|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сандарға амалдар орындау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№21 сабақ. Жақшасыз өрнектер және олардың мәнін тиімді тәсілмен есептеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.6. Екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнінтабу. 2.1.2.3 Тиімді есептеу үшін қосудың ауыстырымдылық,терімділік қасиеттерін қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бірнеше амалдан тұратын өрнектердің мәнін қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданып есептеуді үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз, жаңашыл тұлға |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Өтілген тақырыптарды пысықтау Тақырыпты ашу Таратпа материалмен жұмыс жасау
Жаңа тақырып 1-тапсырма Өрнектерді оқиды: а + 56, 100 – 21, b – 39, 15 + 26, 47 – k, Өрнектерді қандай топтарға бөлуге болады? (2) Өрнектердің неше тобы шықты? (2) Өрнектердің әр тобына атау бер ( санды өрнек, әріпті өрнек). Әр топта неше өрнек бар? 2-тапсырма. Әр бағандағы қосындыларды салыстыр Әр бағандағы қосындылардың мәндерін салыстыру негізінде «Әр бағандағы өрнектердің мәндері бірдей, себебі қосылғыштардың орнын ауыстырғаннан қосындының мәні өзгермейді» деп қорытынды жасайды. ЕБҚ 3-тапсырма Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданып есепте 28+40+2=28+2+40=30+40=70 70+15+10=70+10+15=80+15=95 34+50+6=34+6+50=40+50=90 20+64+10=20+10+64=30+64=94 Топтық жұмыс 4-тапсырма Теңдеулерді шеш 1-топ 2-топ 3-топ 28 – х = 13 18+х=45 х-35=27 Х=28-13 х=45-18 х=35+27 Х=15 х=27 х=62
28-15=13 18+27=45 62-35=27 13=13 45=45 27=27 ФС тапсырмасы 5-тапсырма Кері есеп құрастыр Ш: 100 – 35 = 65 (тг) Ж: сызғыш қаламға қарағанда 65 теңге қымбат. Кері есеп. Асқар 100 теңгеге сызғыш және 35 теңгеге қалам сатып алды. Қалам сызғышқа қарағанда неше теңге арзан? Ш: 100 – 35 = 65 (тг) Ж: қалам сызғышқа қарағанда 65 теңге арзан. Жаттығулар жасату 6-тапсырма Диаграммамен жұмыс жаса –Шахмат ойынын неше бала ұнатады? (6 бала) –Рубик текшесі ойынын ұнататын бала саны нешеу? (4 бала) –Домино ойынын ұнататын бала сана қанша? (8 бала) –Жұмбақ жасыру ойынын ұнататын бала санын қалай анықтадың? (10 бала) –Диаграммадан қандай ақпарат алдың? «Ойлан,тап!» 8- тапсырма Ребусты шеш Талдау: Бірдей фигуралар, бірдей сандар. Бірдей жасыл түсті екі үшбұрыш қосындысы 80-ге тең, ендеше мәні 80-ге тең бірдей екі қосылғыштың қосындысы түрінде жазу: 40 + 40 = 80. 40 санына қандай санды қосса, мәні 90-ға тең? (50 саны) 50 мен 40-тың айырмасы нешеге тең? (10-ға тең) Үй тапсырмасы 7-тапсырма Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданып есепте.
|
Жылы лебіздер айтады Өткенді пысықтайды Амалдарды орындайды Санды өрнек, әріпті өрнектерді оқиды Салыстыру жасап, қорытынды шығарады Мұғалімнің көмегімен есептеуді үйренеді Топтық жұмыс жасайды Кері есеп құрастырады Жаттығу жасайды Ребусты шешеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Пойыз» әдісі
Дескриптор: Есептеу тәсілдерін түсіндіре отырып шығарады-1б Өз бетінше жұмыс жасай алады-1б
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Айтжанова Махаббат ДауреновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жақшасыз өрнектер және олардың мәнін тиімді тәсілмен есептеу
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Жақшасыз өрнектер және олардың мәнін тиімді тәсілмен есептеуМатериал туралы қысқаша түсінік
Жақшасыз өрнектер және олардың мәнін тиімді тәсілмен есептеу
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















