Материалдар / Жануарлардың қандай түрлері болады?
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жануарлардың қандай түрлері болады?

Материал туралы қысқаша түсінік
1-сынып ұстаздарына (ашық сабақ)
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қырқүйек 2020
494
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Жануарлар

Мектеп: Сужиков атындағы №6 орта мектеп


Пәні: Жаратылыстану

Мұғалімнің аты-жөні: Әбілханова Ақерке


Сынып: 1

Қатысқандар :

Қатыспағандар:


Сабақ тақырыбы

Жануарлардың қандай түрлері болады?


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.2.2. Жабайы және үй жануарларын ажырату


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • үй және жабайы жануарларының төлдерін ажыратады, атайды.

Көптеген оқушылар:

  • Үй жануарлардың қалай күтіп бапталуы туралы әңгімелейді.

Кейбір оқушылар:

  • жабайы жануарлардың үй жануарларынан ерекшелігін түсіндіреді.


Бағалау критерийлері

  • Жануарларды жабайы және үй жануарларына топтайды


Тілдік мақсаттар

Оқытудың пәндік және тілдік мақсаты:

Үй және жабайы жануарлар туралы әңгімелейді.


Негізгі сөздер мен сөз тіркестер:

Жабайы жануарлар, үй жануарлары, , мекені, қойқора, атқора, күрке, үйшік, төлдері (сиыр-бұзау,жылқы- құлын, қой-қозы,мысық-марғау, ит-күшік)


Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тапсырма

- Үй жануарлары мен жабайы жануарлардың қандай айырмашылығы бар?
 - Не себепті үй жануарларын асыраймыз?
 - Сенің үйіңде қандай жануарлар бар?

(Ө) 12-жұмыс парағы, 14 бет

- Өз өлкесінде мекендейтін жануарларды « »-қойып белгілейді





Құндылықтарды дарыту

  • Сын тұрғысынан ойлау (тақырыпты ашуда).

  • қарым-қатынас жасау қабілеті (топтық, жұптық жұмыс жасағанда)

  • жауапкершілік (жеке жұмыс жасағанда)


Пәнаралық байланыстар

Сауат ашу, дүниетану ,көркем еңбек.


Бастапқы білім

Жануарлар- тірі ағзалар. Үй жануарлары мен жабайы жануарларды біледі, тіршілігімен таныс.




Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин

І.Ұйымдастыру


Сәлемдесу.

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал орнату үшін «Жақсы тілек – жан жылуы» әдісімен оқушылар сағат тілі бағытымен бір-біріне тілектер айтады.


Оқушыларды топқа бөлу

Сынып оқушыларын «Пазл» әдісімен, стикер бөліктерін құрау арқылы пайда болған суретке сәйкес үш топқа бөлемін.

(Пазл бөліктерінде қоян, қасқыр, сиыр суреттері болады.)


« Миға шабуыл» әдісі арқылы бейнеролик көрсетемін

Көріп болған соң оқушыларға жетелеу сұрақтарын қоямын:

- Осы бейнероликтен көргендеріңнің бүгінгі сабақпен қандай байланысы бар деп ойлайсыңдар?

- Сабағымыз не туралы болуы мүмкін?

-Сабақ соңында не үйреніп шығамыз қалай ойлайсыздар?

Сабақ тақырыбы және сабақ соңында оқушыларға қандай нәтижеге қол жеткізетіндеріне пайымдау жасатып, жаңа сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстырамын.








Пазлдар








https://www.youtube.com/watch?v=AlZgmV1a-LA

Сабақтың ортасы


30 мин

1 тапсырма «Кім жылдам?» ойыны (Ұ.ж)

«Орман мен үй» ойыны


Шарты: Оқушыларға орман және үй жануарларының суреттері таратылады. Тақтада үй және орманның суреті тұрады. Оқушының қолындағы үй жануары болса үйдің астына, жабайы жануар болса орманның астына жабыстырады. Сол жануар туралы білетінін айтып береді.

Бағалау: Мадақтама сөздер «Жарайсың», Ең үздік жауап» т.б


Оқулықпен жұмыс.

24-бет, суретпен жұмыс.

  • Суретке мұқият қара

  • Жануарларды ата

  • Оларды топтарға бөл

  • Қандай топтар шықты? Неліктен?


2 тапсырма «Мен тапқырмын»

Қолдауды қажет ететін оқушылар: Жануарлардан алынатын өнімдердің суретін тауып, соны дөңгелек ішіне алу: жұмыртқа, сүзбе, қымыз, құрт, шұбат, сүт, қаймақ, шұжық.


   

   

      

Көпшілік оқушылар: Қалаған жануарыңа төрт шумақты өлең шығар.

Кейбір оқушылар: Адам үй жануарларын қалай күтіп баптауы туралы суретке қарап әңгіме құрастыр.

Бағалау: «Бас бармақ» арқылы


Дескриптор:

 - Жануарлардан алынатын өнімдерді біледі;
 - Жануарлар туралы төрт шумақты өлең құрастырады;
 - Адам үй жануарларын қалай күтіп баптауы туралы суретке қарап әңгіме құрастырады;

3 тапсырма (Тж)

3 топқа таратпа материалы таратылады.

1-топ. «Төлін тап»



2-топ


Кестені толтыр



Жануарлар

Үй жануары

Жабайы жануар

Қасқыр


+

Тауық

+


Қоян


+

Сиыр

+


Қой

+




3-топ

Жануарларды жабайы және үй жануарлары етіп топтастырыңдар.




Бағалау: Смайликтер арқылы


Сергіту сәті: «Жануарлар биі»


Ө. Дәптермен жұмыс 12-жұмыс парағы, 14 бет

  • Бірінші жолға үй жануарлары, екінші жолға жабайы жануарлардың суреттерінің номерін жаз.

  • С енің өлкеңде мекендейтін жануарлардың суретінің қасына қойып, номерін жаз.


Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы


Үй жануарының атауы

Тұратын мекені

Қандай өнім алынады?

сиыр

 

 

жылқы

 

 

Қой

 

 

Тауық

 

 

Түйе

 

 


Дескриптор:

Қажетті сөздерді пайдаланып, кестені толтырады;

- Жануарлардың тұратын мекенін, содан соң одан алынатын өнім түрін жазады;

-Үй және жабайы жауарларды таниды, атайды, ажырата алады.




үлестірмелі материалдар














таратпа материалдары




















Суреттер


<

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!