|
Тақырыбы:
|
Интернет. Электрондық
пошта
|
Сабақ мақсаты
|
Әртүрлі танымдық
тапсырмалар орындау арқылы, интернет, электронды пошта тақырыбының
негізгі ұғымдарын түсіну, талдау арқылы тақырыпты
меңгеру.
|
Күтілетін нәтиже:
|
-интернет, электрондық
пошта тақырыбының негізгі ұғымдарын түсінеді;
-интернет
арқылы ақпаратты іздеуде қолданылатын сайттармен
танысады;
-өмірде тиімді қолдана
алуға дағдыланады.
|
Сабақтың түрі
|
Жаңа сабақ
|
Білім беру технологиясы
|
Топтық және жұптық
жұмыстарға арналған
|
Сабақтың білім беру формасы
|
Сыни тұрғыдан
ойлау
|
Сабақта қолданылатын әдіс
тәсілдер
|
Insert әдісі, топтық
шығармашылық жұмыс
|
Көрнекіліктер
|
Презентация,
интерактивті тақта, таратпа карточкалары, таймер
|
Сабақ барысы
|
Мұғалімнің іс – әрекеті Оқушының іс -
әрекеті
|
Ұйымдастыру
( 2 мин)
|
1.Топқа
бөлу: «Серігінді тап»
Оқушыларға «Internet
explorer, процессор, қалам, Mozilla, дәптер, Google chrome, сызғыш,
Opera, монитор, тышқан, кітап, пернақта» суреттері ұсынылады, 3 топ
құруы қажет
|
1.Оқушылар
«оқу құралдары»-ойы зерек оқушылар, «компьютер құрылғылары»-ой
жүйрік оқушылар, «броузерлер»- ізденімпаз, оқушылар болып 3 топқа
бөлінеді.
|
Қызығушылықты ояту (6
мин)
|
2.«Даналық ағашы»
оқушылар сұрақтар алып, жауап берулері қажет. (өткен тақырыпты
қайталау). (слайд)
|
2.«Даналық
ағашынан» сұрақтар алып, жауап береді.
|
Мағынаны ажырату
( 20
мин)
|
3.Insert әдісін қолдана
отырып, оқулықпен жұмыс жасайды, топ ішінде түсіну, талдау
жұмыстары жүргізіледі.
4.Топтарға бағытталған
тапсырмалар:
I-топ. Интернеттің
негізгі ұғымдары (постер)
II-топ. Интернетте
ақпаратты іздеу (постер)
III-топ.«Интернет.
Электрондық пошта» «практикалық жұмыс» (интернетті, электрондық
поштаны қолдана отырып «Менің қалам») тақырыбында таныстырылым
әзірлеу.
Топтарға өз жұмыстарын
қорғату.
|
3.Тақырыпты оқи отырып,
білімдерін жетілдіреді, топ ішінде талдай отырып, бір-біріне
түсіндіреді.
4. I, II-топ аталған
тақырыпта постер әзірлейді. (теориялық ақпарат
береді)
III–топ. теориялық
білімді, практикамен ұштастырады. Таныстырылымда эссе жазу,синквейн
әдісі қолданылады.
Топтар бір-бірін
формативті бағалайды.
«10
баллдық жүйе»
«бутерброд»
«смайлк» арқылы бағалау
|
Ойтолғаныс
( 10
мин)
|
5.Тақырып бойынша
карточкадағы таратылған суреттерді топтастыру.
6. Эдвард де Бононың
«ойлаудың алты қалпағы» әдісін пайдаланып, «Интернеттің пайдасы мен
зияны» тақырыбында оқушылардың ой-пікірін білу.
|
5. Топтастыра отырып,
іздестіру сайттарын, броузерлерді, чат қызметі бар бағдарламаларды
естеріне сақтайды.
6. Оқушылар тақырып
бойынша өз ойларын, пікірлерін айтады.
|
Бағалау (2
мин)
|
7.Сабаққа қатысуы,
тапсырмаларды орындауымен қорытынды бағасы.
|
7.Топ басшысының
бағасын ескере отырып, мұғалімнің суммативті
бағасы
|
Үйге
тапсырма
(2
мин)
|
8. §33-34 Интернет.
Электрондық пошта тақырыптарын оқу.
|
8.Дәптерлеріне негізгі
мағлұматтарды түсіру, интернеттен қосымша ақпарат іздестіру,
тақырыпты мазмұндау.
|
Рефлексия
( 3 мин)
|
9.Кері
байланыс. Компьютерде «Бүгінгі сабақтан мен не меңгердім? Келесі
сабаққа менің ұсынысым» сұрақтарына жауап беру.
|
9. Өз ойларын,
ұсыныстарын компьютерде чатқа жазу арқылы сабақты
бағалайды.
|