Материалдар / Кіріспе. Құқық ұғымы. Мемлекет туралы негізгі түсініктер.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Кіріспе. Құқық ұғымы. Мемлекет туралы негізгі түсініктер.

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі Сын тұрғысынан ойлау технологиясын пайдаланып, студенттердің ойлау қабілетін дамыту. Сабақта инсерт әдісін қолдану. 2.2 Білімділік: Әр тақырып бойынша білімділік дағдысын қалыптастыру. Заң түсініктерін қалыптастыру. 2.3 Тәрбиелік: Сауаттылыққа тәрбиелеу, құқықтық сананы қалыптастыру. 2.4 Дамытушылық: ойлау қабілетін дамыта отырып, өз бетінше қорытынды жасай білуге баулу. Тақырып арқылы студенттің ой-өрісін кеңейте түсу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қаңтар 2022
386
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары №1


Сабақтың тақырыбы: Кіріспе. Құқық ұғымы. Мемлекет туралы негізгі түсініктер.

Модуль /пән атауы: Құқық негіздері

Дайындаған педагог: Шадиева М.И

Күні : 20_ жылғы "__" ____________

1.Жалпы мәліметтер.

    Курс: 3

Топ: МДО-202/Б

    Сабақ типі: теориялық

2. Мақсаты, міндеттер

2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі

Сын тұрғысынан ойлау технологиясын пайдаланып, студенттердің ойлау қабілетін дамыту.

Сабақта инсерт әдісін қолдану.

2.2 Білімділік: Әр тақырып бойынша білімділік дағдысын қалыптастыру. Заң түсініктерін қалыптастыру.

2.3 Тәрбиелік: Сауаттылыққа тәрбиелеу, құқықтық сананы қалыптастыру.

2.4 Дамытушылық: ойлау қабілетін дамыта отырып, өз бетінше қорытынды жасай білуге баулу.

Тақырып арқылы студенттің ой-өрісін кеңейте түсу.

3. Сабақты жабдықтау

3.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер

3.2 Техникалық құралдар, материалдар

3.3 Оқулықтар, кеспе қағаздар, тесттер

4. Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңдері:

1.Сәлемдесу.

2.Түгелдеу. Психологиялық ахуал жасау.

3.Сабаққа назарын аудару.

II. Студенттердің өткен тақырып бойынша білімін тексеру:

Ауызша сабақ сұрау.

Сұрақ жауап арқылы өткен сабақты бекіту.

Тексеру әдісі: Кеспе қағаздар және ауызша сұрақ-жауап арқылы тексеру.

III. Жаңа материалды түсіндіру

Тусіндіру әдісі: Баяндау, сұрақ-жауап.

Құқық ұғымы. Мемлекет туралы негізгі түсініктер.

IV. Жаңа материалды бекіту: (қойылған сұрақтар мен тапсырмалар )

1.Тест сұрақтары, ауызша сұрақ-жауап арқылы.

2. Құқықтық қатынастарға байланысты жағдаяттар.

V. Қорытындылау (білімін бағалау).

Деңгейлеріне қарап бағалау.

Тест сұрақтар тарату және қосымша сұрақтар арқылы жаңа тақырыпты қорытындылау.

5. Сабақ бойынша рефлексия

Оқушылардың өз үстінде жұмыс жасауы.

6. Үй тапсырмасы

1. Негізгі құқықтық ұғымдарды жаттау. Мемлекеттік рәміздер тарихы. Тест сұрақтары.


ОShape1 қытушының қолы Шадиева М.И


ПShape2 Б төрайымы Алиева М.Б


Сабақ жоспары №2


Сабақтың тақырыбы: Құқық негіздері оқу пәні ретінде

Модуль /пән атауы: Құқық негіздері

Дайындаған педагог: Шадиева М.И

Күні : 20_ жылғы "__" ____________

1.Жалпы мәліметтер.

    Курс: 3

Топ: МДО-202/Б

    Сабақ типі: теориялық

2. Мақсаты, міндеттер

2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі

Сын тұрғысынан ойлау технологиясын пайдаланып, студенттердің ойлау қабілетін дамыту.

Сабақта инсерт әдісін қолдану.

2.2 Білімділік: оқушылырға конституйиялық құқық ұғымы, оның қайнар көздері мен нормалары жайлы түсінік беру.

