Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Карбонилді қосылыстардың құрылысы және номенклатурасы қысқа мерзімді жоспары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Иновациялық сабақ-2021» тақырыбындағы қысқа мерзімді жоспарлар байқауына
Өтінім
-
-
-
-
-
ТАӘ толығымен
Мұратбек Гүлжаухар Ермаханқызы
Қала, ауданы
Мақтаарал ауданы, Жамбыл ауылы
Жұмыс орнының толық атауы
Жамбыл ауылы, №36 ЖОМ
Лауазымы
Химия пәні мұғалімі
Сыныбы
11 сынып
Пәні
Химия пәні
Сабақ тақырыбы
Карбонилді қосылыстардың құрылысы және номенклатурасы
Байланыс түрі (эл почта, ұялы тел)
-
-
-
-
«Тексерілді»
ДОІЖО: Б.Оразов
Білім беру ұйымының атауы |
Мақтаарал ауданы, №36 жалпы орта мектебі |
||||||
Пәні: |
Химия |
||||||
Бөлім: |
11.2 Карбонилді қосылыстар |
||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Мұратбек Гүлжаухар Ермаханқызы |
||||||
Күні: |
|
||||||
Сынып: 11 «А» |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Карбонилді қосылыстардың құрылысы және номенклатурасы |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.4.2.1 альдегидтер және кетондардың,карбонды қышқылдар функциональды топтарының құрылысын білу; 11.4.2.2 альдегидтер және кетондардың,карбонды қышқылдардың құрылымдық формулаларын құрастыру және оларды теориялық және қолданбалы химияның халықаралық одағы бойынша атау; |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: альдегидтер және кетондардың,карбонды қышқылдар функциональды топтарының құрылысын біледі; Басым бөлігі: альдегидтер және кетондардың, карбонды қышқылдардың құрылымдық формулаларын құрастырады және оларды теориялық және қолданбалы химияның халықаралық одағы бойынша атайды; Кейбір оқушылар: альдегидтер және кетондардың, карбонды қышқылдардың құрылымдық формулаларын есептеулер шығару арқылы анықтай біледі; |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Ұйымдастыру Сабақтың басы 8 мин Өткен білімді еске түсіру Сабақтың ортасы 30 мин Жаңа білім Бекіту тапсырмалары Сабақтың соңы 7 мин Кері байланыс Үй тапсырмасы |
Сәлемдесу. Жағымды атмосфера қалыптастыру. Оқушыларды түстер арқылы топқа бөлу. 1-тапсырма Педагог алдыңғы білімнің нәтижелерін тексеру үшін Kahoot бағдарламасымен тест тапсырмасы арқылы әр бір оқушының қаншалықты сабақты меңгергегін тексереді. Педагог сабақ тақырыбын және оқу мақсатын айтады. Карбон қышқылдары-молекула құрамында бір немесе бірнеше сутек атомдары карбоксил тобына –СООН алмасқан көмірсутектердің туындылары.Карбоксил тобы карбонил және гидроксил (-ОН) топтарынан тұрады. Карбон қышқылдарының жалпы формуласы Карбон қышқылдарыныңқұрылысы
Карбон қышқылдарының жіктелуі 1. Көмірсутек радикалының табиғатына байланысты жіктеу 2. Құрамындағы карбоксил тобының санына байланысты жіктеу
Бірнегізді карбон қышқылдарының атаулары Карбон қышқылдарының изомерленуі
2- тапсырма Берілген сірке қышқылының функционалдық тобының атын атаңыз. Дұрыс жауап
Сірке қышқылы Карбоксил тобы және гидроксил тобы 3 -тапсырма Пропион қышқылының құрылымдық формуласын жазыңыз,халықаралық одақ бойынша атаңыз Дұрыс жауап
пропан қышқылы Оқулықпен жұмыс. 4 -тапсырма Альдегидтер дегеніміз не? Кетондар дегеніміз не? Мысалдар келтіріп, құрылымдық формулаларын жазыңдар
Оқулықтағы №1 есепті педагог түсіндірмесі:
Табиғатта кездесетін осы жәндік қандай қышқыл бөліп шығарады? Қышқылдың құрылымдық формуласын жазып, халықаралық одақ бойынша атын атаңыз. Сабағымызды қорытындылайық. Бүгінгі сабақта:
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады 2.Кері байланыс «+»;- қызықты әдіс стикер Оқушылар бір жағында(+) белгісі бар, осы тақырып бойынша түсінгенін жазады,келесі бетінде (-) белгісі,осы тақырып бойынша не түсініксіз болғанын жазады,және осы сабақта ұнаған тапсырма, әдістерді жазады Карбонилді қосылыстардың құрылысы және номенклатурасы (оқулықтағы 3-7 орындау) 23 бет. |
Сәлемдесіп, түстер арқылы 2 топқа бөлінеді. 1-топ: Альдегидтер, 2-топ: Кетондар тобы. Оқушылар топ басшыларын сайлайды. Бағалау парақшасымен танысады. Жеке смартфондары арқылы Kahoot бағдарламасына кіріп, берілген 10 сұраққа жауап береді. Ең көп ұпай жинаған оқушылар анықталып, мадақталады. «Джигсо» әдісі арқылы жаңа тақырыппен танысып, дәптерге қысқаша конспект жазады. Оқушылар қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындайды. Оқушылар оқулықтағы
тапсырмаларды педагог түсіндірмесі арқылы орындап, есептерді
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |