Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдар / Жаратылыстану Ауа толы айнала 2 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған
Жаратылыстану Ауа толы айнала 2 сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал сабақ жоспары. Барлық 2 сынып мұғалімдеріне көмекші үлгі. Бұл сабақ жоспарының ерекшелігі қойылған мақсатқа жете білу жолында жазылған десе болады. Себебі мұғалімнің мақсаты оқушыға түсінікті, қызықты және қтымды сабақ беруі қажет!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Күні:
Сынып: 2 « »
Пəн: Жаратылыстану
Бөлімі: Заттар жəне
олардың қасиеттері
Сабақ тақырыбы
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
Сабақ мақсаттары
Мектеп:№40 ЖББМ
Мұғалімнің аты-жөні:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Ауа толы айнала
2.3.2.3 – ауаның кеңістікті толтыру қасиетін жəне жылу өткізгіштігін
зерттеу;
2.1.2.3 – бақылау нəтижелерін шартты белгілердің көмегімен белгілей білу;
Барлық оқушылар: ауаның қасиетерін зерттейді, қосымша тапсырмаларды
орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Тақырыпты меңгереді.
Көптеген оқушылар:тақырыптың маңызы туралы дəлелдеп айтып береді.
Сұрақтарға жауап береді.
Кейбір оқушылар:ауаның маңыздылығын түсіндіре алады, оларға
дəлелдер келтіре алады;
Ойлау деңгейі
Білу, түсіну
Бағалау критерийлері
- ауа жылуды қалай сақтайды сипаттап айтады;
- ауаның қалай жұмыс істейтінін зерттейді;
Тілдік құзыреттілік
Тілдік дағды
: айтылым, оқылым
Пəнге тəн лексика мен терминология: жылу, ыдыс
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
-Ауаның пайдасы қандай?
Құндылықтарды дарыту Еңбек пен шығармашылық
Пəнаралық байланыстар Жаратылыстану «Ауа»
АКТ қолдану дағдылары Видеоролик «Ауа»
Бастапқы білім
Ауаның маңызын біледі
Сабақтың жоспары
Сабақтың
Сабақтың барысы
Ресурстар
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут
5 минут
Топтарға бөлу.
1-топ:
Түрлі гүлдердің суреттері арқылы оқушыларды 1,2,3 Түймедақ
топтарға бөлу
2-топ:
Қызғалдақ
3-топ:
Лотос
Сабақтың ортасы
Білу жəне түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен
танысады.
Тақырыбы:Ауа толы айнала
Бүгін сен:
-ауаның кеңістікті толтыра алатынын түсінесің;
-ауаның жылуды сақтайтынын білесің;
1 тапсырма:
Мақсаты:ауа жылуды қалай сақтайды
сипаттап айту;
Критерий:ауа жылуды қалай сақтайды
сипаттап айтады;
Видеоролик «Ауа»
Дескриптор:
- ауаның қандай екенін айта алады;
- жылуды қалай сақтайтынын айта алады;
- оны сипаттап айта алады;
Қолдану 8 минут Постер жасату.
2 тапсырма:
Мақсаты:ауаның қалай жұмыс істейтінін
зерттеу;
Критерий:ауаның қалай жұмыс істейтінін
зерттейді;
Дескриптор: ауаның қалай жұмыс істейтінін
зерттей алады;
Топтық тапсырма:
Оқушылар жаңа білімге сай оқулықты қолдана
отырып өз түсінгендерін постерге түсіреді.
1 топ:Ауаны қалай ұстап алуға болады?
2 топ:Заттарды ауамен толтыра аламазы ба?
3 топ:Тар аяқ киім кигенде неліктен аяғың тоңады?
Сабақтың соңы
Қолдану
«Жариялау» əдісі
(Əрбір топ берілген сұрақ бойынша өз позициясын
жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер
берілген уақыт ішінде (5 мину) басқа қатысушылар
алдында сөйлеп, топ ұстанымын жеткізеді.)
Суреттерге қара. Олар қандай? Сипатта. Қайда
орналасқан?
Салыстыр.
Бағалау.
Сабақтың мақсаттары мен қол жеткен
нəтижелерді салыстырамын.
Оқушылардың қолынан келеді:
Саралау.
«Жариялау» ,
Шығармашылық
тапсырма:постер
қорғау
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар не
білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен берілген уақыт
ішінде
үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне неліктен?
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
Постер жасату.
Оқушылар өз ойларын
постерге жазып оқып
береді.
Оқушылар кестемен
жұмыс жасайды
Денсаулық жəне
қауіпсіздік техникасын
сақтау.
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/
қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?
1:
Тексерілді ДОЖЖО_________________ Абилдаева А.Б
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз