Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Жаңа сабақ "Дәреже" 5 сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңа сабақ "Дәреже" 5 сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
12 Ақпан 2018
2177
2 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Шартты белгілеулер:Ұ = ұжымдық жұмысТ = топтық жұмысӨ= өз бетімен жұмысФ = қалыптастырушы бағалауЖ= жұптық жұмысМ = мұғалімнің түсіндіруі
Қосымша 1
Қосымша 2 – ИНСЕРТАқпаратты оқып кестені толтырыңыз.V — мен мұны білемін;+ — бұл мен үшін жаңа;- —мен басқаша ойладым, бұл менің білгеніме қарсы келеді;? — бұл маған түсініксіз, маған көмек қажет.
Санау жүйесi деп белгiлi бiр мөлшердегi таңбалардың көмегiмен сандарды өрнектеу мен жазудың жиынтығы. Санау жүйесi екi топқа бөлiнедi: позициялық және позициялық емес.Позициялық емес санау жүйесiнде әрбiр цифрдық мәнi оның алатын орнына байланысты емес. Мұндай санау жүйесiнiң мысалы ретiнде римдiк жүйенi алуға болады. Осы жүйеде жазылған ХХХ санында Х цифры кез келген позицияда 10-ды бiлдiредi. Позициялық емес санау жүйесiнде арифметикалық әрекеттердi орындау қиын болғандықтан, позициялық санау жүйесi қолданылады. Позициялық санау жүйесiнде цифрдық мәнi оның орнына байланысты болды. Позициялық мән санау жүйесiнiң негiзiнде дәрежесi арқылы анықталады. Позициялық санау жүйесiнiң негiзi деп қолданылатын цифрлар санын айтады.Ондық санау жүйесiБіз сандармен жұмыс істеге
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.1В бөлім: Натурал сандардың бөлінгіштігі | Мектеп:Партизанка ОМ | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Сапарбек Н | |
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Дәреже | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.1.4натурал санды ондық жазылу түрінде көрсету; | |
Сабақ мақсаты | Натурал санды ондық жазылу түрінде көрсету дағдысын дамыту | |
Жетістік критерийлері | Оқушы мақсатқа жетеді, егер:Натурал санды ондық жазылуын жаза алса | |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар «дәреже»ұғымын қолдана отырып натурал сандарды жаза алады.Пәнге тән лексика мен терминология:Бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі, санның дәрежесі, дәреже негізі, дәреже көрсеткіші, разрядтық қосылғыштар ...Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:Бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі..., дәреже негізі деп..., дәреже көрсеткіші дегеніміз .., санның кубы, квадраты, натурал санның ондық жазылуы | |
Құндылықтарды дарыту | Құрмет, ашықтық құндылықтары топта және жұпта жұмыс жасау ережелерін орындау арқылы және өзара бағалау арқылы жүзеге асырылады; серіктестік – топта жұмыс жасау; еңбексүйгіштік және шығармашылық жаңа материалды өз бетімен үйрену арқылы, есептер шығару және өзара талқылау арқылы | |
Пәнаралық байланыстар | География | |
Бастапқы білім | Арифметикалық амалдарды орындай алу: натурал сандарды көбейту және бөлу, жұп және тақ сандардың анықтамасы. | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақ басы 3 мин | ||
