Бекітілді:___________________________________________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Интеллектуалды тәрбие, ақпараттық мәдениетті тәрбиелеу |
|||
|
Күні: |
13.02.2023 ж. |
|||
|
Класс жетекші: |
Бегалина Ж.Б. |
|||
|
Класс: |
1 «В» |
|||
|
Сабақтың тақырыбы:Эфиграфтар (тақарып мазмұнын ашатын) |
Кітап-сенің досың. Өсімдіктер-табиғи ортаның құрамдас бөлігі. (ЭАҚ) Әр адамның ең жақсы досы Өмір досы кітап болуы керек. (М.Әуезов) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды оқулықты құрметтей білуге, кітапты ұқыпты ұстауға баулу, оқушылардың кітапқа деген сүйіспеншілігін арттыру Кітаптың адам өміріндегі орны туралы түсінік беру. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Интеллектуалды құндылықтарды қалыптастыру. (оқу, қызығушылық) |
|||
|
Рәсімдеу |
Слайд |
|||
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
Интербелсенді тақта |
|||
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
|
|||
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Ой қозғау Жұмбақ шешу Қабат - қабат
қатталған, Кітап туралы өз ойларыңызды айтыңыздар |
Жұмбақты шешеді Өз ойларын айтады |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Мұғалім: Кітап - ғылым, ол бүкіл адам
баласына ортақ. Кітап - ғылым, білім жемісін халық арасына жаюшы,
таратушы. Кітап - ақылдың кені. Кітап - бар білімнің бастауы. Кітап
- барлық заманда да білім қазынасының ғажайып қоймасы. Өз бетімен
кітап оқып, оның көмегімен үздік білім алған, сөйтіп атақты ғалым
болған адамдарда дүние жүзінде аз
емес. Кітап туралы бейнекөрініс қарау. Ғалымдардың дәлелдеуі бойынша, өмір бойына ақылдың анықтылығын сақтап қалу үшін миды үнемі дамытып отыру керек. Ал, миды дамытудың ең жақсы тәсілдерінің бірі — кітап оқу. Қазіргі таңда адамдар бос уақытының көп бөлігін әлеуметтік желіде өткізеді. Соның әсерінен виртуалды өмірге байланып, шынайы өмірді ұмытып жатады. Кітап оқудың пайдасы. 1.Кітап оқу сіздің сөздік қорыңызды молайтуға көмектеседі. 2.Оқу сізге адамдармен тез тіл табысуға көмектеседі 3. Оқу сенімділікті арттырады. 4. Оқу стрессті азайтады. 5.Оқу есте сақтау және ойлауды дамытады 6.Кітап оқу- альцгеймар ауруынан сақтайды 6. Кітап оқу-шығармашылық қабілеттерді дамытады Кітап ұстау ережесі 1. Кітапты тек таза қолмен алуға болады. 2. Кітаптың арасына дәптер, қалам салуға болмайды, одан мұқаба бүлінеді. 3. Кітапты бүктеме, кітап баулығын пайдалан. 5. Тамақ ішкенде кітап оқымау керек. 6. Кітап бетіне қалам не қарындашпен сызуға болмайды. Қосымша. Өсімдіктер-табиғи ортаның құрамдас бөлігі тақырыбында қысқаша мәлімет беру, талдау. |
Бейнекөрініс көреді |
Интербелсенді тақта. |
|
|
Соңы |
«Кітап» сөзін оқушылар құрастырып тұрып,
хормен айтады. Біз нені үйрендік? |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
КІТАП-СЕНІҢ ДОСЫҢ
КІТАП-СЕНІҢ ДОСЫҢ
Бекітілді:___________________________________________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Интеллектуалды тәрбие, ақпараттық мәдениетті тәрбиелеу |
|||
|
Күні: |
13.02.2023 ж. |
|||
|
Класс жетекші: |
Бегалина Ж.Б. |
|||
|
Класс: |
1 «В» |
|||
|
Сабақтың тақырыбы:Эфиграфтар (тақарып мазмұнын ашатын) |
Кітап-сенің досың. Өсімдіктер-табиғи ортаның құрамдас бөлігі. (ЭАҚ) Әр адамның ең жақсы досы Өмір досы кітап болуы керек. (М.Әуезов) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды оқулықты құрметтей білуге, кітапты ұқыпты ұстауға баулу, оқушылардың кітапқа деген сүйіспеншілігін арттыру Кітаптың адам өміріндегі орны туралы түсінік беру. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Интеллектуалды құндылықтарды қалыптастыру. (оқу, қызығушылық) |
|||
|
Рәсімдеу |
Слайд |
|||
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
Интербелсенді тақта |
|||
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
|
|||
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Ой қозғау Жұмбақ шешу Қабат - қабат
қатталған, Кітап туралы өз ойларыңызды айтыңыздар |
Жұмбақты шешеді Өз ойларын айтады |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Мұғалім: Кітап - ғылым, ол бүкіл адам
баласына ортақ. Кітап - ғылым, білім жемісін халық арасына жаюшы,
таратушы. Кітап - ақылдың кені. Кітап - бар білімнің бастауы. Кітап
- барлық заманда да білім қазынасының ғажайып қоймасы. Өз бетімен
кітап оқып, оның көмегімен үздік білім алған, сөйтіп атақты ғалым
болған адамдарда дүние жүзінде аз
емес. Кітап туралы бейнекөрініс қарау. Ғалымдардың дәлелдеуі бойынша, өмір бойына ақылдың анықтылығын сақтап қалу үшін миды үнемі дамытып отыру керек. Ал, миды дамытудың ең жақсы тәсілдерінің бірі — кітап оқу. Қазіргі таңда адамдар бос уақытының көп бөлігін әлеуметтік желіде өткізеді. Соның әсерінен виртуалды өмірге байланып, шынайы өмірді ұмытып жатады. Кітап оқудың пайдасы. 1.Кітап оқу сіздің сөздік қорыңызды молайтуға көмектеседі. 2.Оқу сізге адамдармен тез тіл табысуға көмектеседі 3. Оқу сенімділікті арттырады. 4. Оқу стрессті азайтады. 5.Оқу есте сақтау және ойлауды дамытады 6.Кітап оқу- альцгеймар ауруынан сақтайды 6. Кітап оқу-шығармашылық қабілеттерді дамытады Кітап ұстау ережесі 1. Кітапты тек таза қолмен алуға болады. 2. Кітаптың арасына дәптер, қалам салуға болмайды, одан мұқаба бүлінеді. 3. Кітапты бүктеме, кітап баулығын пайдалан. 5. Тамақ ішкенде кітап оқымау керек. 6. Кітап бетіне қалам не қарындашпен сызуға болмайды. Қосымша. Өсімдіктер-табиғи ортаның құрамдас бөлігі тақырыбында қысқаша мәлімет беру, талдау. |
Бейнекөрініс көреді |
Интербелсенді тақта. |
|
|
Соңы |
«Кітап» сөзін оқушылар құрастырып тұрып,
хормен айтады. Біз нені үйрендік? |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













