Материалдар / Кітап күні
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Кітап күні

Материал туралы қысқаша түсінік
«Кітап – досың, ұстазың, кеңесшің, ақылшың» тақырыбында себеп-салдар үстеулерін қатыстырып сөйлемдер құрайды. Бағалау критерийі Коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестерді, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып, диалогке қатысады, ойын анық жеткізеді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Наурыз 2022
619
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы

Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» КММ

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

«Әлемдегі ірі кітапханалар. Морфология»

Педагогтің аты-жөні

Мұсабекова М.Д.

Күні:

18.03.2022ж.

Сынып: 6 «Ә»

Қатысушылар саны: 29

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Кітап күні

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.4.4.3 үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

  • Үстеудің мағыналық түрлерін өзара ажырата алады;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

  • Үстеулерді қатыстырып, сөз тіркестерін түрлендіріп, қолдана алады;

Кейбір оқушылар орындай алады:

  • Үстеудің мағыналық түрлерінің синонимдік қатарларын құрай алады;

Бағалау критерийі

  • Үстеудің мағыналық түрлерін өзара ажыратады.

  • Үстеулерді қатыстырып, сөз тіркестерін түрлендіріп, қолданады.

  • Үстеудің мағыналық түрлерінің синонимдік қатарларын құрайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Басы

























Орта-сы

































Соңы

Ұйымдастыру кезеңі.

Амандасамын. Үй тапсырмасын тексеремін.

Әйгілі кітапханалар атауы бойынша топқа бөлу. Қызығушылықты ояту.

Оқылымалды тапсырма.

1. Кітап оқудан қандай ой түюге болады?

2. Ең соңғы оқыған кітаптарың қандай?


1-тапсырма. Аудиожазбадан «Кітап туралы ой» мәтінін тыңдап, негізгі ойды жетекші сұрақтар арқылы анықтаңдар.

1. «Кітап жаһанның басты жаңалығы» дегенмен келісесіңдер ме?

2. Кітаппен достасудан қашқақтап, әр парағын жұлып, қор қылып ұстайтын адамдар туралы не ойлайсыңдар?

3. Мәтін авторының құрбысы сияқты барлық кітапқа аянышпен, жанашырлықпен қарайтын достарың бар ма?

4. «Шын достықтың, ізгі ниеттің, пәк көңілдің, терең ойдың, асыл сөздің қадірін бағалай алмағанымыз ұят қой!». Осы сөздер сендерге қандай ой салды?


Жұптық жұмыс.

2-тапсырма. Тыңдалым мәтінінен негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді түртіп алып, жинақы мәтін түрінде жазады.

Жеке жұмыс.

3-тапсырма. «Кітап – досың, ұстазың, кеңесшің, ақылшың» тақырыбында себеп-салдар үстеулерін қатыстырып сөйлемдер құрайды.

Бағалау критерийі

Коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестерді, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып, диалогке қатысады, ойын анық жеткізеді.

Дескриптор:

1.Мәтін мазмұнын түсінеді.

2.Негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді түртіп алады.

3.Жинақы мәтін түрінде жазады.

4.Себеп-салдар үстеулерін қатыстырып сөйлемдер құрайды.

Үйге тапсырма:

«Кітап – қазына» тақырыбында себеп-салдар үстеулерін қолданып, эссе жазады.


Бағалау. «Жетістік баспалдағы» әдісі

Рефлексия «ПОПС формуласы» әдісі

Мұғалімнің тиімді кері байланысы.






Балалар мұғалім сөзін мұқият тыңдайды







Балалар мәтіндң мұқият тыңдайды

Оқушылар

үстеулерді мағыналық түрлеріне қарай ажыратып, дұрыс сәйкестендіреді



Оқушылар берілген үстеулерге сөйлем құрап, синонимін табады




Оқушылар «сыбаға», «ерулік» ұғымына түсінік береді.

Оқушылар «ПОПС формуласына» бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазып, өз ойларымен бөліседі.





Мұғалімнің ауызша кері байланысы







Мұғалімнің ауызша кері байланысы



«Бес бармақ» әдісі



Мұғалімнің ауызша кері байланысы



Мұғалімнің ауызша кері байланысы

«Шапалақ» әдісі






Интербелсенді тақта









https://youtu.be/YMjsuz1IExA








































Оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергенін тексеру

Мұғалімдер оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергендерін міндетті түрде тексеруі керек. Сабақтың өн бойында қалыптастырушы бағалау элементтері көрініс табуы тиіс. Мұғалімнің оқушыларды бағалауы (мадақтау сөздерін қолдануы), оқушылардың өздерін және бір -бірін бағалаулары болуы керек. Сабақ барысында оқушы үшін, жұмысын жандандыру мақсатында кері байланыс жүргізудің маңызы зор.

Бағалау критерийлері

  • Үстеудің мағыналық түрлерін өзара ажыратады.

  • Үстеулерді қатыстырып, сөз тіркестерін түрлендіріп, қолданады.

  • Үстеудің мағыналық түрлерінің синонимдік қатарларын құрайды

Пәнаралық байланыстар

тарих, әдебиет

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қол жетімді болды ма?

Иә, қол жетімді болды

Бүгін оқушылар нені үйренді?

  • Оқушылар салт-дәстүрлердің терең мағынасы барын ұғынды;

  • Өз бетінше сөйлем құрастырып, үстеулердің синонимлік қатарын құрастыруды үйренді;

  • Үстеулердің мағыналық түрлерін ажыратуды үйренді;

Оқыту ортасы қандай болды?

Көңілден шықты

Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?

Уақытты ұтымды пайдалана алдым.

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

-

Қорытынды бағалау. Ең жақсы өткен екі дүние не?

Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді?

Осы сабақтың барысында менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін мәліметтер немесе сыныптағы жекелеген оқушылар туралы қандай ақпаратты алдым?







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!