Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Жылдамдық және орташа жылдамдық
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Мектеп: Күні:16.06.2017 Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 7а Қатысқандар:26 Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеу |
|||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: |
7.2.1.4 – қозғалыстағы дененің жылдамдығы мен орташа жылдамдығын есептеу |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Жылдамдық пен орташа жылдамдықты есептеуді үйрену Барлық оқушылар:Жылдамдық пен орташа жылдамдық , өлшем бірлігі мен формуласын біледі,есеп шығара алады. Басым бөлігі:Жылдамдық пен орташа жылдамдықты ажырата алады, есепті толық шығара алады Кейбір оқушылар: Формулаларды түрлендіру арқылы күрделі есептерді шығара алады.Жылдамдық графигін біледі. |
|||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі: |
1.Формуланы есеп шығаруда қолдана алады. 2.Бағытын анықтай алады. 3. Орташа жылдамдық пен жылдамдық ұғымдарын салыстыра отырып , мысал келтіре алады. |
|||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар: |
|
|||||||||||||||||||||||||
Құндылыққа баулу: |
4.Индустрияландыру,иновацияларға негізделген экономикалық өсу. |
|||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім: |
Механикалық қозғалыс түрлері |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы: 5 минут |
Сәлемдесу,түгендеу
«Шаттық шеңбері» арқылы бір-біріне сәттілік тілейді. «Мен саған,сен маған.....»
1.Инерциялық санақ жүйесі дегеніміз не? 2.Бірқалыпты қозғалыс деген не? 3.Бірқалыпсыз қозғалыс деген не? 4.Орын ауыстыру деген не? 5.Траектория деген не? 6.Жүрілген жол деген не? 4. Топқа бөлу және тақырыпты ашу: «Пазл» әдісі
Әр топтан бір-бірден шығып құрастырған суреттер туралы айтып өтеді.Ұқсастықтарымен айырмашылығын атап айтады.
|
Таратпа материал
Пазл қиындылары
|
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы:
30 минут |
1. Топтық жұмыс «Джигсо» (15 минут)
Сіздің тобыңызда 5 рөлді: лидер, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушыларды анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей жоспармен жүреді:
Берілген мәтінді оқып, топпен бірлесе отырып, талқылайды және әр топтың бақылаушысы жасаған жұмыстарға сәйкес бақылау парағын жүргізеді. Бақылаушының бағалау парағы
Әр оқушы өзіне жүктелген рөлдің міндеттерін атқарады. ҚБ:Топ пікірлерін тыңдау. 2. Жұптық жұмыс «Пилот - Штурман» (5 минут) (Штурман – басқарушы, пилот – орындаушы) Жұптар берілген суреттегі денелердің жылдамдықтарын салыстырады, түсіндіреді.
ҚБ: «мадақтау,қол шапалақ» Жұптың пікірлерін тыңдау,барлық айтылған ой-пікірлерді бағалаудың мақсатына сәйкестендіреді. Сергіту сәті: «Картоп егу» ойыны 3.Әр топқа саралау тапсырмаларын ұсыну АТапсырма: Велосипедшi бiрқалыпты қозғалып, 30 мин iшiнде 9 км жол жүрген. Велосипедшiнiң жылдамдығын м/с-пен есептеп табыңдар В Тапсырма : Автобус алғашқы 9 км жолды 36 км/сағ жылдамдықпен, ал келесi 27 км жолды 54 км/сағ жылдамдықпен жүрдi. Автобус қозғалысының орташа жылдамдығы қандай? С Тапсырма: Дене қозғалысының белгілі бір уақыт аралығындағы орташа жылдамдығы белгілі болса, онда дененің осы уақыт аралығындағы орын ауыстыруын қалай есептеп шығаруға болады? ҚБ: бағалау парағы (Әр топ тапсырмаларды өзара тексереді.) |
А4 әртүрлі суреттер
Саралау тапсырмалары
Бағалау парағы |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы: 10 минут |
Үйге тапсырма: Жылдамдықтары әр түрлі денелерге эссе жазу. §10 оқу. 2.1 жаттығу (4.5) |
|
||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс (не үйрендім, не қиын болды, сұрақ.) (3 минут) |
|
|||||||||||||||||||||||||
Рефлексия: жетістік баспалдағын толтырады. |
|
|||||||||||||||||||||||||
Саралау, қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар жоспарлайсыз? |
Бағалау –оқушылардың білімін қалай тексересіз |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелерін сабақ барысында сақтау |
||||||||||||||||||||||||
Деңгейлік тапсырмалар жоспарланды |
Сабақ бойы әрбір орындалған тапсырмаға қолдау жасап, «жарайсың», «бәрекелді» сөздері арқылы мадақтап отырамын. Сабақ мақсатына жеткен,жетпегенін кері байланыста байқаймын. |
Денсаулық сақтау мақсатында сергіту сәті ұйымдастырылды |
||||||||||||||||||||||||
Рефлексия
|
«Мен білемін», «Мен түсінемін», «Мен жасай аламын» жетістік баспалдағын толтырады |
|
Физика 7 сынып Қосымша 1
Бөлім Тақырып |
Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеу |
Оқу мақсаты |
7.2.1.4 – қозғалыстағы дененің жылдамдығы мен орташа жылдамдығын есептеу |
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу,түсіну.қолдану |
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |