Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Жер қасиеті және оның салдары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары. 6 сынып. Жаратылыстану
Сабақ тақырыбы |
Жер қасиеті және оның салдары |
|||||
Оқу мақсаттары |
6.2.2.1 Жерде байқалатын үдерістер мен құбылыстарды түсіндіру 6.2.2.2 Жердің қасиеттерін түсіндіру |
|||||
Сабақ мақсаттары |
жердің адам өміріндегі маңыздылығын
түсіндіру; |
|||||
Бағалау критерийлері |
Оқушы оқу мақсатына жетеді, егер: Жермен өмір туралы өз ойларына тура анықтама береді; Жер туралы тапсырмаларды құрастырып анықтап жазады |
|||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Өз зерттеуін жоспарлау кезеңдерін ауызша және жазбаша нысанда талқылай алады. Өз идеяларын плакаттағы схема түрінде көрсете алады. |
|||||
Құндылықтарды дарыту Көп мәдениеттілік Интернационализм Әлем азаматы |
Оқушылар топта, жұпта жұмыс жасау арқылы бір-біріне көмек көрсетуге, сенімді ,әділетті ,шыншыл болуға үйренеді. Тақырып бойынша тірек сөздерді үш тілде қабылдау арқылы көптілді орта қалыптастырады.. |
|||||
Пәнаралық байланыстар |
математика |
|||||
АКТ қолдану |
http://bilimland.kz/ru/content/structure/1983-tela_i_veshestva#lesson=17618 |
|||||
Бастапқы білім |
Өлшем бірліктер |
|||||
Сабақ барысы |
||||||
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы 2 мин
5 мин
5 мин
2мин |
Формасы: ұжымдық Әдісі: жеке Тәсілі: сұрақ-жауап Жалпылама сұрақ:
Оқушылардың жақын арада даму аймағын анықтау. Оқушылармен бірлесіп сабақтың/оқу мақсатын анықтайды. Мұғалім үнтаспадан құстың, судың, ағаш
жапырақтарының сыбдырын естіртеді. Оқушылар сол дауыстар бойынша
иелерін атап шығады. |
Интерактивтік тақта |
||||
ортасы
|
5. Жаңа тақырыпты түсіндіру Модуль СТО
әдісі: ЖИГСО 1, 2 2 -
тапсырма. Модуль СТО, әдісі: миға
шабуыл |
« |
||||
Сабақ соңы
5 мин |
Қортынды тапсырма Тапсырма: Дәптерде берілген аяқталмаған ойды
оқушылар өз ойларымен жалғастырып эссе жазуы
тиіс. Рефлексия Мақсаты: Оқушылардың өз тәртіптеріне рефлексия жасауды мобильдендіру (мотивация, әрекет тәсілдері, қарым-қатынас). Рефлексия. Оқушылар стикерге мына сұрақтарға жауап жазады: Учащиеся, предварительно подписав стикеры, записывают: 1. Маған сабақта не ұнады. 2. Маған немен жұмыс істеу керек? 3. Смайл арқылы өзінің көңіл-күйін бейнелейді және стикерді күн бейнесіндегі тақтаға жапсырады. 2. Үй тапсырмасы. Жаттығу |
стикеры |
||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
Барлық оқушылар: Температура түсінігін білу, термометр көмегімен температураны өлшей білу, температураны 0С-ден К-ге аудару. Оқушылардың көбісі: Термометрлер түрлері мен температуралық шкалаларды білу, Температура және жылулық энергия арасындағы айырмашылықты сапалы түсіндіру Кейбір оқушылар Қыздыру температурасының уақытқа тәуелділік графигіне талдау жасау |
|
Іс-әрекеттердің ауысуы, барысында шаршауды төмендету үшін мұғалімге қозғалыстар және көру бұрышын өзгерту жұппен және жеке жұмыс Смена видов деятельности, передвижение и изменение угла зрение на учителя и доску при индивидуальной работе и в парах - снижает утомляемость. |
||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Төменде қалдырылған орынды жүргізілген сабақ бойынша түсіндірмелер үшін қолданыңыз. Сол жақтағы бағанда берілген сабақ бойынша неғұрлым маңызды сұрақтарға жауап беріңіз |
|||||
|
||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: кинетикалық және потенциалдық энергияны қайталау (оқушылар түсіндіре алды және мысал келтірді) 2: оқу материалын бекіту (жеке жұмыс, өзін-өзі тексеру) Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 2: Оқу материалын бекіту барысында консультация үшін жоғары деңгейдегі оқушыларды тарту. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Кейбір тұйық оқушыларды сабаққа көңілдерін аударудың нәтижесінде олар дискуссияға жақсы қатысты және қорытынды жасай алды. Келесі сабақтарда осы оқушыларға көңіл бөлу. |