Ұзақ мерзімді
жоспарлаудың тарауы: 5.2А
Мектеп:
Күні: Мүғалімнің
аты-жөні:
Сынып: 5 Қатысқаны:
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Жай бөлшектерді және аралас
сандарды бөлу
|
Оқу
мақсаты
|
5.1.2.23
Жай бөлшектерді және аралас
сандарды бөлуді орындау
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық
оқушылар:
Жай бөлшектер мен аралас
сандарды бөледі.
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
Жай бөлшектер мен аралас
сандарды бөлу алгоритмын қолданып, бірнеше арифметикалық амалдарды
орындайды
|
Кейбір
оқушылар:Жай бөлшектер мен аралас
сандарды бөлу алгоритмын қолданып,мәтін есептерді тиімді тәсілмен
шешеді
|
Бағалау
критерийі
|
Жай бөлшектерді және аралас
сандарды бөлуді орындау
|
Тілдік
мақсаттар
|
Лексика мен сөз
тіркестерінің мысалдарын қамтитын тілдік мақсаттарды
анықтаңыз: Оқушылар бөлшектің алымын
және бөлімін ажыратып айтып бере алады. Бөлiнгiш бөлшектi бөлгiш
бөлшекке керi санға көбейту керек. Бұрыс бөлшек түрiнде жазып алып,
бөлшектi бөлшекке бөлу ережесiн қолдану
керек.
|
Пәнге қатысты сөздік қор
мен терминдер: Бөлшек, бөлімі,алымы,
бөлу,бұрыс бөлшек,аралас сан,кері сан,натурал
сан
|
Диалогтар мен
жазу үшін қолданылатын
тіркестер:
Жай бөлшектерді бөлу
үшін.........
Аралас сандарды бөлу
үшін..........
|
Құндылықтарға
баулу
|
«Мәңгілік Ел» жалпы ұлттық
идеясының төртінші құндылығы Индустрияландыру мен иновацияларға
негізделген экономикалық өсу негізінде бәсекеге қабілетті ұрпақ
тәрбиелеу
|
Пәнаралық
байланыс
|
География,физика
|
Алдыңғы
білім
|
Натурал санды бөлу туралы
білімі қалыптасқан
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
(11
минут)
|
Ұйымдастыру.Психологиялық
ахуал.
«Көшбасшы құмырсқа» атты
бейнеролик көрсету
|
Бейнеролик
https://youtu.be/
IZEb62WGHEY
|
Сыныпты
«Шаңырақ
әдісі» арқылы шағын топтарға
топтастыру
|
Әртүрлі түсті
лента
|
Тапсырма№1
Алдыңғы алған
білімдерін анықтап,талдау үшін «Серпілген сауал» әдісі арқылы
оқушының білім деңгейін
анықтау
Бағалау: «Қол
белгісі»
|
Интерактивті
тақта,доп.
|
Сабақтың
ортасы
(25
минут)
|
Тапсырма
№2 «Джигсо»
Әр топқа әр оқушыға
тапсырма таратылады.
Бағалау: «
шапалақтау»
|
Есептер,оқулық
№609 №610 №612№618
№630
Авторы:
Т.А.Алдамұратова
Қ.С.Байшоланова,
Е.С.
Байшоланов
|
|
Сабақтың
аяғы
(9
минут)
|
Тапсырма
№3
Алған білімдерін
қорытындылау
«Ойлан,жұптас
талқыла»
Оқушылар берілген
тапсырманы әуелі
жеке,содан кейін
жұпта,топ арасында
талқылайды.
Әр топ өздерінің
берілген тапсырмаларын қорғайды. Келесі топтар мұқият тыңдап отырып
,сұрақтар қояды.
Бағалау:
«Смайлик»
Дескриптор:
Жай бөлшектерді бөлу
ережесін қолданады
Есептің шартын құрады Шешу
жолы айқын көрсеткен Түсінгенін айта
алады.
Сұраққа жауап бере
алады
|
Есептер
«Смайлик»
|
Кері
байланыс «Тәтті, тәттінің іші
қатты,қаттының іші тәтті» әдісімен пікірлерін
білдіреді
|
|
Саралау-Сіз
қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті
жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау- оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
Топтағы жұмыс
барысында «диалог және қолдану көрсету» , «жіктеу» тәсілдерін
қолдану жоспарланды.Қабілетті оқушылардың басқалардан табысқа
жетуіне ықпал етуіне
көмектесу.
Оқушылар
қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін бейнеролик
көрсетемін.
Барлық оқушылардың қатысуын
қадағалау
|
Қалыптастырушы бағалау арқылы
оқушыларды ынталандыру, жетелеу,ой-қозғау «Қол белгісі», «Қол
шапалақтау» топтық, жұптық,өзін-өзі бағалау
жүргізу.
Әр оқушының
тапсырмаларын дескриптор арқылы
бағалау
|
Топтың ережелерін
сақтау.
Сабақта сергіту жаттығулары
мен белсенді жұмыс түрлерін орындағанда қауіпсіздікті
сақтау.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
-
Сабақ мақсаты мен
оқу міндеттері орындалды ма, қолжетімді болды
ма?
-
Барлық оқушылар оқу
мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқу мақсатына қол жеткізбеген болса
неліктен деп ойлайсыз?
-
Сабақ қалай және
қандай деңгейде өтті?
-
Жоспарланған саралау
дұрыс іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды
ма?)
-
Сабақ кезеңдерінде
уақытты тиімді пайдаландыңыз
ба?
-
Сабақ жоспарынан
ауытқулар болды ма,
неліктен?
Осы жоспарға қандай өзгеріс
енгіземін және неге?
|
|
Жалпы
бағалау
|
Сабақта ең жақсы
өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға
қатысты):
1.
2.
Сабақтың бұдан да
жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1.
2.
Осы сабақтың
барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда
не нәрсеге назар аудару
қажет?
|