Материалдар / Жақсы деген немене? Жаман деген немене? ашық сабақ 4 сынып

Жақсы деген немене? Жаман деген немене? ашық сабақ 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жақсы деген немене? Жаман деген немене? ашық сабақ 4 сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қазан 2024
167
0 рет жүктелген
900 ₸
Бүгін алсаңыз
+45 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +45 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 4-сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

20. «Жақсы»деген –немене?» «Жаман»деген-немене?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.3.1. Кейіпкердің іс-әрекеті,мінез-құлқын талқылау.

4.1.5.1. өз ойын,сезімін шығармадағы оқиғалармен салыстыру.

Сабақтың мақсаты

Кейіпкерлердің іс-әрекетінің дұрыс бұрыстығын ажырата алады. Өз бойындағы жақсы және жағымсыз қылықтарды атай алады.

Құндылықтар және оның мақсаты:

ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК

Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың

қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақ

тың басы

5 минут

















Өткен сабақты пысықтау

5 минут




















Сабақтың ортасы

20 минут






































































Сергіту сәті

2 минут



























































Сабақты қорыту

8мин


















Кері байланыс

5 минут
































Амандасады

Ынтымақтастық атмосферасын құрамыз:

Айдай арайлап,

Күндей күлімдеп,

Жұлдыздай жарқырап,

Судай таза,мөлдір көңілмен

Әдебиеттік оқу сабағын бастаймыз;





Балалар, біз өткен сабақта қандай шығармамен таныстық, кім айтады?

(Саң Жиенің әріп жасауы)


«Сиқырлы қалам» әдісі

  1. Саң Жие қандай адам еді? (өте зерек, тыңғылықты)

  2. Патша Саң Жинге қандай тапсырма берді? (тайпадағы адамдардың өсу санын, ауланған аңның бөлінуін)

  3. Саң Жиенге ел аралап көп нәрсе үйреніп келуге кім кеңес берді? (анасы)

  4. Қарт аңшы Шығыста не бар деді? (елік бар)

  5. Солтүстікке барайық деп ұсынған аңшы ол жақты не барын айтты? (үйір – үйір бұғы)

  6. Батыста Саң Жиенді не күтіп тұр еді? (екі жолбарыс)

  7. Саң Жиен қандай әріптерді ойлап тапты деп ойлайсың? (иеороглиф)


Жарайсыңдар, балалар!






  • Балалар, мына суретке назар аударыңдаршы;

  • Не көріп тұрсыңдар?

  • Қандай сезімде болдың?

  • Балалар бойында қандай жақтырмайтын мінездер мен қылықтар бар?






Балалар, біз бүгін осындай адамдардың барлығын жаман деуге болады ма, жоқ па соны талдап көрелік;


Сабақтың мақсаты:


Кейіпкерлердің іс-әрекетінің дұрыс бұрыстығын ажырата алады. Өз бойындағы жақсы және жағымсыз қылықтарды атай алады.




Балалар, алдымен әңгіменің авторымен танысып, басқа да шығармашылығы туралы білейік;

(ЖИ арқылы Бердібек Соқпақбаевтың өмірбаяны мен шығармашылығымен танысады)


1 – тапсырма

  • «Шал мен бала» әңгімесін түсініп оқиды;

  • Рөлдерге бөліп оқиды;

  • Шал,Мәулен, автор;

БОЛЖА

Әңгімені өз бетіңше аяқтап көр;




2 – тапсырма (топтық жұмыс)

Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма

Саралау - диалог


1 – топ

  • Әңгімеден қандай ой түйдіңдер?

  • Мәуленнің қай ісінен жиреніп,қай ісіне үйренуге болады?


2 – топ

  • «Жаманға шөп батады,

Жақсыға сөз батады» - деген мақалды талдап, Мәулен мен Сашаға мінездеме беріп көріңдер;


СЕРГІТУ СӘТІ (оюлар биі)


3 – тапсырма

  • Балалар, сендер үшін жақсы деген не?

  • Жаман деген не?

