Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
-
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
6.1А Қатынастар және пропорциялар
Мектеп: Кенен Әзірбаев атындағы №15 орта мектебі КМК
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні: Қыдырбаева Райхан Бәкірқызы
Сынып: 6
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы
Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
6.2.1.5жақшаны ашу ережелерін білу;
6.2.1.6коэффициент, ұқсас мүшелер ұғымдарының анықтамаларын білу;
6.2.1.7алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіруді орындау;
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:жақшаны ашу ережелерін біледі;
Көпшілік оқушылар:коэффициент, ұқсас мүшелер ұғымдарының анықтамаларын біледі;
Кейбір оқушылар:алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіруді орындайды;
Сабақ барысы
Сабқ тың кезеңіуақт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
3 мин
Сабақтың орта
Сы
8 мин
3 мин
15мин
Сабақтың соңы
6 мин
Ұйымдастыру:
Амандасу. Сыныпты түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Топқа біріктіру:1000 тг,200 тг,100 теңгеліктерді оқушыларға таңдауға ұсынамын.Теңгенің екінші бетінде 1,2,3,4 сандары жазылған.
Мақсатым:оқушыларды бірдей деңгейде бөлу.
Үй тапсырмасын тексеру, қиындық туғызған есептерге нұсқау жасау, уақытылы кері байланыс беру.Үй жұмысында оқушылар жіберген қателер олардың есінде сақталып қалмау үшін оны түзету.
Сабақ тақырыбын ашу үшін оқушыларға слайд бойынша өрнек құрастыруға тапсырма беремін:
Бір алманың салмағы-х
Бір лимонның салмағы алмадан 10 г артық
Бір шиенің салмағы алмадан 60 г аз
Осы құрастырылған өрнек бойынша оқушыларға ой тастау арқылы сабақтың тақырыбын ашамын және сабақ мақсатын бірге анықтаймыз.
Жаңа сабақты түсіну үшін 4 топқа төрт тапсырма беремін:
І-топ Жақшаны ашып,өрнекті ықшамдаңыздар:
3х+(х+10)
ІІ-топ Жақшаны ашып,өрнекті ықшамдаңыздар:
3х-(х+10)
ІІІ-топ Жақшаны ашып жазыңыздар:
2(х-60)
IV-топ Ұқсас қосылғыштарды біріктіріңіздер:
3х+х+10+2х-120
Жаңа сабақты бекіту:
Жұптық жұмыс ұсынамын
Семантикалық картаны толтыруға таратамын
Және әр жұптың жұмысына талдау жасаймын.
Әрбір дұрыс жауапқа 0,5 балдан екенін ескертемін.
Оқулықпен жұмыс жасаймыз:
1-топ:А деңгейі
№661(1) және №661(5)
2-топ:А деңгейі
№661(2) және №661(6)
3-топ:А деңгейі
№661(3) және №661(7)
4-топ:А деңгейі
№661(4) және №661(8)
1-топ:В және С деңгейі
№670(1) және №677(1)
2-топ:А деңгейі
№670(2) және №677(2)
3-топ:А деңгейі
№670(3) және №677(3)
4-топ:А деңгейі
№ 670(4) және №677(4)
Сабақты қорытындылау:
Топтар кезектесіп допты лақтырып бір-бірлеріне сұрақтар қояды және төмендегі сұрақтарға жауап іздейді:
1.Қандай тапсырмалар қиындық туғызды?
2.Неліктен?
3.Жұмыста нені ескермедіңіздер?
4.Неліктен?
5.Нәтижені қалай жақсартуға болады?
Үйге тапсыма беру.
Сабақ соңында оқушылармен жетістік баспалдағы бойынша рефлексия жүргіземін.
Оқушылар өз деңгейлері бойынша теңгелерді таңдау арқылы төрт топқа бірігеді.
Оқушылар интерактивті тақтадағы дайын үй тапсырмасын өз жұмысымен салыстырады:
№647
-
1)-5*(-107)=5*(100+7) =500+35 =535
-
2)-9*101 =- 9*(100+1) =-(900+9) =- 909
-
3)-8*103 =-8*(100+3) =-(800+24) =-824
-
4)13*(-101) =-13*(100+1) =-(1300+13) =-1313
-
5)-98*(-21) = (100-2)*21 =2100-42 =2058
-
6)(-17)*105 =-17*(100+5) =-(1700+85) =-1785
Слайд бойынша оқушылар алгебралық өрнек құрастырады:
-
Үш алманың салмағы: 3х
-
Бір лимонның салмағы: Х+10
-
Екі шиенің салмағы: 2(х-60)
Оқушылар сабақтың тақырыбын ашып және сабақ мақсатын анықтайды.
Топтық жұмыс:
1-топ жақша алдында + таңбасы болса,жақша қалай ашылатынын айқындайды.
2-топ жақша алдында - таңбасы болса,жақша қалай ашылатынын айқындайды.
3-топ жақша ашуда көбейтудің үлестірімділік заңын қолдануға болатынын айқындайды.
4-топ ұқсас қосылғыштарға анықтама береді және ұқсас қосылғыштарды біріктіреді.
Оқушылар жұбымен семантикалық картаны толтырады және интерактивті тақта арқылы дұрыс жауабымен салыстырады.
Төрт дұрыс жауапқа екі балдан әр оқушы иеленеді.
Оқушылар деңгейлік тапсырмалар орындайды:
1-топ:А деңгейі
№661(1) және №661(5)
2-топ:А деңгейі
№661(2) және №661(6)
3-топ:А деңгейі
№661(3) және №661(7)
4-топ:А деңгейі
№661(4) және №661(8)
1-топ:В және С деңгейі
№670(1) және №677(1)
2-топ:А деңгейі
№670(2) және №677(2)
3-топ:А деңгейі
№670(3) және №677(3)
4-топ:А деңгейі
№670(4) және №677(4)
Топтар кезектесіп допты лақтырып бір-бірлеріне сұрақтар қояды:
1. Алдында«+» таңбасы бар жақшаларды қалай ашуға болады?
2. Алдында «-» таңбасы бар жақшаларды қалай ашуға болады?
3. Қарама-қарсы екі санның қосындысы неге тең?
4. Көбейтудің үлестірімділік қасиетін қалай қолданамыз?
5. Коэффициент деп нені айтады?
6. Қандай қосылғыштарды ұқсас қосылғыштар деп атайды?
7. Ұқсас қосылғыштар қалай біріктіріледі?
8. Бос мүшелер деп нені айтады?
Үйге тапсырма:№662,686
Сабақ соңында оқушылар жетістік баспалдағы бойынша рефлексия жасайды
0-1 балл
-
балл
-
балл
-
балл
Материалды жүктеу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңізАшық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап табыс табыңыз!Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз. (kaspi Gold, Halyk bank)Ресми байқаулар тізіміРеспубликалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!Материал іздеуСіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз
Барлығы 663 959 материал жиналған- Жүктелуде...
- Жүктелуде...
- Жүктелуде...
Осы аптаның ең үздік материалдарыПедагогтардың біліктілігін арттыру курстарыАттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймызАттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесізӨткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасадыТолығырақ -