Материалдар / Жол ережелері 5 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Жол ережелері 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Дәстүрлі сабаққа арналғанҮІІ. Көлік және жол белгілері бөлімі бойынша: 5 сынып бойынша Жол ережелері тақырыбында қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Қазан 2021
812
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспар тарауы

ҮІІ. Көлік және жол белгілері










Сабақ: Қазақ тілі

Мектеп: «Сарышаған мектеп-интернаты»










Күні: 03.02.2021

Мұғалімнің аты-жөні: Закен Ә.С










Сынып: 5«А»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:










Сабақтың

тақырыбы:

Жол қауіпсіздігінің ережелері










Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.Т/А5- тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру;

5.ӘТН3- сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есімнің орнына қолдана білу;










Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беріп, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді;

сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін таниды, сын есімді зат есімнің орнына қолданады;










Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтінді рөлге бөліп оқиды;

Өз ойың білдіреді;

Бейнероликтен үзінді көріп,сұрақтарға жауап береді;










Кейбір оқушылар орындай алады:«Артық болмас білгенің » айдарымен берілген мәтіннен дара және күрделі сын есімдерді анықтап, «Т кестесіне» түсіреді;











Бағалау критерийлері

Рөлге бөліп оқи алады;

Өз ойың білдіреді;

Дара және күрделі сын есімдерді анықтай алады;

Бейнеролик бойынша сұрақтарға жауап береді;










Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: бағдаршам, жүргізуші, жолаушы, жүруші, көлік, қауіп,тәрбиеші, міндет, тәртіп, белгілер.










Тілдік дағдылар:Айтылым,жазылым,оқылым,тыңдалым










АКТ-ны қолдану дағдылары

Интерактивті тақта,көрнекілік










Алдыңғы оқу

Жол белілері,ережелері туралы біледі










Пәнаралық байланыс

өзін-өзі тану(құндылықтар)










Құндылықтарға баулу

Құрмет .Еңбек пен шығармашылық

Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады.






















Жоспар










Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар түрлер


Ресурстар










Сабақтың басы

6 мин минут

Білу




1 мин







5мин

І. Ұйымдастыру кезеңі:

1.Оқушылармен сәлемдесемін.Оқушыларды

түгендеймін.Оқу құралдарын түгендету

2.Психологиялық ахуал туғызу.

Бүгінгі күндеріңізге сәттілік тілеймін

3.Үй тапсырмасын сұрау. «Қар кесегі» әдісі арқылы

4-тапсырма.Ғаламтор мен қосымша әдебиеттерден бағдаршам туралы қызықты ақпараттар жинаңдар.

Ықтимал жауап: Бағдаршамда не себепті алдымен қызыл, кейін сары, сосын жасыл түс тұрғанын білесіздер ме? Себебі "дихромазия" деген ауруға шалдыққан адамдар көшеден қорықпай өту үшін осылай жасалған. Ол ауруға душар болған жандарға түстің әсері өте қатты.

Ирландиялықтар тұратын Америкадағы кішігірім қалашықта бағдаршамда бірінші қызыл түс емес, жасыл түс орналасқан. Бұл бағдаршам 1925 жылдан бері келе жатыр. Өйткені оған дейінгі бағдаршамды жергілікті балалар таспен ұрып, сындырып тастайтын болған. Себебі олар Ирландияның символын білдіретін жасыл түстің қызыл түстің астында тұрғанын қаламапты. Билік өкілдері әлемдегі жалғыз керісінше бағдаршамды жасау үшін 3 жыл уақыт жұмсаған.

Кері байланыс: Жарайсыңдар!Ізденгендерің көрініп тұр. Пунктуациялық қателерді жібермеуге тырысыңыздар.
















Сабақтың ортасы

30 мин



2мин






3мин














5мин















3мин












8мин














8мин








ІІІ. Сабақ мақсатын ашу,айқындау.

Балалар, бүгінгі сабағымыздың мақсаты

тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойымызды білдіреміз; сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін танимыз, сын есімді зат есімнің орнына қолданамыз

Ой шақыру:

«Мозайка» әдісі

Осы құрастырған суреттер қандай жол белгілері?

Әр топ өзінің құрастырған жол белгілер жайлы айтады;

Мұғалімнің сөзі: 

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!