Пән: Жаратылыстану Мектеп: «М.Хасенов атындағы
Бестерекорта мектеп – бақша және
мектеп жанындағы интернат»КММ
Күні: Мұғалімнің аты – жөні: Ережепова Гулдана Сынып: 1 Серикановна
|
Сабақ тақырыбы |
Жасанды жарық көздері дегеніміз не? |
|
Оқу мақсаты |
1.5.2.2.Жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырату |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Жарықтың не екенін біледі Көптеген оқушылар: Жасанды жарық көзін табиғи жарық көзінен ажырата алады Кейбір оқушылар: Жасанды жарық көздерінің маңыздылығын, қажеттілігін түсіндіре алады. |
|
Бағалау критерийлері |
Жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажыратады |
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге лексика мен терминология: Жасанды жарық көздері туралы біледі,ерекшеліктерін айта алады. Диолог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Табиғи,жасанды,жарық,қараңғы. 1.Жарық көздерінің қайсысын жиі көресің? 2. Қандай жасанды жарық көздерін пайдаланасың? 3. Қандай жасанды жарық көздерін пайдаланасың? 4. Қандай мамандық иелері түнгі уақытта жұмыс істейді? |
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды адамгершілікке, шыншылдыққа тәрбиелеу |
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта |
|
Бастапқы білім |
Жарықтың не екенін біледі Жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырата алады |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақ басы |
Ой шақыру Оқушыларды түгендеу, сыныпта шеңбері арқылы Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз психологиялық ахуал тудыру. Алдын ала қиылған суреттер арқылы топқа бөлу. |
Интерактивті тақта. Видео, Суреттер |
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс Мағынаны ашу Жұмбақ 1.Салып ем шыны сарайды, Тілінен жарық тарайды (Электр жарығы) Топтық жұмыс Қала өмірі туралы видео көру арқылы жарық көздерін салыстыру(Венн диаграммасы) Ойын әдісі: «Көкпар» Жасанды жарық көздері 1.Сен суреттердегі жарық көздерінің қайсысын жиі көресің? 2.Қандай жасанды жарық көздерін пайдаланасың? 3.Қандай мамандық иелері түнгі уақытта жұмыс істейді? 4.Жарық көздерінің әрқайсысы не үшін қолданылатынын білесің бе? 5. Жасанды жарық көздерінің маңыздылығы қандай? 6. Жасанды жарық көздерінің қажеттілігі бар ма ? Ойын әдісі: «Сәйкесін тап» берілген суреттерді сәйкестендіреді
? Сен білесің бе? Саздан немесе темірден жасалған «шәйнекке» майлы білте салып, жарық шығаруды ең алғаш гректер ойлап тапқан. Сергіту сәті «Қызыл гүлім –ай» |
Тірек сөздер
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында рефлексия |
|
|
Cаралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
«Кім жылдам?» экрандағы сурет бойынша сөйлемдер құрап айту. Есіңе сақта! Жасанды жарық көздерін адам ойлап тапты Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік Техникасын сақталуы |
|
Ойын әдісі: Нені? Қайда? Қашан? Бұл жерде жарық көздерінің әрқайсысы не үшін қолданылатынын білу мақсатында
|
Өзін – өзі бағалау
М
Толық түсінбедім -
Мен бәрін түсіндім
|
Сергіту сәтін ұйымдастыру арқылы іске асады. Сыныпта қауіпсіздік жағдайы жасалған. АКТ мен байланыс: интерактивті тақта, проектор |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Сабақ мақсаттары қол жетімді. Жарық түрлерін ажыратуды үйренді Сабақтағы ахуал жақсы болды Жоспарланған саралау іске асты Уақыт есебінен ауытқулар болған жоқ Жоспарға өзгеріс енгізілген жоқ. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жасанды жарық көздері дегеніміз не?
Жасанды жарық көздері дегеніміз не?
Пән: Жаратылыстану Мектеп: «М.Хасенов атындағы
Бестерекорта мектеп – бақша және
мектеп жанындағы интернат»КММ
Күні: Мұғалімнің аты – жөні: Ережепова Гулдана Сынып: 1 Серикановна
|
Сабақ тақырыбы |
Жасанды жарық көздері дегеніміз не? |
|
Оқу мақсаты |
1.5.2.2.Жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырату |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Жарықтың не екенін біледі Көптеген оқушылар: Жасанды жарық көзін табиғи жарық көзінен ажырата алады Кейбір оқушылар: Жасанды жарық көздерінің маңыздылығын, қажеттілігін түсіндіре алады. |
|
Бағалау критерийлері |
Жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажыратады |
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге лексика мен терминология: Жасанды жарық көздері туралы біледі,ерекшеліктерін айта алады. Диолог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Табиғи,жасанды,жарық,қараңғы. 1.Жарық көздерінің қайсысын жиі көресің? 2. Қандай жасанды жарық көздерін пайдаланасың? 3. Қандай жасанды жарық көздерін пайдаланасың? 4. Қандай мамандық иелері түнгі уақытта жұмыс істейді? |
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды адамгершілікке, шыншылдыққа тәрбиелеу |
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта |
|
Бастапқы білім |
Жарықтың не екенін біледі Жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырата алады |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақ басы |
Ой шақыру Оқушыларды түгендеу, сыныпта шеңбері арқылы Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз психологиялық ахуал тудыру. Алдын ала қиылған суреттер арқылы топқа бөлу. |
Интерактивті тақта. Видео, Суреттер |
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс Мағынаны ашу Жұмбақ 1.Салып ем шыны сарайды, Тілінен жарық тарайды (Электр жарығы) Топтық жұмыс Қала өмірі туралы видео көру арқылы жарық көздерін салыстыру(Венн диаграммасы) Ойын әдісі: «Көкпар» Жасанды жарық көздері 1.Сен суреттердегі жарық көздерінің қайсысын жиі көресің? 2.Қандай жасанды жарық көздерін пайдаланасың? 3.Қандай мамандық иелері түнгі уақытта жұмыс істейді? 4.Жарық көздерінің әрқайсысы не үшін қолданылатынын білесің бе? 5. Жасанды жарық көздерінің маңыздылығы қандай? 6. Жасанды жарық көздерінің қажеттілігі бар ма ? Ойын әдісі: «Сәйкесін тап» берілген суреттерді сәйкестендіреді
? Сен білесің бе? Саздан немесе темірден жасалған «шәйнекке» майлы білте салып, жарық шығаруды ең алғаш гректер ойлап тапқан. Сергіту сәті «Қызыл гүлім –ай» |
Тірек сөздер
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында рефлексия |
|
|
Cаралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
«Кім жылдам?» экрандағы сурет бойынша сөйлемдер құрап айту. Есіңе сақта! Жасанды жарық көздерін адам ойлап тапты Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік Техникасын сақталуы |
|
Ойын әдісі: Нені? Қайда? Қашан? Бұл жерде жарық көздерінің әрқайсысы не үшін қолданылатынын білу мақсатында
|
Өзін – өзі бағалау
М
Толық түсінбедім -
Мен бәрін түсіндім
|
Сергіту сәтін ұйымдастыру арқылы іске асады. Сыныпта қауіпсіздік жағдайы жасалған. АКТ мен байланыс: интерактивті тақта, проектор |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Сабақ мақсаттары қол жетімді. Жарық түрлерін ажыратуды үйренді Сабақтағы ахуал жақсы болды Жоспарланған саралау іске асты Уақыт есебінен ауытқулар болған жоқ Жоспарға өзгеріс енгізілген жоқ. |
|
шағым қалдыра аласыз






















