақта / компьютер слайд
Парақша компьютер |
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Рефлексия Тақырыпты қорытындылау мақсатында оқушыларға ойын ойнатылады
|
Оқушылар тест сұрақтарына жауап беру арқылы үздік оқушылар анықталады |
+2 балл |
https://play.kahoot.it/v2/?quizId=fc9efb26-f95e-4088-ab43-4ac686c9f915
|
|
Үй тапсырмасы |
Python ның пайда болу тарихы тақырыбында эссе жазу |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
IDE мен танысу 6 сынып ҚМЖ
IDE мен танысу 6 сынып ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
IDE мен танысу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.2 IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Программалау тілі» ұғымын түсініп, қарапайым программаларды жаза білу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Бейнеролик арқылы сабақ барысы түсіндіріліп, edpuzzle платформасында сұрақтар қойылады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Оқушылар жаңа тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді |
Бонустар арқылы бағалау +2 балл |
https://edpuzzle.com/media/63c6a6c1897e3041025988f0 |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 20 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Процессор программалау тілінде жазылған программаларды тікелей қабылдамайды. Ол үшін программаларды процессор тіліне аударатын трансляторлар қажет. Транслятор түрлері:
Компилятор мен интерпретатор екеуі де программа. Программа құрудың интеграцияланған ортасына C++, Paskal, Java, Python сияқты программалар жатады. Солардың арасынан Python программалау тілімен танысуды бастайық. Әлемдегі мыңдаған кәсіпқой программалаушылар Американың Ұлттық ғарыш агенттігі NASA мен Google – дың қызметкерлері өз программаларын Python тілінде жазған. Программаны іске қосу үшін Пуск – Все программы – Python командасын орындаймыз. Программа қазақ тілін оқымайды. Латын тілінде жазылады. Жеке жұмыс. 1 – тапсырма Төменде берілген сөздерден біріккен сөздерді алу программасын құр alty, ak, taldy, baqan, qala, qorgan Дескриптор: -Python программаны іске қосады; -берілген терминдерден жаңа сөздерді алу программасын құрады 2 – тапсырма Еліміздің, қаламыздың атауын 3 реттен баспаға шығар Kazakhstan, Kazakhstan, Kazakhstan, Atyrau, Atyrau, Atyrau, Дескриптор: -Python программасында нәтижені шығару операторын қолданады.; - Қарапайым программаларды жазады.. 3-тапсырма. Python программасының көмегімен төмендегі фигураларды экранға шығар Баспалдақ Тіктөртбұрыш **** ****** ****** ****** ******** ****** ********** ****** Дескриптор: -Python программаны іске қосады; -фигураларды экранға шығарады. |
Мұғалімді тыңдайды «программалау тілі» анықтамасын дәптерге жазады «Транслятор түрлері» анықтамасын дәптерге жазады
Оқушылар компьютерде қарапайым программаларды жазады Компьютерде программа орындайды 3-тапсырманы орындайды
|
+2балл
+2балл +2балл
|
Иентербелсенді тақта / компьютер слайд
Парақша компьютер |
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Рефлексия Тақырыпты қорытындылау мақсатында оқушыларға ойын ойнатылады
|
Оқушылар тест сұрақтарына жауап беру арқылы үздік оқушылар анықталады |
+2 балл |
https://play.kahoot.it/v2/?quizId=fc9efb26-f95e-4088-ab43-4ac686c9f915
|
|
Үй тапсырмасы |
Python ның пайда болу тарихы тақырыбында эссе жазу |
|
|
шағым қалдыра аласыз













