Пәні: Қазақ
тілі Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: Бөлім:
Сөйлем Мектеп: Атамекен орта
мектебі Күні: 05.02.2018ж Сыныбы: 3 «И»
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Тажиболусова
М.Р Қатысқандар:
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Жалаң және жайылма
сөйлем.
|
Жалпы
мақсаттар
|
Жалаң және жайылма сөйлем
туралы білімдерін толықтыру.
|
Сабақтың
түрі:
|
Аралас
сабақ
|
Сабақтың
әдіс-тәсілдері:
|
Топтық
жұмыс,сұрақ-жауап,ойындар,ой қозғау.
|
Сабақтың
көрнекілігі:
|
Ереже жазылған
плакат,үлестірме
карточкалар,слайд.тор,доптар
|
Күтілетін
нәтижелер:
|
Жалаң және жайылма сөйлемдер
туралы білімдерін толықтырады. Жалаң және жайылма сөйлемдерді
ажырата алады.
|
Түйінді
идеялар
|
Сыни ойлауымен сыни көзқарасы,
топтық мүдде, ұжымдық көзқарас қалыптасады. Креативті
(шығармашылық) ойлау дағдылары дамиды.
|
Сабақтағы
іс-әрекет
|
Сабақ
кезеңдері
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушы іс-
әрекеті
|
Бағалау
түрлері
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
Сәлемдесу
Оқушыларды топқа
бөлу
1-топ
Бастауыш
2-топ Тұрлаусыз
мүше
3-топ
баяндауыш
|
Оқушылар
сәлемдеседі.
Үлестірмелі карточкалар арқылы
топқа бөлінеді.
|
Оқушыларды смайликтермен
бағалау
|
Психологиялық
тренинг
|
«Майшам»
әдісі
|
Оқушылар тренингте бір-біріне
жылы тілектерін айту арқылы шамды ұсынады.
|
Оқушыларды ауызша
бағалау.
|
Үй тапсырма
сұрау
Білу
«Жұбыңды тексер»
әдісі
|
107
жаттығу.
Жай сөйлемдерді түрлеріне
қарай сәйкестендір.
|
Жұптар бір-бірінің үй жұмысын
тексереді.
|
Тапсырма орындауына қарай
бағалайды.
|
Өткен сабақты
пысықтау
«Қар лақтыру»
әдісі
|
Оқушыларға ақ патақтар таратып
беріледі.Қағазға өткен сабақ бойынша білгендерін жазады.Қарларды
бір-біріне атады.
|
Оқушылар сұрақ-жауапқа белсене
қатысады.
|
Оқушыларды смайликтермен
бағалау.
|
Тұсаукесер
«Ашық сұрақ»
әдісі
|
Сурет арқылы жаңа тақырыпты
хабарлау.
|
Сурет бойынша
әңгімелейді.
|
Оқушыларды ауызекі
бағалау.
|
Мағынаны
тану
|
«Өз орныңды тап»
ойыны.
Жалаң және жайылма сөйлемдер
туралы білімдерін тексеру.
- Ережені
қайталату.
|
Ойынға қатысу арқылы
қаншалықты түсінгенін анықтайды.
- Сабақтың мақсатын-
міндеттерін айтуға талпыныс жасайды.
|
Мақтау, мадақтау, ынталандыру
жұмыстарын жүргізу
|
Дәптермен
жұмыс
|
Бесінші
желтоқсан
Жалаң және жайылма сөйлем
108-114 жаттығулар.
Ж ж Ж
ж
|
Дәптермен жұмыс
жасайды.
|
|
Жаңа сабақты
түсіндіру
Түсіну
Жаттығуды әр топтан өз
тағайындаулары бойынша шығарған оқушы тақтаға орындайды, өзгелері
дәптерге орындады.Оқулықпен жұмыс:
|
108- жаттығу. Екі бағандағы
жайылма сөйлемдерді салыстырып, қандай өзгешелігі барын
айту.
|
Сыни ойлауы арқылы жүзеге
асады.
|
Тапсырма орындауына қарай
бағалау
|
109- жаттығу. Жайылма
сөйлемдерді сөйлем мүшелеріне талдау.
110- жаттығу. Берілген
сөйлемдерді сөйлем мүшелеріне талдау.
111- жаттығу.Жұмбақты оқып
жатқа жаз. Жай сөйлемнің түрлеріне ажырат.
Сөйлем мүшелерінің байланысын
сызбамен көрсет.
|
І
топ:109-жаттығу.
ІІ топ: 110-
жаттығу.
ІІІ топ: 111-
жаттығу
|
Топ басшысы
бағалауы.
|
Жаңа тақырыпты түсінгендерін тексеру.
Қолдану
|
112- жаттығу. Терме
диктанты.
Жайылма сөйлемдерден тұратын
мақалдарды көшіріп жаз.
|
Өздік
жұмысы
|
Өзін- өзі
бағалау.
|
Сергіту
сәті
|
|
Ырғақты бимен дене
сергіту
|
|
Жаңа
тақырыпты түсінгендерін
бекіту.
Талдау
Топтық
жұмыс:
|
- Сөздерден сөйлемдер
құра.
- «Сөйлемдерді өз вагонына
орналастыр.»
|
Постерге тапсырма
орындату.
|
Топ басшысы
бағалауы.
|
Бағалау
|
Мұғалім оқушылар еңбегін
бағалайды.
|
|
Сабақ соңында
бағалау.
|
Кері
байланыс
|
Тазалық
ойыны
|
Оқушылар стикерлерге
пікірлерін жазып,суретке іледі.
|
|
Үйге
тапсырма
|
113- 114 жаттығуларды үйге
беру.
|
Үй тапсырмасын белгілеп
алады.
|
|
Жалпы бағалау Сабақта ең
жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Сабақтың бұдан да
жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді(оқыту мен оқуға қатысты) ? 1.
2. Осы сабақтың барысында мен
сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың
жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда
не нәрсеге назар аудару қажет?
|