2.3 Тәрбиелік: заңдық сауатты адам ретінде заңды үнемі орындап,заңға қайшы іс-әрекет жасамауға тәрбиелеу.

2.4 Дамытушылық: төменгі сыныпта алған білімдерін еске түсіріп, тиянақтай отырып, жаңа сабақпен байланыстырып конституциялық құқық нормалары мен қайнар көздерін аша білуге қол жеткізу.

Тақырып арқылы студенттің ой-өрісін кеңейте түсу.

3. Сабақты жабдықтау

3.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер

3.2 Техникалық құралдар, материалдар

3.3 Оқулықтар, кеспе қағаздар, тесттер

4. Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңдері:

1.Сәлемдесу.

2.Түгелдеу. Психологиялық ахуал жасау.

3.Сабаққа назарын аудару.

II. Студенттердің өткен тақырып бойынша білімін тексеру:

Ауызша сабақ сұрау.

Сұрақ жауап арқылы өткен сабақты бекіту.

Тексеру әдісі: Кеспе қағаздар және ауызша сұрақ жауап арқылы тексеру.

III. Жаңа материалды түсіндіру

Тусіндіру әдісі: Баяндау,сұрақ-жауап.

Құқық ұғымы. Құқық негіздері оқу пәні ретінде.

IV. Жаңа материалды бекіту: (қойылған сұрақтар мен тапсырмалар )

1.Тест сұрақтары, ауызша сұрақ-жауап арқылы.

2.Қазақстан Республикасының конституциялық-құқығының қайнар көзі дегеніміз не?

V.Қорытындылау (білімін бағалау).

Деңгейлеріне қарап бағалау.

Тест сұрақтар тарату және қосымша сұрақтар арқылы жаңа тақырыпты қорытындылау.

5. Сабақ бойынша рефлексия

Оқушылардың өз үстінде жұмыс жасауы.

6. Үй тапсырмасы

Кіріспе. Құқық негіздері оқу пәні ретінде. Тест сұрақтары.


ОShape3 қытушының қолы Шадиева М.И


ПShape4 Б төрайымы Алиева М.Б

Сабақ жоспары №3


Сабақтың тақырыбы: Құқық және мемлекеттік –құқықтық құбылыстар туралы түсінік.

Модуль /пән атауы: Құқық негіздері

Дайындаған педагог: Шадиева М.И

Күні : 20_ жылғы "__" ____________

1.Жалпы мәліметтер.

    Курс: 3

Топ: МДО-202/Б

    Сабақ типі: теориялық

2. Мақсаты, міндеттер

2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі

Сын тұрғысынан ойлау технологиясын пайдаланып, студенттердің ойлау қабілетін дамыту.

Сабақта инсерт әдісін қолдану.

2.2 Білімділік: Әр тақырып бойынша білімділік дағдысын қалыптастыру. Заң түсініктерін қалыптастару.

2.3 Тәрбиелік: Сауаттылыққа тәрбиелеу, құқықтық сананы қалыптастыру.

2.4 Дамытушылық: ойлау қабілетін дамыта отырып, өз бетінше қорытынды жасай білуге баулу.

Тақырып арқылы студенттің ой-өрісін кеңейте түсу.

3. Сабақты жабдықтау

3.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер

3.2 Техникалық құралдар, материалдар

3.3 Оқулықтар, кеспе қағаздар, тесттер

4. Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңдері:

1.Сәлемдесу.

2.Түгелдеу. Психологиялық ахуал жасау.

3.Сабаққа назарын аудару.

II. Студенттердің өткен тақырып бойынша білімін тексеру:

Ауызша сабақ сұрау.

Сұрақ-жауап арқылы өткен сабақты бекіту.

Тексеру әдісі: Кеспе қағаздар және ауызша сұрақ жауап арқылы тексеру.

III. Жаңа материалды түсіндіру

Тусіндіру әдісі: Баяндау, сұрақ-жауап.

Құқық ұғымы. Құқықтың пайда болу тарихы. Мемлекет түсінігі.

Мемлекет басқару түрлері. Мемлекеттік рәміздер.

IV. Жаңа материалды бекіту: (қойылған сұрақтар мен тапсырмалар )

1.Тест сұрақтары, ауызша сұрақ-жауап арқылы.

2.Құқықтық қатынастарға байланысты жағдаяттар.

V.Қорытындылау (білімін бағалау).

Деңгейлеріне қарап бағалау.