Сабақ ортасы 3 мин 1 мин 3 мин 3 мин 5 мин 3 мин 5 мин 3 мин 2 мин 2 мин 5 мин 2мин 2 мин | 1.Үй тапсырмасын тексеру.Ө.-қосымша 1.Қ.Өзара бағалау.2.Білімін өзектендіру. «Идеялар қоржыны» әдісі. Слайд 2-3Тапсырма Ө. 1. Дәптерлеріңізге натурал сандар туралы не білетіндеріңізді дазып еске түсіріңіздер.Ж. 2.Жұптарыңызбен идеяларыңызды талқылаңыздар.Оқушылар олардың ойлары қай жерде сәйкес келгенін және қай жерде алшақ болғанын анықтау қажет (идеялар тізімін құру). 2.Проблемалық оқыту.И. «INSERT» стратегия –қосымша 2Арнайы белгілерді қолдана отырып оқушытар мәтінмен танысады:V — мен мұны білемін;+ — бұл мен үшін жаңа;- —мен басқаша ойладым, бұл менің білгеніме қарсы келеді;? — бұл маған түсініксіз, маған көмек қажет. 2. Таблицаны толтырады слайд -4Ұ. Кестеге толтырылған жазбалар бойынша талқылау.Қ. Мұғалімнің бақылауы.Ұ.Сыныппен фронтальды жұмыс. Оқушылар презентация бойынша тапсырманы ауызша орындайды. Слайд 5-24Қ. Слайд бойынша мысалдар қарастыру, мұғалімнің қадағалауы.Осыдан кейін мұғалім натурал санның ондық жазбасы туралы анықтама береді: «Натурал а санының ондық түрде жазылуы деп сандары 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 мәндерін қабылдайды слайд 254.Материалды бекіту.Ж. Оқушылар қағазға көп орынды санды жазып жұбына береді, ал оның жұбы бұл санды ондық жазба түрінде жазу керек.Қ. Өзара бағалау. Ө.- қосымша 3Тапсырма слайд 26-29Натурал сандарды ондық жазба түрінде жазыңыз. | Слайд 1 Слайды 2,3 |
Сабақ соңы 3 мин | Рефлексия: Өзіңізді бағалаңыз.Үй тапсырмасы: қосымша 5, 6 | |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Қабілеті жоғары оқушылар төмен оқушыларға көмектесіп консультант ретінде болады | Ұжымдық жұмысты соның ішінде жұптық жұмысты бақылау, Бағалау сондай-ақ, өзара бағалау, үлгі бойынша бағалау, оқушылардың және мұғалімнің ауызша баға беруі арқылы жүзеге асады. | Гигиеналық талаптардың орындалуы (таза ауа, жарық,тазалық);психологиялық жайлы ахуал |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Қосымша 1
Бос орындарды толтырыңыз.______түріндегі өрнекті дәреже деп атайды, мұндағы ____________- дәреже негізі , ал ___________- дәреже көрсеткіші деп аталады.Дәреженің негізі деп – ________, ал дәреже көрсеткіші _____________.Мысалдар:1. 64 өрнегінде ________саны дәреже негізі, ______саны – дәреже көрсеткіші.2. _______ дәрежесінде негізі 2, ал көрсеткіші 5. |
Қосымша 2 – ИНСЕРТАқпаратты оқып кестені толтырыңыз.V — мен мұны білемін;+ — бұл мен үшін жаңа;- —мен басқаша ойладым, бұл менің білгеніме қарсы келеді;? — бұл маған түсініксіз, маған көмек қажет.
V | + | — | ? |
Бұл жерде оқушылар таныс ұғымдар мен ақпараттарды жазады. | Мәтінннен білген барлық жаңа ақпарат жазылады | Оқушы өзіне білгеніне қарсы ойларды жазады | Мәтінді оқу барысында пайда болған сұрақтар жазылады |
Санау жүйесi деп белгiлi бiр мөлшердегi таңбалардың көмегiмен сандарды өрнектеу мен жазудың жиынтығы. Санау жүйесi екi топқа бөлiнедi: позициялық және позициялық емес.Позициялық емес санау жүйесiнде әрбiр цифрдық мәнi оның алатын орнына байланысты емес. Мұндай санау жүйесiнiң мысалы ретiнде римдiк жүйенi алуға болады. Осы жүйеде жазылған ХХХ санында Х цифры кез келген позицияда 10-ды бiлдiредi. Позициялық емес санау жүйесiнде арифметикалық әрекеттердi орындау қиын болғандықтан, позициялық санау жүйесi қолданылады. Позициялық санау жүйесiнде цифрдық мәнi оның орнына байланысты болды. Позициялық мән санау жүйесiнiң негiзiнде дәрежесi арқылы анықталады. Позициялық санау жүйесiнiң негiзi деп қолданылатын цифрлар санын айтады.Ондық санау жүйесiБіз сандармен жұмыс істеге
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)