Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
«Жылымық» кезеңіндегі Қазақстанның қоғамдық-саяси дамуы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пән/Сынып: |
Қазақстан тарихы , 9 «Б» сыныбы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні |
30.09.2022 ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тарау немесе бөлім атауы: |
Қазақстан Хрущевтық «жылымық» кезеңінде (1954-1964 жылдар) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
«Жылымық» кезеңіндегі Қазақстанның қоғамдық-саяси дамуы Зерттеу сұрағы: «Жылымық кезеңі» қоғамға қандай өзгеріс әкелді? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: |
9.3.1.1 қоғамдық-саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіру және өзіндік интерпретация жасау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
-«Жылымық»
кезеңінің қоғамдық-саяси
өмірге әкелген өзгерістерін
анықтайды; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі: |
Еліміздің қоғамдық және саяси дамуына «Жылымық» кезеңінің әкелген өзгерісін түсінеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Патриотизм, азаматтық жауапкершілік, сын тұрғысынан ойлау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Негізгі ұғымдар: Жылымық, идеология, отарлық саясат, ұлт зиялылары , сталинизм, әміршіл- әкімшіл, бюрократиялық жүйелер, жеке адамға табыну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Дүние жүзі тарихы,Қазақ әдебиеті, География |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 минут
|
Ұйымдастыру
шаралары (сәлемдесу, оқу құралдарын
түгелдеу және көңіл-күйіне назар
аудару Өткен тақырыптан сұрақтар
қою. |
Не меңгергенін білу
үшін
Мақсаты, |
«Мадақтау» |
Презентация № 1бет Жалпы білім беретін мекептің 9-сыныбына арналған оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 минут 3 минут 10 минут |
Бейнематериал
көрсету
Мәтінмен жұмыс. «Тізбектеп айту» стратегиясы 1 -топ. “Жылымық кезеңі” қоғамға қандай өзгеріс әкелді? 2-топ. Қазақстандағы партиялық билік дағдарысы 3-топ. Теміртау және Кеңгір көтерілісі
Сергіту сәті. «Тұлғаны тап»
Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Сәйкестендіру кестесі
2-тапсырма. Сөйлемдегі қаланы тауып, картаға қала атауын жазамыз
1)1962 жылы Д.А.Қонаевтың Қазақстан Компартиясы ОК Бірінші хатшысы қызметінен кетуі осы қаламен байланысты
2) Әлеуметтік-тұрмыстық мәселелер туындауына
байланысты 1959 жылы мыңдаған жұмысшы толқуы болған
қала
Шығыс Қазақстан облысынан келген майдангер, орыс тілі мұғалімі ................ ұлттық саясат саласындағы бұрмалаушылықтар, қазақ тілінде оқытатын мектептердің қысқаруы және билік жүргізіп отырған саясаттың басқа да кемшіліктері туралы ................ атына хат жазды. Қауіпсіздік комитеті қабылдаған «тәрбие шараларынан» кейін ол КОКП қатарынан шығарылды және ................ ауруханаға жіберілді.
4-тапсырма. Ақпараттың ақиқат немесе жалған екенін
анықта.
|
Бейнематериалл көру
Дескриптор: 1. “Жылымық кезеңінде” қоғамда болған өзгерістерді анықтайды; 2. Қазақстандағы партиялық билік дағдарысын сипаттайды; 3. Теміртау және Кеңгір көтерілістерінің себептерін анықтайды
Дескриптор: -суреттегі тұлғаны танып, билік еткен уақытын анықтайды
Дескриптор:
Дескриптор: Сөйлемдегі қаланы тауып, реттік санымен қала атауын картаға жазады
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Қ/б: Топтар бірін-бірі бағалайды
қолпаштау
Қ/б: «Өзін-өзін бағалау»
4 балл
3 балл
3 балл
6 балл
|