САБАҚ: Қазақ
тілі
|
№14
мектеп-гимназия, Астана қаласы
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Капанова Марьям
Есентаевна
|
СЫНЫП:
5
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Жануарлар
әлемі
|
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
Т3.Күнделікті тұрмыстық
тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын
түсіну .
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай
алады:
|
Жан-жануарлар
жайлы
айта
алады.
|
Оқушылардың көпшілігі
орындай алады:
|
Жабайы жануарлар мен үй
жануарларын ажыратады.Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.Сөзді
суретпен сәйкестендіреді.
|
Кейбір оқушылар орындай
алады:
|
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар орындай
алады:
|
Пәнге қатысты сөздік қор
мен терминдер:
|
Түйе-верблюд,сиыр-
корова,тауық- курица
|
Диалог құруға / шығарма
жазуға арналған пайдалы тіркестер:
Адамдарды оятады,адамның
досы
-
Discuss the chart that is
created. Which is the most popular fruit choice? How do we
know?
-
Has every learner’s choice
been recorded? How can we check?
-
Ask learners if they can think
of other questions that we might have investigated. If ideas are
not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else
could we have put in the basket? What other things could we try, to
see if people have favourites? What other questions could we have
asked about our fruit basket?
-
Take ideas and ask – What do
you think the result might be? What would the pictogram look
like?
|
Талқылауға арналған
сұрақтар
|
Қандай жануарлар саған
ұнайды?
|
Не себепті …. деп
ойлайсыз?
|
|
Алдыңғы
оқу:
|
Б.Соқпақбаев
«Менің атым Қожа»
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Басы
10
мин
|
Амандасу.
Кезекші
есебі
«Жарылыс
алқабы» әдісі арқылы үй тапсырмасын
тексеру
«Орнынды тап»
шеңбері
Өзі білетін жануардың атын
атай отырып орын ауыстырады
Экраннан әртүрлі жануарлар туралы түсірілген
мультфильмдер топтамасы
көрсетіледі.
https://www.youtube.com/watch?v=egbci6AORRY
- Балалар, мынау қандай жануар?- деген
сұрақтар қойылады.
|
|
Ортасы
25
мин
|
«Иә\жоқ»
әдісі арқылы жаңа сөздерді есте
сақтау.
Топтан бір оқушыдан шығады
,олардың маңдайына жаңа сөздер жазылады,ал қалғандары оларға сұрақ
қояды.
І
топ
|
ІІ
топ
|
Үй
жануарлары
|
Жабайы
жануарлар
|
Сен түйе көрдің
бе?
- Түйе
сүтінен қымыз жасала
ма?
-Сен тұратын
жерде түйе бар
ма?
-Түйе екі өркешті
ме?
|
Бүгің аю
көрдің бе?
Аюды міндетті түрде көру қажет
пе?
Аю саған ұнай
ма?
Күшін және сүтін
пайдаланады
|
Постерлер
әдісі
Топтық
жұмыс
«Галлереяны шарлау»
әдісі.
Піл - төрт тізесі бар жалғыз
жануар. Африкалық бір маймыл медальға және капрал деген әскери
атаққа ие болды.
Егеуқұйрықтар жер бетінде
адамдардан 48 миллион жыл бұрын пайда
болды.
Дельфиндер бір көзін ашып
ұйықтайды. Сиырлар адамға ет,сүт
береді
Жұптық
жұмыс
М әтінді
оқушылар мәнерлеп, тізбектеп оқиды
Мәтінге сұрақтар қойып, жауап
беру.
«
Хикая картасы»
Хайуандар жыл басы болуға
таласады
Жеке
жұмыс
ҚБ
сәйкестендіру
Дискриптор Білім
алушы
-мәтіндегі кейіпкерлерді
әрекеттеріне қарай ажыратады;
-кейіпкерге қатысты сөз
тіркестерін сәйкестендіреді
|
Тәж
|
Соңы
10
|
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау – оқушыға мейлінше
қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы
қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін
тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
–Денсаулық және қауіпсіздік,
АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие
элементі).
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу
міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай
деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы
іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды
ма?)
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс
енгіздім және
неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы
бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе
(оқыту мен оқуға қатысты)
1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе
тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту
мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық
сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы
мүмкін қандай ақпарат білдім?
1:
2:
|