Сабақтың
тақырыбы: «Кірқыстырғыштар»
Сабақтың
мақсаты:
Кірқыстырғыштармен қағазға
қыстырып түрлі бейнелер жасау.
Сабақтың
түрі: аралас
сабақ.
Әдіс-тәсілдері:
әңгімелесу,
сұрақ-жауап,сергіту сәті, ойын.
Көрнекі-құралдар:
суреттер, қапшықтар,
түрлі-түсті кірқыстырғыштар.
I
апта
Сабақтың
барысы: I. Ұйымдастыру
кезеңі: Баланың зейінін сабаққа
аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау
(көрнекіліктер
арқылы). Әуен тыңдату арқылы дене
қимылын жасату.
Аяқпенен
топ-топ,
Ал қолменен
хлоп,хлоп,хлоп
Бір оңға, бір
солға,
Айналайық кел
мында.
III. Жаңа
сабақ. Ұсақ қол моторикасы -
саусақтар қозғалысы және қолдың буын
дарын үйлестіру дегенді
білдіреді. Ұсақ моториканы маңыздылығы -
адамның
бас миында саусақ қимылына
және сөйлеуге жауап беретін орталықтар өте жақын
орналасқан. Балалар кірқыстырғыштар түрлі-түсті, үлкен,
кішкентай болады.
Түрлі-түсті кірқыстырғыштармен
қағаздарға қыстырып түрлі бейнелер
жасаймыз.
Ұсақ қол қимыл қозғалысын
дамыту үшін жаттығулар жасаймыз.
IY.Сергіту
сәті: Саусағымды
жаздым,
Жұдырығымды
түйдім.
Қайшылайық
1,2,3
Бойға жинап
күш
Релаксация.
Әуенді тыңдау арқылы бір сәт баланы
демалдыру, тыныштандыру.
Көзін жұмып, жәй әуен
тыңдату.
II
апта
Сабақтың барысы: I.
Ұйымдастыру кезеңі: Баланың зейінін сабаққа
аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер
арқылы). Әуен тыңдату арқылы дене
қимылын жасату.
Аяқпенен
топ-топ,
Ал қолменен
хлоп,хлоп,хлоп
Бір оңға, бір
солға,
Айналайық кел
мында.
III
апта
Сабақтың барысы: I.
Ұйымдастыру кезеңі: Баланың зейінін сабаққа
аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер
арқылы). Әуен тыңдату арқылы дене
қимылын жасату.
Аяқпенен
топ-топ,
Ал қолменен
хлоп,хлоп,хлоп
Бір оңға, бір
солға,
Айналайық кел
мында.
IY.Сергіту
сәті: Саусағымды
жаздым,
Жұдырығымды
түйдім.
Қайшылайық
1,2,3
Бойға жинап
күш
"Орын орнына қой"
ойыны.
Мақсаты: Балалар
пішіндерді кірқыстырғыштармен түстерді
таңдап
қыстырып
үйрету.
Керекті
материалдар: Пішіндер бөлшектері (үшбұрыш,
төртбұрыш, төбесі, есігі,
терезесі
т.с.с).
IY
апта
Сабақтың
барысы: I. Ұйымдастыру
кезеңі: Баланың зейінін сабаққа
аудару,
оқу құралдарын жинақтау, ой
қозғау (көрнекіліктер арқылы). Әуен тыңдату арқылы дене
қимылын жасату.
Аяқпенен
топ-топ,
Ал қолменен
хлоп,хлоп,хлоп
Бір оңға, бір
солға,
Айналайық кел
мында.
IY.Сергіту
сәті: Саусағымды
жаздым,
Жұдырығымды
түйдім.
Қайшылайық
1,2,3
Бойға жинап
күш
V.
Бекіту.
«Екі қырықаяқ» саусақ
жаттығуы.
Екі
қырықаяқ
(Екі қол саусақтары бір-бірімен
түйіседі).
Жолмен
жүгірді.
Жүгірді,
жүгірді.
Бір-бірімен
кезікті
(Екі
алақанды қосады).
Құшақтасқандары соншалық
(Сұқ саусақтарды
айқастырады.)
Құшақтасқандары
соншалық
(Ортаңғы
саусақтарды айқастырады).
(Алақандарды
айқастырады.)
Екеуін
күштеп
ажыраттық.
(Қолдарын жібереді.)
VI.
Қорытынды.
Сұрақ-жауап арқылы тақырыпты
қорытындылау.
VII.
Бағалау.
Баланы
мадақтау.