|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
|
||||||
|
Күні: |
География пәні мұғалім: |
||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтары. Жер бедері түрлері |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.1.1 жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтарын зерттейді 8.3.1.2 жер бедері түрлерін жіктейді |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Жер бедерін қалыптас-тырушы факторларды анықтайды. Материктік және мұхиттық жер бедері түрлерін жіктейді Жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтарын зерттеп, талдайды |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
Материктік және мұхиттық жер бедері түрлерін ажырата алады Жер бедерінің қалыптасуына әсер ететін күштердің 2 ықпалын анықтай алады. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Магмалық, метаморфты, шөгінді тау жыныстары, тау, төбе, қазаншұңқыр, жота, тау жотасы, өзек, қайқы, бел-асу, жыра |
||||||
|
Бастапқы білім |
Жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтары. 7 сыныптағы білімдері. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Экология, биология пәндерімен байланысты. |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Табиғатты қорғау барлық адамдар үшін игі іс екенін айту. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||
|
0-2 |
Ұйымдастыру кезеңі: MS TEAMS бағдарламасында оқушыларды түгелдеу Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбын,оқу мақсатын, бағалау критериімен таныстырады. Сабақта қолданатын термин сөздермен таныстырады. |
Слайд -1 |
|||||
|
3-5 6-9 10-20 21-24 25-36 37-40 |
Миға шабуыл (С) Ой-талқы.
Тақырып бойынша бейнематериал қарайды.
Рельеф
формасы (Ж) Жер бедерін қалыптастырушы факторларды бейнематериалдан анықтап инттелект карта сызыды. С) Материктік және мұхиттық жер бедері түрлерін жіктейді. (дәптерге орындаңыз ) Төмендегі сөздерді пайдаланып, материктік және мұхиттық жер бедерін ажыратыңыз. МАТЕРИКТІК МҰХИТТЫҚ тау, су асты жотасы, шың, үстірт, қазаншұңқыр, қырат, жыра, материктік беткей, мұхиттық қайраң, жазық, ойпат, шұңғыма, тау жотасы, жыра, тау торабы, аласа тау. Дескрипторы: 5 тен кем емес материктік және 5 тен кем емес мұхиттық жер бедерін анықтайды. Бағалау: Өзін-өзі бағалу әдісін қолдану. 2- бөлім
(М)
Физикалық картамен танысады 4-минут
(Ж)
Дескрипторы: Оқушылар берілген жер
бедерінің бір пішінін таңдап, оның қалыптасуына қандай күштердің
әсер еткенін анықтайды, және болашағына мысал
келтіреді.
Кері байланыс. Не білдім, нені
жетілдіруім қажет әдісі арқылы
жүргізіледі. |
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8 |
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
|
Саралау бойынша жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтарын зерттеп, талдау джүргізгенде сарап оқытудың күрделендіру қағидасы қолданылады.
|
Бағалау критерийі бойынша бағаланады. Сабақ барысында бақылау және талқылауды үйлестіру, ал сабақ аяқталған кезде бағаға жұмыс орындау қарастырылады. |
Сабақ барысында тәжірибе жасағанда қауіпсіздік ережелерін оқушыларға мұғалім түсіндіреді. Сыныпта рұқсатсыз жүруге болмайтынын ескертеді. |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||||
|
Қорытынды бағалау Қай екі әрекет жақсы өтті (оқыту мен оқуды ескеру қажет)? 1: 2: Қай екі әрекет сабақты нығайтуы мүмкін (оқыту мен оқуды ескеру қажет)? 1: 2: |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтары
Жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
|
||||||
|
Күні: |
География пәні мұғалім: |
||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтары. Жер бедері түрлері |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.1.1 жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтарын зерттейді 8.3.1.2 жер бедері түрлерін жіктейді |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Жер бедерін қалыптас-тырушы факторларды анықтайды. Материктік және мұхиттық жер бедері түрлерін жіктейді Жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтарын зерттеп, талдайды |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
Материктік және мұхиттық жер бедері түрлерін ажырата алады Жер бедерінің қалыптасуына әсер ететін күштердің 2 ықпалын анықтай алады. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Магмалық, метаморфты, шөгінді тау жыныстары, тау, төбе, қазаншұңқыр, жота, тау жотасы, өзек, қайқы, бел-асу, жыра |
||||||
|
Бастапқы білім |
Жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтары. 7 сыныптағы білімдері. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Экология, биология пәндерімен байланысты. |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Табиғатты қорғау барлық адамдар үшін игі іс екенін айту. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||
|
0-2 |
Ұйымдастыру кезеңі: MS TEAMS бағдарламасында оқушыларды түгелдеу Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбын,оқу мақсатын, бағалау критериімен таныстырады. Сабақта қолданатын термин сөздермен таныстырады. |
Слайд -1 |
|||||
|
3-5 6-9 10-20 21-24 25-36 37-40 |
Миға шабуыл (С) Ой-талқы.
Тақырып бойынша бейнематериал қарайды.
Рельеф
формасы (Ж) Жер бедерін қалыптастырушы факторларды бейнематериалдан анықтап инттелект карта сызыды. С) Материктік және мұхиттық жер бедері түрлерін жіктейді. (дәптерге орындаңыз ) Төмендегі сөздерді пайдаланып, материктік және мұхиттық жер бедерін ажыратыңыз. МАТЕРИКТІК МҰХИТТЫҚ тау, су асты жотасы, шың, үстірт, қазаншұңқыр, қырат, жыра, материктік беткей, мұхиттық қайраң, жазық, ойпат, шұңғыма, тау жотасы, жыра, тау торабы, аласа тау. Дескрипторы: 5 тен кем емес материктік және 5 тен кем емес мұхиттық жер бедерін анықтайды. Бағалау: Өзін-өзі бағалу әдісін қолдану. 2- бөлім
(М)
Физикалық картамен танысады 4-минут
(Ж)
Дескрипторы: Оқушылар берілген жер
бедерінің бір пішінін таңдап, оның қалыптасуына қандай күштердің
әсер еткенін анықтайды, және болашағына мысал
келтіреді.
Кері байланыс. Не білдім, нені
жетілдіруім қажет әдісі арқылы
жүргізіледі. |
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8 |
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
|
Саралау бойынша жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтарын зерттеп, талдау джүргізгенде сарап оқытудың күрделендіру қағидасы қолданылады.
|
Бағалау критерийі бойынша бағаланады. Сабақ барысында бақылау және талқылауды үйлестіру, ал сабақ аяқталған кезде бағаға жұмыс орындау қарастырылады. |
Сабақ барысында тәжірибе жасағанда қауіпсіздік ережелерін оқушыларға мұғалім түсіндіреді. Сыныпта рұқсатсыз жүруге болмайтынын ескертеді. |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||||
|
Қорытынды бағалау Қай екі әрекет жақсы өтті (оқыту мен оқуды ескеру қажет)? 1: 2: Қай екі әрекет сабақты нығайтуы мүмкін (оқыту мен оқуды ескеру қажет)? 1: 2: |
|||||||
шағым қалдыра аласыз