  • Балалар, тақтадағы балалардың қылықтарына мінездеме беріңдер;

  • Балалардың ойларындағы қандай ерекшеліктер бар?


4 – тапсырма

Мақалдардың жалғасын тап:

https://wordwall.net/play/79825/927/492


Адамгершілік болмай,


(Әділдік болмас)



2.Адамның ұяты бетінде ,


(Адамгершілігі ниетінде.)



3.Асыңа тойғызбасаң да,


(Ақ ниетіңе тойғыз)



4.Су бермегенге, сүт бер,


(Ақ ниетіңді білсін)



5.Кең болсаң, кем болмайсың.


(Қолы ашықтың, жолы ашық.)




6.Жүзігің алтын болғанша,


Жүзің жарқын болсын.




5 – тапсырма

«Квест» әдісі


  1. Әңгімеде қандай көлік туралы айтылған? (трамвай)

  2. Әңгімедегі атаны қалай сипаттаған? (бүкірлеу, қаба сақал, кішкентай)

  3. Атаның немересінің аты кім? (Саша)

  4. Атаның бақшасында қандай жеміс ағашы өсетін? (шие)

  5. Мәулен неліктен ұялды? (шие ағашын сындырған болатын)

  6. Әңгіме соңында ата қандай мақал айтты? («Жақсылыққа жақсылық – әр кісінің ісі»)

  7. Әңгіме авторы қай жерде туылған? (Нарынқол өңірінде)

  8. Б.Соқпақбаевтың Канн фестивалінде орын алған шығармасы? («Менің атым – Қожа»)



Үйге: Әңгімеден түйген ойын жазады


Кері байланыс: https://view.genially.com/66aa516f162aa00d4d450e2f/interactive-content-refleksiya-dnevnik








Амандасады




Ынтымақтастық атмосферасын құрады









Өткен сабақ бойынша сұрақтарға дұырс жауап береді

























Сурет бойынша өздерінің сезімдерін жеткізеді



Балалар бойындағы қандай жақтырмайтын мінездері мен қылықтары бар екенін айтады











Сабақ мақсатымен танысады







ЖИ көмегімен Бердібек Соқпақбаевтың шығармашылығымен танысады


Оқулық бойынша әңгімені оқиды

Рөлдерге бөледі








Топ бойынша тапсырмаларды орындайды






Мәуленнің іс – әрекетін талдайды






Сергіту сәтіне қатысады




Суреттегі балаларға мінездеме береді









Өз білетіндерін ортаға салып, мақалдарды жалғастырады





































Берілген тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді

















Үйге тапсырма алады


Кері байланыс береді
























Оқушылар алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазып отырады










Дескриптор:

Берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді;

ҚБ:
Тамаша!

Жарайсың!



















































Дескриптор:

Әңгімені түсініп оқиды – 1 б

Әңгімені рөлдерге бөліп оқиды – 1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:
Тамаша!

Жарайсың!










Дескриптор:

Топ бойынша сұрақтарға жауап береді – 1 б

Берілген тақырыпты талдап, өз тұжырымдарын айтады – 1 б

Әңгіме кейіпкерлеріне мінездеме береді – 1 б

Жалпы – 3 б

ҚБ:
Тамаша!





Дескриптор:

Жақсы дегеннің не екенін айтады – 1 б

Жаманның не екенін айтады – 1 б

Жалпы -2 б






ҚБ:
Жарайсың!

Кермет!








Дескриптор:

Мақалдардың жалғасын табады – 1 б

Мақалдың мағынасын түсіндіреді – 1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:
Өте жақсы!

Керемет!

























Дескриптор:
Сұрақтарға дұрыс жауап береді 1 б

ҚБ:
Тамаша!

Слайд




























































Жасанды интеллект













Оқулық




















https://wordwall.net/play/79825/927/492










































Презентациялық жұмыс


















https://view.genially.com/66aa516f162aa00d4d450e2f/interactive-content-refleksiya-dnevnik





















































































































































































































































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