|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жазу, сызу, өнер – адамның рухани құндылығы |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
4.1.3.1. шығарманың тақырыбын және қортынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру; 4.3.3.1 шығармашылық жұмысын сызба,диафильм,презентация түрінде ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сюжеттің дамуын болжайды Шығармашылық жұмысты сызба түрінде ұсынады |
|||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту Кері байланыс 5 минут |
Амандасады «Біз қандаймыз?» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Балалар, біз өткен сабақта қандай тақырыпты өттік, кім айтады? «Күн шуағы» әдісі
Жарайсыңдар, балалар!
Балалар, мына суреттерге назар аударыңдаршы; Қай елдің жазуы? Жалпы, жазулар қалай болды деп ойлайсыңдар? Балалар, қазақ жазуының қалай пайда болғанына көз жүгіртелік: (ЖИ)
Сабақтың мақсаты: Сюжеттің дамуын болжайды Шығармашылық жұмысты сызба түрінде ұсынады
1 – тапсырма «Саң Жиеннің әріп жасауы»
2 – тапсырма (жұптық жұмыс) Әліпбидегі әріптерді саусақ, дене, қол қимылымен көрсетіп, шешуін бір – біріңнен сұраңдар)
3 – тапсырма «Планшет» әдісі Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау - диалог Сөзді сөйлем мазмұнын сызба, сурет, таңба арқылы бейнелеңдер:
Берілген мекен – жайлардың екеуін сурет немесе сызба арқылы көрсетіңдер; СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма «Иә» немесе «Жоқ» https://www.educaplay.com/learning-resources/20794461-learning_resource.html
5 – тапсырма «Сиқырлы қалам» әдісі 1) Саң Жие қандай адам еді? (өте зерек, тыңғылықты) 2) Патша Саң Жинге қандай тапсырма берді? (тайпадағы адамдардың өсу санын, ауланған аңның бөлінуін) 3) Саң Жиенге ел аралап көп нәрсе үйреніп келуге кім кеңес берді? (анасы) 4) Қарт аңшы Шығыста не бар деді? (елік бар) 5) Солтүстікке барайық деп ұсынған аңшы ол жақты не барын айтты? (үйір – үйір бұғы) 6) Батыста Саң Жиенді не күтіп тұр еді? (екі жолбарыс) 7) Саң Жиен қандай әріптерді ойлап тапты деп ойлайсың? (иеороглиф) Үйге: Қазақ жазу өнері туралы айтады Кері байланыс: «Білім шыңы» әдісі
|
Амандасады Ынтымақтастық атмосферасына қатысады Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді «Ғажайып бақ» әңгімесі үйге оқуға берілген Жасанды интеллект бойынша жазудың шығу тарихымен танысады Сабақ мақсатымен танысады Оқулық бойынша шығарманы оқиды Әліпбидегі әріптерді досы екеуі өимылмен көрсетеді Берліген сөздерді сызба, сурет, таңба арқылы бейнелейді Сергіту сәтіне қатысады Иә немесе жоқ деп жауап береді Қортынды сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Оқушылар алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Әңгімені түсініп оқиды – 1 б Сюжеттің дамуын болжайды – 1 б Оның себебін түсіндіреді – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Әліпбидегі әріптерді саусақ, дене, қол қимылымен көрсетеді – 1 б Креативті болады – 1б Жалпы – 2 б Дескриптор: Сөздің сөйлем мазмұнын сызба, сурет, таңба арқылы көрсетеді - 1б Берілген мекен – жайларды сурет немесе сызба арқылы көрсетеді – 1 б Өз жұмысын түсіндіреді – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Берілген сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» деп жауап береді – 1 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор:-----Сұрақтарға дұрыс жауап береді -1 б ҚБ: |
Слайд Презентациялық ойын ЖИ Слайд Оқулық
https://www.educaplay.com/learning-resources/20794461-learning_resource.html
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жазу, сызу, өнер – адамның рухани құндылығы 4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жазу, сызу, өнер – адамның рухани құндылығы |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
4.1.3.1. шығарманың тақырыбын және қортынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру; 4.3.3.1 шығармашылық жұмысын сызба,диафильм,презентация түрінде ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сюжеттің дамуын болжайды Шығармашылық жұмысты сызба түрінде ұсынады |
|||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту Кері байланыс 5 минут |
Амандасады «Біз қандаймыз?» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Балалар, біз өткен сабақта қандай тақырыпты өттік, кім айтады? «Күн шуағы» әдісі
Жарайсыңдар, балалар!
Балалар, мына суреттерге назар аударыңдаршы; Қай елдің жазуы? Жалпы, жазулар қалай болды деп ойлайсыңдар? Балалар, қазақ жазуының қалай пайда болғанына көз жүгіртелік: (ЖИ)
Сабақтың мақсаты: Сюжеттің дамуын болжайды Шығармашылық жұмысты сызба түрінде ұсынады
1 – тапсырма «Саң Жиеннің әріп жасауы»
2 – тапсырма (жұптық жұмыс) Әліпбидегі әріптерді саусақ, дене, қол қимылымен көрсетіп, шешуін бір – біріңнен сұраңдар)
3 – тапсырма «Планшет» әдісі Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау - диалог Сөзді сөйлем мазмұнын сызба, сурет, таңба арқылы бейнелеңдер:
Берілген мекен – жайлардың екеуін сурет немесе сызба арқылы көрсетіңдер; СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма «Иә» немесе «Жоқ» https://www.educaplay.com/learning-resources/20794461-learning_resource.html
5 – тапсырма «Сиқырлы қалам» әдісі 1) Саң Жие қандай адам еді? (өте зерек, тыңғылықты) 2) Патша Саң Жинге қандай тапсырма берді? (тайпадағы адамдардың өсу санын, ауланған аңның бөлінуін) 3) Саң Жиенге ел аралап көп нәрсе үйреніп келуге кім кеңес берді? (анасы) 4) Қарт аңшы Шығыста не бар деді? (елік бар) 5) Солтүстікке барайық деп ұсынған аңшы ол жақты не барын айтты? (үйір – үйір бұғы) 6) Батыста Саң Жиенді не күтіп тұр еді? (екі жолбарыс) 7) Саң Жиен қандай әріптерді ойлап тапты деп ойлайсың? (иеороглиф) Үйге: Қазақ жазу өнері туралы айтады Кері байланыс: «Білім шыңы» әдісі
|
Амандасады Ынтымақтастық атмосферасына қатысады Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді «Ғажайып бақ» әңгімесі үйге оқуға берілген Жасанды интеллект бойынша жазудың шығу тарихымен танысады Сабақ мақсатымен танысады Оқулық бойынша шығарманы оқиды Әліпбидегі әріптерді досы екеуі өимылмен көрсетеді Берліген сөздерді сызба, сурет, таңба арқылы бейнелейді Сергіту сәтіне қатысады Иә немесе жоқ деп жауап береді Қортынды сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Оқушылар алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Әңгімені түсініп оқиды – 1 б Сюжеттің дамуын болжайды – 1 б Оның себебін түсіндіреді – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Әліпбидегі әріптерді саусақ, дене, қол қимылымен көрсетеді – 1 б Креативті болады – 1б Жалпы – 2 б Дескриптор: Сөздің сөйлем мазмұнын сызба, сурет, таңба арқылы көрсетеді - 1б Берілген мекен – жайларды сурет немесе сызба арқылы көрсетеді – 1 б Өз жұмысын түсіндіреді – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Берілген сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» деп жауап береді – 1 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор:-----Сұрақтарға дұрыс жауап береді -1 б ҚБ: |
Слайд Презентациялық ойын ЖИ Слайд Оқулық
https://www.educaplay.com/learning-resources/20794461-learning_resource.html
|
||
шағым қалдыра аласыз






