Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ішкі энергия. Ішкі энергияны өзгерту тәсілдері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
8 сынып
Физика |
|
Сабақ |
Сабақтың тақырыбы |
Ішкі энергия. Ішкі энергияны өзгерту тәсілдері. Жылу берілудің түрлері:Жылуөткізгіштік. Конвекция. Сәуле шығару |
|
Мақсаты |
Дененің ішкі энергиясы ұғымын беру және ішкі энергияның өзгеру жағдайларын қарастыру және жылу берілудің түрлері-жылу өткізгіштік, конвекция және сәуле шығару құбылысымен таныстыру және заттың молекулалық құрылымы негізінде оның физикалық мәнін, мағынасын білу |
|
Жұмыс нәтижесі |
Әр оқушының бойында өз ойын топ ішінде еркін жеткізу дағдысын қалыптастыру |
|
Сілтеме |
Б.М.Дүйсембаев, Г.З.Байжасарова, А.А. Медетбекова Физика. 8-сынып. Алматы «Мектеп» 2012 жыл. 19-38 беттер. |
|
Әдіс-тәсілдер |
Формативтік бағалау, өзін-өзі бағалауға ықпал ету.Жаңа әдіс – тәсілдер. Сын тұрғысынан ойлау. АКТ слайдтар |
|
Ресурстар |
Постер,оқулық, слайд,мұғалімге арналған нұсқаулық,АКТ, стикерлер, флипчарт, маркерлер |
|
Сабақтың өтілетін уақыты |
45 минут |
|
Сабақ жоспары |
|
|
Үйге тапсырма |
ЕК § 3-6 |
Сабақ тақырыбы |
Ішкі энергияны өзгерту тәсілдері Жылу берілу түрлер: жылуөткізгіштік, конвекция, сәулелену |
Осы сабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
жылу берілу түрлерін салыстыру және табиғаттағы, тұрмыстағы жәнетехникадағы жылу берілу түрлерінің қолданылуына мысалдар келтіру; Тәжірибені жүргізуге әсер ететін факторларды анықтай отырып, жылулықпроцестердегі энергияның сақталу және айналу заңын зерттеу. |
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар орындай алады: Ішкі энергияның анықтамасын біледі. Ішкі энергияның өзгертудің тәсілдерін біледі. Жылу энергиясын берудің түрлерін сипаттайды Барлық оқушылар орындай алады: жылу энергиясын берудің түрлерін сипаттай алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Жылу берудің түрлерін ажырата алады. Оны молекула кинетикалық теория негізінде түсіндіре алады. Кейбір оқушылар орындай алады: Көрсетілген тәжірибелерге талдау жасай алады. |
Жетістік критерийлері |
жылу берілудің үш түрін сипаттау үшін бөлшектер немесе толқындар көрсетілген кестелерді қолданса; |
Тілдік мақсаттар |
Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз Жылу берілу кезінде әр түрлі процесстерді сипаттай алады. Температураның өзгерісін сипаттайды. Пәнге тән лексика мен терминология: Температура, термометр, сызықтық ұлғаю, сұйық көлемінің өзгеруі , термометр датчигі, қатты заттың ұлғаюы Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Эксперимент нәтижесі бойынша… Ыстық денеден суық денеге.... |
Құндылықтарды дарыту
|
Көптеген әртүрлі көзқарастарды талдау және бағалау қабілеті. Топта жұмыс істей білуге, сондай-ақ рольдік ойындарды жүргізе білуге көмектесетін дағдыларды дамыту. Сынды құрметпен және байсалды қабылдай отырып, басқалардың жұмысын сынай білу қабілетін дамыту. Құндылықтарды дарыту берілген тапсырмалар көмегімен жүзеге асады. |
Пәнаралық байланыстар |
Сабақта пәнаралық кіріктірілу химия, информатика пәндерімен жүргізіледі. Сабақты баяндауда және сабақ барысында қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілдерінде сауатты сөйлеуді қадағалау. |
АКТ қолдану дағдылары |
Осы сабақта оқушылар әртүрлі ақпарат көздерінен алынған мәлімтетерге сүйене отырып өз қажеттіліктерін қанағаттандыра алады |
Бастапқы білім |
«Диффузия – бұл жанасқан заттардың бөлшектерінің араласып бір-біріне өтуі» екенін еске түсіру (биология 7-сынып |