Тест сұрақтар тарату және қосымша сұрақтар арқылы жаңа тақырыпты қорытындылау.

5. Сабақ бойынша рефлексия

Оқушылардың өз үстінде жұмыс жасауы.

6. Үй тапсырмасы

1. Негізгі құқықтық ұғымдарды жаттау. Мемлекеттік рәміздер тарихы. Құқық тарихы. Тест сұрақтары.


ОShape5 қытушының қолы Шадиева М.И


ПShape6 Б төрайымы Алиева М.Б

Сабақ жоспары №4


Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасының азаматтық құқығы.

Модуль /пән атауы: Құқық негіздері

Дайындаған педагог: Шадиева М.И

Күні : 20_ жылғы "__" ____________

1.Жалпы мәліметтер.

    Курс: 3

Топ: МДО-202/Б

    Сабақ типі: теориялық

2. Мақсаты, міндеттер

2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі

Сын тұрғысынан ойлау технологиясын пайдаланып, студенттердің ойлау қабілетін дамыту.

Сабақта инсерт әдісін қолдану.

2.2 Білімділік: Азаматтық құқықтың қайнар көздері мен қағидаттарының мәнін терең ашып көрсету.

2.3 Тәрбиелік: азаматтық, отаншылдық тәрбие беру.

2.4 Дамытушылық: оқушылардың ой-пікірін айта білу, белсенділігін арттыру.

Тақырып арқылы студенттің ой-өрісін кеңейте түсу.

3. Сабақты жабдықтау

3.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер

3.2 Техникалық құралдар, материалдар

3.3 Оқулықтар, кеспе қағаздар, тесттер

4. Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңдері:

1.Сәлемдесу.

2.Түгелдеу. Психологиялық ахуал жасау.

3.Сабаққа назарын сабаққа аудару.

II. Студенттердің өткен тақырып бойынша білімін тексеру:

Ауызша сабақ сұрау.

Сұрақ жауап арқылы өткен сабақты бекіту.

Тексеру әдісі: Кеспе қағаздар және ауызша сұрақ-жауап арқылы тексеру.

III. Жаңа материалды түсіндіру

Тусіндіру әдісі: Баяндау, сұрақ-жауап.

Азаматтық құқық түсінігі. Азаматтық құқықтың қайнар көздері.

IV. Жаңа материалды бекіту: (қойылған сұрақтар мен тапсырмалар )

1.Тест сұрақтары, ауызша сұрақ-жауап арқылы.

2.Азаматтық құқық ретінде нені түсінеміз?

V.Қорытындылау (білімін бағалау).

Деңгейлеріне қарап бағалау.

Тест сұрақтар тарату және қосымша сұрақтар арқылы жаңа тақырыпты қорытындылау.

5. Сабақ бойынша рефлексия

Оқушылардың өз үстінде жұмыс жасауы.

6. Үй тапсырмасы

Қазақстан Республикасының Азаматтық құқығы.



ОShape7 қытушының қолы Шадиева М.И


ПShape8 Б төрайымы Алиева М.Б



Сабақ жоспары №5


Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасы азаматының конституциялық құқықтары мен бостандықтары.

Модуль /пән атауы: Құқық негіздері

Дайындаған педагог: Шадиева М.И

Күні : 20_ жылғы "__" ____________

1.Жалпы мәліметтер.

    Курс: 3

Топ: МДО-202/Б

    Сабақ типі: теориялық

2. Мақсаты, міндеттер

2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі

Сын тұрғысынан ойлау технологиясын пайдаланып, студенттердің ойлау қабілетін дамыту.

Сабақта инсерт әдісін қолдану.

2.2 Білімділік: оқушылырға адам құқығы, азаматтық, олардың конституциялық-құқықтықмәртебесі туралы түсінік беру.

2.3 Тәрбиелік: азаматтық, отаншылдық тәрбие беру.

2.4 Дамытушылық: құқықтар мен міндеттердің айырмашылықтарын салыстыра отырып, азаматтық туралы ой тұжырымдау.

Тақырып арқылы студенттің ой-өрісін кеңейте түсу.

3. Сабақты жабдықтау

3.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер

3.2 Техникалық құралдар, материалдар

3.3 Оқулықтар, кеспе қағаздар, тесттер

4. Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңдері:

1.Сәлемдесу.

2.Түгелдеу. Психологиялық ахуал жасау.

578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!