Сабақтың
басы
3 мин
|
Оқушылармен амандасу. Керекті
материалдарды түгендеу, әзірлеу және оқушыларды тізім бойынша
тексеру.
Қорапшалар/қалталарға
алдын-ала жеке бас гигиенасы заттарын: сабын, тіс щеткасы, сабын,
тарақ заттарды немесе дайын суреттердің түрлерін арқылы өзара 3
топқа бөлу.
|
Презентация 1
бет
|
Сабақтың
ортасы
7 мин
3 мин
7 мин
12
мин
5 мин
|
Оқушыларға оқу мақсаты мен
жетістік критерийлерімен таныстыру.
Топтық
жұмыс:
Әр топ таңдаған элементтері
мен бұйымдарын талқылай отырып, сыныпта өз ойларымен
бөліседі.
Оқушылар өзара сынып ішінде өз
ойларымен бөлісіп, сыныпқа идеяларын айтып, сипаттау мен талдау
дағдыларын дамыту үшін өз ойларын бір-бірімен
бөліседі.
Сыныпта
бактерияларға байланысты 13
себептер туралы бейнежазба көрсетіп,
төмендегі сұрақтарды ұсыну.
Осы бейнежазбаға байланысты
оқушылар сұрақтарға жауап береді.
-
Бейнежазба не
туралы?
-
Бактерияның не екенін
білесіздер ме?
-
Адам ағзасында бактериялар
мөлшерден тыс көп болған жағдайда не
болады?
-
Қалай ойласыздар, олардың аз
мөлшерде болуы үшін қандай шара қолдануға
болады?
Қалыптастырушы бағалауды
қолдау:
Оқушылар жеке бас гигиенасының
ережелерін құрап, графикалық элементтерді пайдаланып отырып
тұжырымдамалық карталарды A3 форматтағы қағаз бетіне суреттерін
салады.
-
Композициялық ережелерді
ескеру
-
Түстік шешімін
қадағалау
-
Керекті бейнелеу өнер
құралдарын қолдану
-
Қауіпсіздік ережелерді ескеріп
суреттеу.
Оқушылар жұмыстарын аяқтап
болған соң өзара пікір алмасып, өз ойларын сыныппен бөлісіп
қорғайды.
Сыныпқа
арналған:
Оқушылар жеке бас гигиенасы
ережелерінің суреттерін сала отырып, таңдаған құралдарымен
салыстыру, өз-өзін күту және қолдану, оны тұжырымдамалық картада
қорғау.
Оқушылармен қол, бет терісі
(қалыпты, аралас, құрғақ, майлы), шаш (жұқа, қалың) типтері туралы
сынып ішінде талқылауға ұсынылады.
Оқушыларға таңдалған
заттардың жеке бас гигиенасына қатыстылығын сынып ішінде
таныстырады. Тарақ шаш күтіміне қолданылады және т.б. Ережелерді
бейнелеудің визуалды үлгілері.
|
Презентация 2
бет
Арнайы карточка
суреттері
https://www.youtube.com/watch?v=X8cAoGVEbL0
Бактерияняң 13
факторы
https://www.youtube.com/watch?v=J30j5TkE8p4
Жеке бас
гигиенасы.
https://www.youtube.com/watch?v=dj7sjlNSrF0Шаш
күтім.
|
Сабақтың
соңы
5 мин
Рефлексия
3 мин
|
Қалыптастырушы
бағалау
Оқушылар өздерінің жұмысы мен
сыныптастарының жұмысын берілген критерийлер бойынша
бағалайды
Практикалық жұмыстың бағалау
критерийлері:
-
Таңдалған тақырыбына ақпаратты
сай
-
Жеке гигиена ережелерін
зерделейді және сипаттай алады
-
Шаш пен дене күтімі түрлерін
саралап салыстыра алады
-
Адам ағзасы үшін қажетті
күтімді атап, қолдану кезінде көрсете
біледі
-
Жұмысын дұрыс
рәсімдейді
-
Берілген уақытты ұтымды
пайдаланады
-
Қорытынды
жасайды
Сабақ соңында оқушылар
рефлексия жүргізеді:
- нені білдім, нені
үйрендім
- нені толық
түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру
қажет
|
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Қабілеті жоғары
оқушылар Зерттеу жұмысын
толық әрі нақты орындайды. Қосымша ақпараттар
қолданады.
|
Қалыптастырушы
бағалау
Өзара
бағалау
|
Қауіпсіздік
техникасы: Ноутбук немесе
компьютермен жұмыс жасаған соң міндетті түрде
өшіру
Сергіту
сәті ретінде сабақ
ортасында оқушыларға жаттығу жасатуға немесе бір-біріне жақсы
тілектер айтқызуға болады
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық
кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан
қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ
туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз
туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен
екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға
не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары
туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|