Материалдар / Жыл мезгілдері. К дыбысы мен əрпі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жыл мезгілдері. К дыбысы мен əрпі

Материал туралы қысқаша түсінік
0.1.1.1. Сөздегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратып, дұрыс дыбыстау. 0.1.1.2. Сөзді буынға бөлу, сөздегі буын санын жəне орналасу ретін анықтау. 0.2.1.2. Суреттер бойынша тапсырмадағы сұрақтарға жауап беріп, əңгіме құрастыру. 0.3.3.1. Жазу жолына к əрпінің элементтерін жазу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Қаңтар 2018
373
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ТАҚЫРЫБЫ: Жыл мезгілдері. К дыбысы

Мектеп/МҰ:


мен əрпі








Саны:


Педагогтің аты-жөні:





СЫНЫП-ТОП:


Қатысқандар

Қатыспағандар



саны:

саны:





ҰОҚ-ның

0.1.1.1. Сөздегі дауысты,

дауыссыз дыбыстарды

ажыратып, дұрыс

оқытылу

дыбыстау.



мақсаттары

0.1.1.2. Сөзді буынға бөлу, сөздегі буын санын жəне орналасу


ретін анықтау.




0.2.1.2. Суреттер бойынша тапсырмадағы сұрақтарға жауап беріп,


əңгіме құрастыру.




0.3.3.1. Жазу жолына к əрпінің элементтерін жазу.

Күтілетін




нəтиже

Барлық тəрбиеленушілер:



Сурет бойынша сұрақтарға жауап беріп шағын əңгіме


құрастырады.




Сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін ажыратады.

Shape1 Shape2

  • дыбысы – дауыссыз дыбыс, к дыбысының айтылуын дұрыс


дыбыстайды.


Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі к дыбысының орнын ажыратады.

К əрпінің баспа түрін жазу жолына жазады.



Көпшілік тəрбиеленушілер:


Берілген суретке қарап сөздегі дыбыстарды, олардың


түрлерін ажыратып, дыбыстық талдау жасай алады.


К дыбысына сөз құрайды. Сөздегі дыбыс санын, ондағы к


дыбысының орнын ажыратады.


Жазу жолына əріп элеменін жазады.




Кейбір тəрбиеленушілер:


Суреттен к əрпі бар заттардың атауын атайды.


Өзіне таныс тақырып аясында диалогке қатысады.


К дыбысын қатыстырып, сөз/сөйлем құрастырады.


Сөз, сөйлем сызбасын құрастырады.


К əрпін бейнелейді.

Тілдік мақсат

Тəрбиеленушілер:


Суреттер бойынша сөйлем құрастырады. Сөйлемдегі сөздер


санын ажыратып, буынға бөледі.


Негізгі терминдермен сөз тіркестері:


Лақ, қозы, құлын.

Shape3




97

ҰОҚ-дағы тапсырмалар мен диалогтерде қолданылатын тіл:

Shape4 Shape5 Shape6 Shape7 Shape8 Shape9

Пікір алмасу сұрақтары.

Саған саған төл ұнайды?



Сөздерге дыбыстық талдау жасатып,


Өткен ҰОҚ-

дан алған білім


Жоспар


Жоспарланған

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар


уақыт




І. Дұрыс əсерлі

Педагог балаларды шаттық шеңберіне тұрғызып,



көңіл күй орнату.

жақсы тілек тілейді:




Балаларға бір-бірінің қолдарынан ұстап тұрып,



0–2мин.

əсемдікке байланысты тілек айтуларын өтінеді.




Мысалы: Айна, сен сұлусың!




Марат, сен сымбаттысың!



II. Өмірлік

Ғалия, сенің көйлегің əдемі!






тəжірибені

Педагог балалардың қолына бірдей пішінді



маңыздандыру.

домалақ айна таратып береді.



Мақсатты

Балалар айнаға қарап тұрып, өздерінің



болжам.

əдеміліктерін айтып жеткізеді.



3–5 мин




ҰОҚ-ның ортасы

(Ұ,Ө) Əліппе-дəптермен жұмыс.



III. Тақырып


Əліппе-дəптер


бойынша жұмыс

1-тапсырма. Балалар сурет бойынша əр



6 – 27мин.

маусымның ерекшеліктерін əңгімелейді.Əр







маусымдағы табиғат құбылыстарын, еңбек түрін,




балалардың ойындары туралы өз ойларын




білдіреді.




2-тапсырма. Сұраққа жауап болатын суретті




сызықпен көрсету. Күшік, кілем, көбелек




сөздеріне дыбыстық талдау жасату.




3-тапсырма. К дыбысын педагог 3-4 қайталап

К əрпінің баспа



айтады.

түрі жазылған






Балалар қандай дыбыс естіп тұрсыңдар?

плакат.






Балалар к дыбысын қайталап айтады.




К дыбысының дауыссыз айтқан кезде ерін




ашылып, тілдің ұшы астыңғы тістің түбіне тиеді.









98

  • Shape10 Shape11 Shape12 Shape13 Shape14қатаң, дауыссыз дыбыс.


(Ұ) Сергіту сəті.




Балалар өлең жолдарын қимылмен қайталайды.




Қояным тұршы




Бетіңді жушы,




Айнаға қарашы,




Шашыңды тарашы!

Əліппе-дəптер.








Енді алға адымдап жүрші!




4-тапсырма. Кітап парағын К бейнесінде ашып




көрсетеді. А.Бақтыгерееваның «Анаға сыйлық»




өлеңі оқылып, мазмұны айтылады. Тек, күн




сөздеріне дыбыстық талдау жасатылады.




«Анаға сыйлаймыз» өлеңін мəнерлеп оқиды.




Мазмұнын түсіндіреді. Өлеңдегі күн сөзіне




дыбыстық талдау жасату.




Балалар к əрпін қарындашпен бастырып жазады.









IV. ҰОҚ-ның

(Ұ,Ө) Рефлексия. Педагог балалардың

Əліппе-дəптер.


қорытындысы.

белсенділігін талқылай отырып, өз білімдерін



Рефлексия.

бағалауын өтінеді. Смайлик арқылы бағалайды.



28-30 мин.







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!